Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok, ti hogy oldjatok meg?

Fiatalok, ti hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés

Most azokhoz szolnek, akik nem akarnak/tudnak elni a "babavaro" es tarsai kezdetu hitelekkel.


Ti hogyan oldjatok meg a lakashoz jutast, orokseg nelkul, atlagos fizetes mellett Magyarorszagon? Akar egyedul?


Keresem a megoldast :)


Koszonom szepen a valaszokat



2020. júl. 6. 22:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
63%

15-ös vagyok és én vagyok a hibás, hogy válaszolok ilyen tárgyú kérdésre.

Elmondtam, hogy én hogy csináltam ÖNMAGAM EREJÉBŐL, ez persze itt "Nem hasznos"! :D:D:D

Szánalmas!

2020. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
46%

1 es vagyok.

Parom 30 eves korara rakta ossze a lakasunk arat,raadasul alberletben lakott 18 eves koratol.

Kozben 20 evesen vett 1,6 millioert kp ra egy 4 eves autot.

A lakast 4 eve 11,5 millioert vettuk.

Jelenlegi megtakaritasunk 11 millio korul van.

Semmi hitelunk nincs.

Atlagos munkaja van,kicsivel atlag feletti fizetessel,es a masodallas,epitoipari szakma.ez az eredeti szakmaja.

Ebbol jon a penz,nem az elso szamu munkajabol.marha dragan dolgozik.ugy van vele,hogy akinek igy is kell oke,megcsinalja.de nem a megelhetese fugg tole,igy ha nem vele csinaltatjak akkor sincs baj.

Tavasztol oszig tobbet dolgozik,telen alig.de o mondjuk szereti is csinalni.

Hat Nekunk igy van lakasunk,es remelhetoleg 5-6 ev mulva egy csaladi ugy,hogy a lakas is megmarad.

2020. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#22 engem mondjuk epitoiparban kirohognenek nokent :D


Masreszt nem akarok a paromtol fuggeni...

2020. júl. 7. 15:06
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamás hsz vagyok. Gondolkodtam, hogy pötyögjek-e ide, miután elolvastam az összes hszt, és a kétlábon földön járó hsz-eket lepontozta valaki, jó magyar szokás szerint...

Ha abba a helyzetbe kerülök öregkoromra, hogy a gyerekeméknél van egy szoba-konyha lakrész, az unokámnak meg jól jönne a lakásom,hogy elkezdhessék az életet a párjával, én is átadnám neki a lakást. De ismerek ellenkező példát is, ennyit erről.

Leírtam, hogy az én tágabb családomban miként jutottak lakáshoz a fiatalok. Semmi extra, nem örökölt senki budai panorámás lakást,-ahogy pl. ismerek olyat, ahol kettőt is örököltek a gyerekek-, nem pengette ki a szülő mellényzsebből a pecót. Nem IT-s, nőgyógyász egyik sem, átlagos szakmában dolgoznak.

Sőt, a saját példámhoz hozzátenném, hogy nekem sajnos átlagos, de inkább átlag alatti fizetésem volt mindig. Ilyen szakmát választottam, próbálkoztam mással sokszor, de még mindig ezt csinálom legszívesebben. IT-oz hülye vagyok, műszakozást nem bírom, ahogy mások megvezetését sem.

Sosem áltattam hát magam, hogy egyszer csak beköltözök a párommal egy felújított háromszobás családi házba. Bizony, nekem sem tetszett, de élére raktuk a pénzt, amíg nem volt gyerek, párszor elmentünk külföldre nyaralni, de ennyi. Spóroltunk.Nem jártunk étterembe, semmi költséges hobbi, turkálóból öltöztünk, csak akkor vettünk meg valamit, ha tényleg szükségünk volt rá.

Kb.8 év után jutottunk el oda, hogy vagy veszünk hitelre egy panellakást, vagy egy felújítandó olcsó házat, a kínálat aljáról. Az utóbbit választottuk, 7 év után adtunk túl rajta, de úgy, hogy ebben a 7 évben minden nyáron volt valami nagyszabású projekt a felújításban. Volt, hogy egy szobában laktunk hetekig, mert szét volt bombázva a másik, a konyha meg tele volt bútorokkal...

Annyi előnye volt az egésznek, hogy nem okoz gondot kicserélni egy nyílászárót, vagy megcsinálni egy javító vakolást. :)

Mikor eladtuk, annyi hasznunk sem volt rajta, mint egy jobb használtautó ára. Most várunk egy nagyobb, talán jobb házra.Mert ez itthon így megy. Aki nem keres vagyonokat, az apránként gyűjtöget.

Meg van a véleményem a csokról, babás hitelekről is, és nem azért, mert a mi időnkben nem volt. De ez is csak kimerül egyszer, viszont attól még lakni kell. És attól még kélt lábbal kell állni a földön, még ha nem is tetszik a dolgok menete.

2020. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzáfűznék a terjengős eszmefuttatásomhoz, hogy akkoriban még nem volt ilyen könnyű külföldön munkát vállalni. Jó szakmákkal is jó eséllyel minimálbéres betanított munkákra, bébiszitterkedésre vették fel a magyar fiatalokat.

Ma már ez egy lehetőség, és a jelen helyzet mellett egyedülállóként szinte biztos, hogy kimennék dolgozni, megkeresni a lakásra valót, ha fiatal lennék.

2020. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
49%

Nem fuggok a paromtol,En is dolgozom.igaz,hogy o keres tobb penzt,de a csaladi beket En tartom fenn.En szultem gyereket,En alkalmazkodom a gyerekhez tobbet.

Munkamegosztas.

Azt nem irtad,hogy no vagy,es a kerdesre lenyegeben valaszoltam.

2020. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

#24 en mindenkinek zoldet adtam :)

Nyilvan ki-hogy erzi, nekem rossz erzes lenne mamatol elvenni a lakast, amiert o is hosszu evekig gurizett. De ez teljes mertekben egyeni velemeny! Ha masnal ez jol mukodik nincs vele gondom.


Illetve szerintem ez nem kifejezetten nekem szol, de mindig vigyaztam a penzre. Nagyon keves markas ruham van, azokat is ajandekba kaptam vagy orokoltem. Ez egy sztereotipia, nem minden fiatal szorja ket kezzel a penzt luxusmarkakra, piakra vagy telefonra. Sot.


#26 Te sem irtad, hogy van kereseted, csak a parod erdemeit irtad.

2020. júl. 7. 20:11
 28/31 anonim ***** válasza:

Könnyű a válasz, átlagos fizetésből nem lehet megcsinálni. Olyan szakmát kell választani, ami jól fizet, de önmagában ez sem elég, sokat kell dolgozni azért, hogy jó fizetése legyen az embernek.


Mi még gyerekvállalás előtt vagyunk, de egy kisebb lakást vettünk pár éve, nulla háttérrel és segítséggel.

2020. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Mi kulfoldon elunk es itt nincs semmi babavaro hitel. Nem konyebb hazat venni mert ugyan magasabbak a fizetesek, a hazarak is sokkal durvabbak.

Mi sokat sporoltunk. Nem jarunk flancos autoval, nem mentunk nyaralni, en meg hetvegenekent is dolgoztam ha volt ra lehetoseg. Nem vettem felesleges dolgokat. Munkaba a kajat otthonrol vittem es ezzel is sokat sporoltam.

A haz kellett mert az alberlet draga volt. Most kevesebb a hitelunk mint az alberlet

2020. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mi így: Olcsó önkormányzati albérletben laktunk 3 évig ahol 20 ezer forintot félre raktunk havonta lakástakarékba, 3 évig fizettük(4 évig kellett volna, hogy megkapjuk az állami támogatást)mert találtunk falun(várostól 10 km, jó közlekedés) egy olcsó kisebb 2 szobás házikót.Vettünk fel 1 millió forint személyi kölcsönt és 4 évig fizettünk havi 40 ezret.Nekem közben volt olyan, hogy nem is volt munkám, de a párom se keresett annyira jól.
2020. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!