Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kertes ház várárlás menete...

Kertes ház várárlás menete hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon új vagyok a házvásárlás témában így minden segítségre szükségem lenne. Jelenleg épp gyűjtögetek és már elég sok összeg meg van ahhoz, hogy egy kis kertes házat tudjak venni valamilyen faluban. Mostanáig is nézegetem a házakat, milyenek vannak és mennyiért és hol. Személy szerint szeretnék egy egyszerű, nem sok szobás kis házat aminek van kertje is és szépen rálát a természetre. Hogy álljak neki a vásárlás első lépéséhez, ha kinéztem a házat és összegyűlt a pénz rá? Kell e valamilyen ügyvéd esetleg, milyen kérdéseket tegyek fel annak akitől veszek majd? Még nem vagyok ott, hogy máris kommunikáljak a közvetítővel, de egy két év talán és akkor már lehet. Csak én laknék ott, akár ilyen nyaraló szerű ház is lehet ami képes az ott élésre. Családom támogat ebben és akár segítenek is takarítani vagy akármi. Ennek nagyon örülök. Már tényleg nem sok kell az álmom megvalósításához és ennyire közel még nem jártam hozzá és mindezt önerőből. Meg amikor ott tartok, hogy már beköltözök oda akkor lehet olyat, hogy a mostani szobámból néhány bútort oda költöztetni, mert az ágyamat nem szeretném itt hagyni és nem rég vettük. Ja és ha nektek eszetekbe jut bármi olyan kérdés ami hasznos lehet, hogy megkérdezzem mikor házat választok osszátok meg velem. Szeretnék hallani olyantól is sztorikat aki önerőből tudott venni saját házat, legyen bármilyen a ház és merre fele vagy hányan latok benne. Sok minden érdekel ezzel kapcsolatban. És azért akarok falura költözni, mert korábban is ilyen kis faluban töltöttem a gyerekkoromat és ott sokkal jobban éreztem magam mint a fővárosban. Sok a fa, szép a természet, friss és üde levegő, csendes, madárdallamok. Kisváros is szóba jöhet de ott is ha sok a természet. Megjegyzés: egyszavas, kötekedő, irigy, trollkodó válaszokat ignorálok! Csak olyanok válaszoljanak akik tényleg tudnak és akarnak segíteni nekem esetleg aki már vett is magának saját kis kuckót :9. előre is köszi a válaszokat.



2020. júl. 22. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1,/ Nézd meg belülről is a házat, van-e az alapokhoz szigetelés, a falak tégla, vályog, vagy vegyes. Vannak-e a falakon repedések, mennyire öreg, látszanak-e belülről a gerendák, azok mennyire hajlottak, komfort mi van, fürdőszoba, gázfűtés,...

Ha első nekifutásból tetszik, akkor menj vissza egy öreg-kőműves szakival az oldaladon, ő majd felmegy a padlásra, megnézi a gerendákat, a tető állapotát, a hátsó falat, esetleg már elindult kifelé... ha belül pl. a folyosó lambériával fedett, akkor meglehet, hogy alatta vizesedik a fal, és omlik...


És aztán még megnézel másik 2-3 ugyanilyet, vagy hasonlót, hogy legyen viszonyítási alapot a kínálat, minőség és az ár tekintetében...


Amelyik mellett döntesz, oda visszamégy, el kezdel egyezkedni, mennyivel adja olcsóbban. És természetesen lekérni a tulajdonlap másolatot, van-e rá terhelve valami letiltás, adósság, bármelyik hivatal részéről, van-e rajta hitel...

Az adás-vételit mindenképp ügyvéd, vagy közjegyző készítse el!

2020. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Elsődleges lépés a tehermentesség megállapítása-igazolása!


Második, hogy max a tulajdonos van bejelentve-ő el is adhatja, tulajdoni lap lekérése.


Aztán közműves dolgok rendben e.

Szomszédságot is érdemes szemügyre venni meg ugye a település vezetését-szolgáltatásokat.


Az épület vízhálózati állapota ( csövek-szelepek... ).

Az épület fűtése-konvektor vagy más-állapotuk.

Az épület elektromos kábelei.

+ a fogyasztást mérőórák állapota - hitelessége-sértetlensége, mert vétel esetén átírásnál, majd téged ellenőriznek a szolgáltatók s ha sértett a plomba-készülék, fizetsz;)


Energetikai tanúsítvány van e, mert már kötelező a szerződés mellé csatolni.

Ebben a nyílászárók s szigetelések...stb benne lesz.

Ez az eladó kötelessége.


Szerződésben a kiköltözést, utalásokat is részletezni kell dátumokkal-visszaigazolásokkal.

Több tanú legyen szerződésnél s az órák átírásánál is, amikor a kulcsok is átadásra kerülnek az ingatlanban.

Ez is egy papírka lesz a szerződés mellé...


Ha előleget fizetsz, azt vissza is kérheted.

Ha foglalót, azt már nem.

Ha az eladó átveszi a foglalót s meggondolja magát, akkor 2x fizeti vissza a foglalót.

Ezt a szerződés is tartalmazza.


Igazából a házat csak valamennyire tudod felmérni, mert mind zsákbamacska.Eladásnál jól lepúderezik ugye...vihetsz te bármilyen szakit, az se lát többet nálad.


Kb, ennyi hirtelen...

2020. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Persze jöhetnek még.

Lenne még pár kérdésem.

1.Ha teljesen összegyűlt a teljes pénz a házra akkor már semmilyen hitelben nem kell gondolkodnom, mert hát kész pénzből és a teljes összeg lenne már ott?

2.Megnéztük a házat, felmértük a falakat, csöveket, padlózatot stb. és ha minden tökéletes nekem akkor mennyibe fájna nekem még az ügyvéd, minden leközvetítése ilyesmik?

3.Az alapkérdéseket már tudom szerencsére, meg miket kell megnézni, majd a a papírmunkák érdekelnének, amiket alá kell írni ugye. Kisbetűs szöveg ilyesmik.

4.Hogy kerüljem el, hogy ne verjenek át, ne sózzanak rám valami lepukadt házat amit működőképesnek hirdetett meg.

5.Meg ha minden megvan, szerződések, aláírások, tulajdonomban van a ház akkor azonnal akár be is költözhetek, átköltöztethek oda pár dolgot a régi lakásból?

Nagyjából még ennyi kérdésem, feldobott, hogy saját lakásom lesz és körül vesz majd a természet,amiről álmodtam gyerekkorom óta kb. A lebonyolítás már csak kis kaland lesz a többihez képest. A beköltözés, egyedüliség megszokása, szobák átrendezése, átfestése stb. Még valami mivel egyedül leszek és én egy vékonyka lány vagyok mivel védhetem meg magam ami legális és könnyen elfuthatok a támadó elől? Eddig senki nem támadott meg max beszólt egy drogos srác de elzavartam, de sose lehet tudni. Gázsprayre gondoltam, mit gondoltok? Meg otthora mivel zavarhatnám el ha netán egy betörő jönne, kutyát tervezek mindenképp. Nagy, erős és ugatósat ami talán felkelteni a figyelmét. Otthonra bármi félé mondhattok, ott eltudom tartani. A gázspray utcára lenne megoldás.

2020. júl. 22. 21:53
 4/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Amikor nagy lelkesen mondom a tesómnak, hogy kinéztem a házat, jöjjön velem az ügyvédhez, megkötjük a szerződést, legyen az egyik tanú.

Először ő is megnézné azt a házat, u.n. szaki-szemmel, hát visszamentünk:

- felment a padlásra = szúette gerendák, elgörbült, töredezett cseréplécek. Mondta a tesóm az eladónak, egy belekerül pár 100 ezerbe, mire kijavítjuk, valamennyit engedni kellene a vételárból. A tulaj rábólintott.

- a hátsó szomszéd kerítésén benézve látszott csak hogy a hátsó fal már elindult kifelé, rajta hatalmas repedés. Vagyis gond van az alászigeteléssel, ha a hátsó fal kidől, katasztrófa.

Rögtön elálltam a vételi szándékomtól, el sem mentünk az ügyvédhez!!!

Ha egy hozzáértő nem nézi meg, ahogy írja a 2-es, belülről szépen kicsinosítják, de a szakembert átvágni nem lehet!

Ne csak egyedül nézd meg, inkább fizetek 5-10 ezer ft-ot az eltöltött 1-2 óra miatt, mint belebukni egy ilyen vásárlásba.

2020. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3


A kifizetés mindenképpen átutalással tedd, mert hivatalos nyoma van s nincs az, hogy kevesebb, hamis...stb.

Minek kellene hitel, ha kitelik a keretből???


Ügyvédre válogatja, mennyire vág meg...ismerős ügyvéd 5e-ből megoldja szívességből, ismeretlen 50e-ből is akár.

Olyat érdemes, aki a földhivatali köröket is lefutja, mert alkalmanként van költség vele, így ha ő mindent lefut s 1-2x taliztok, az költségkímélő.


E szerződésben nincs kisbetűs, úgy kell írni.

Érdemes még nullás számlákat kérni a szolgáltatóktól ( víz-gáz-áram-talajterhelés kertes esetén...), de ez fedi a tehermentes állapotot, amit az eladó elismer szerződésben.

Ha ingatlanost beveszel a buliba eladó által, annak semmi pénzt nem adsz, az eladó fizeti!!!


Mint írtam, minden ház zsákbamacska!

Nem tudod 100%-ban megnézni te vagy szaki sem, hogy minden oké.

Érdemes a vízaknát is megnézni-vízórát, annak mélységét-állapotát.

A tető, ha hullámos, akkor ott baj lesz-felújítandó s ez kintről is látható.

A falban a vezetékeket nem tudod megnézni réz e vagy még régi alu...ez zsákbamacska bár, ha kiszed egy konnektort az eladó...megkérhető.

Tégla-kőházat érdemes venni, azzal annyira nem lehet ráfázni.

Aztán meg lehet olyan szakit bérelsz, aki az eladó haverja...ismerős szakit vigyél, az a tuti.


A szerződés magában foglalja a birtokbavétel dátumát-idejét-kulcsátadást.

Ilyenkor kerülnek az átadási lapra az óraállások ( víz-gáz-áram ) tanúkkal.Mindenképpen ellenőrizni kell sértetlenségüket s működésüket.Ha hibás, beírni az átadó lapra.

A zárcserét ajánlom házon-kapun.

Másnap már mehetsz is intézni az átírásokat a szolgáltatóknál, mert 15 napod van rá s bejelentkezni is önkormányzatnál.

Csúszva büntetnek.


Mindenféle szolgáltatónak ( víz-gáz-áram) csak az átírás után kapott szerzéskötés után fizetsz csak.

Szerződéskötés előtt mindnek meg kell nézni az órákat, hogy hibátlan.Ha ezt szerződéskötésed után ( víz-gáz-villany ) után teszik s hibás az óra, akkor a TE költséged lesz cseréltetni jó pár ezresért.


Egy kamerarendszert telepíthetsz s pár mozgásérzékelős reflektort ház sarkaihoz.

Otthonra egy gumilövedékes pisztoly lányként bőven megteszi.

Gázspray lehet utcán, de ha kiváltod a viselésit a pisztoly is bár a gumis használata máig vitatott, de a riasztó mivolta 100% engedélyezett jogosság esetén-helyzet határozza meg.

2020. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! sokat segítettetek. nagyon túl nagy házat nem akarok, ilyen kis egyszerű kocka házat tetővel, és kis kerttel ahol egy személy eléldegélhet. Láttam be lehet szerezni ilyen füstpajzsot ami füsttel árasztja el a lakást ha betörő jönne ezzel megfékezve a betörési szándékot, ilyet be lehet szerezni mint átlag ember önvédelemre? Mennyire gyakori, a betörés kis falvaknál? Ha a házvásárlásnál leszek majd akkor a családom segít majd, akkor is ők vettek házakat stb jobban tudjak mint én :D..nézegettem sok szép házat és elég olcsóért is vannak 2-5 millioig szerintetek rendben van? allapota képről itélve megfelelő volt némelyiknek, persze zsákbamacka ahogy irtátok. de nem árt felkészülni.
2020. júl. 23. 13:44
 7/16 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon lelkesnek tűnsz, mindenképp vigyél valakit, aki "józanul" gondolkodik - ez akár a szaki is lehet, de mindenképp olyan legyen akire hallgatsz is. Mikor mész megnézni, érdemes papíron vinni a listát a kérdésekkel, megnézendőkkel - így nem felejtődik el a nagy izgatottságban. Ha a tulaj engedi, akár fotózz is - a panorámán kívül a hibás/kérdéses részeket leginkább :), hogy később vissza tudd nézni amikor válogatsz a megnézett ingatlanokból.


Az ügyvéd leginkább a vételár %-ában van díjazva: 0,5-1,5% (persze ettől még lehet fix áras és eltérő %-os is).


A tulajdonszerzés ürügyén a NAV is be fog csengetni. A vételár 4%-ával számolhatsz pluszban, hogy kérni fognak illetékként. (Ha jogosult vagy kedvezményekre - utána kell nézni, akkor lehet kevesebb.) Mindenképp várd meg a NAV-os értékbecslőt mielőtt felújításba - értéknövelésbe kezdesz, mert könnyen megeshet, hogy emiatt magasabbra taksálja az értéket és még azután is fizetheted az illetéket.

2020. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt azért tudni kell: ha bárhol veszel egy házat, ott milyen munkalehetőségek vannak, a jelenlegi munkahelyedre eljutni milyen közlekedési eszközökkel, busz-vonat-kocsi...

Hiába veszel kis településen olcsón házat, ha munkahelyed nem lesz, vagy a közelebbi nagyobb városba nem tudsz beutazni, mert nincs megfelelő járat...

Amit megveszel, abban laksz, de az is lényeg, hogy ott miből élsz???

2020. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Melyik megyében nézted a 2-5 milliós házakat? Ez azert elég olcsó. Készülj fel rá, hogy nem jó műszaki állapotban vannak, és jóval több mindent kell felújítani, mint amit elsőre gondolnál. Pl. vizesednek a falak, vagy elöregedtek a vízvezetékek stb. Úgyhogy a vételáron felül is kell hogy legyen pénzed.


"Meg amikor ott tartok, hogy már beköltözök oda akkor lehet olyat, hogy a mostani szobámból néhány bútort oda költöztetni, mert az ágyamat nem szeretném itt hagyni és nem rég vettük."

Ezt a kérdést nem is értem. Miért ne vihetnéd a bútoraidat, ha már tiéd a ház? Ez nem albérlet, hogy bármihez engedély kellene.

2020. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg persze, hogy lelkes vagyok de akkor nyilván józan leszek és figyelek mindenre! Most is csak izgattott vagyok de mindent átgondolok majd ha eljön az ideje és persze lesznek mellettem szóval nyugi :).
2020. júl. 23. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!