Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szilikát (vagy gáz szilikát?...

Szilikát (vagy gáz szilikát? vagy Mátra falazóblokk?) házat meg szabad venni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Konkrétan egyébként egy egy szintes, cseréptetős, (elvileg)1994-ben épült házról van szó. Ezt a szilikát nevű építőanyagot emlegetik sokféleképpen: gázszilikát, Mátra falazóblokk, hamisított magyar ytong, gázbeton. Amennyire tudom, előnye a jó hőszigetelő képessége, de hátránya a rossz hőtartó képessége, a kicsi teherbírása, állítólag szivároghat belőle valami gáz valameddig, illetve még olyat is olvastam hogy tartalmazhat radioaktív anyagokat is... (Ez utóbbi talán már sok egy kicsit :-)

Röviden: meg szabad venni egy ilyen házat, vagy nem? (Repedések, vizesedés nem látszik a falakon sehol. Alap ok.)

Köszönöm a válaszokat!



#YTONG #gázszilikát #szilikát #gázbeton #falazóblokk #Mátra falazóblokk
2020. júl. 16. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megveheted!!

ÉN a rendszerváltozáskor építettem, Visontaiból. és mai napig egészséges vagyok. Teherbírása is kitűnő! Tetőtér beépítésű, 160 m2 hasznos területű, és bramac cserepes.

2020. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi házunk tetőtere is ebből van, jól rá is paráztunk, úgyhogy utánaolvastam. Amivel volt is gond, mára már biztonságos, mert eltelt annyi idő, hogy nem sugároz már. Egyébként is csak elég kis százalékát érintette ez a gázszilikát házaknak. Szóval nyugodtan vedd meg.
2020. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Adott esetben eladnod lesz nehezebb a keringő hitek/tévhitek miatt.
2020. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos utolsónak igaza van, nehéz lesz eladni. Anno én is gondolkodtam egy szilikát házon, de végül mégis téglából épültet vettem, mert építész rokonom szerint még mindig sokan fenntartással vannak iránta.
2020. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A miénk 3 szintes ház és szilikátból van, bírja.
2020. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!