Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant szeretnék vásárolni,...

Ingatlant szeretnék vásárolni, osztatlan közös kerttel származhat ebből valamilyen jogi problémám?

Figyelt kérdés

A lakás egy több kisebb házból álló társasházban helyezkedik el.


Az udvar az alapító okirat szerint közös tuladjon.


A lakás előtt le van kerítve egy, a tulajdoni hányadnak megfelelő nagyságú udvar.


Az alapító okiratban a következő szerepel:


"Az épülethez tartozó telek és a közös tulajdonban álló épületrészek birtoklására és használatára - a jogszabályok és hatósági rendelkezések keretei között - a tulajdonostársak mindegyike jogosult, e jogát azonban egyik sem gyakorolhatja a többiek jogának vagy jogos érdekeinek sérelmére."


Ez alapján akkor elvileg bárki bejöhet az én lekerített udvaromra és én is bemehetnék mások "szokásjog" alapján kijelölt, vagy néha ki sem jelölt részére?



2020. júl. 28. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

"osztatlan közös kerttel "


Közös lónak túros a háta- mondja az okos közmondás.


Gondold át, hogy milyen érdek- és életmód ellentétek léphetnek fel, melyek örök komfliktusokat jelenthetnek, vagy kompromisszumokra kényszerítenek.

El kell viselned a másik életformáját.


Csak és csak is telekkönyvileg megosztott, elkerített telket szabad venni.


A nagynéném volt olyan ostoba, hogy nem hallgatott rám, és vett egy ilyen telket. Egyszer csak a szomszéd jól lekerítette és lekanyarított egy nagyobb darabot úgy, hogy nem fele-fele lett, hanem neki 2/3, a nővéremnek 1/3. Évek óta folyik a pereskedés a megosztásért, a telekkönyvi

rögzítésért.

2020. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

"Ez alapján akkor elvileg bárki bejöhet az én lekerített udvaromra és én is bemehetnék mások "szokásjog" alapján kijelölt, vagy néha ki sem jelölt részére?"


Pontosan.

Ha van olyan pofátlan és rosszindulatú (sok van), akkor

oda is ülhet az ablakod alá mindennap, és nem küldheted el onnan.

Vagyis szóban elküldheted, de ha nem megy, mert neki ott

kényelmesebb, nem tudsz tenni semmi: osztatlan közös terület.

2020. júl. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs: konfliktus. Elírás :)
2020. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért vennétek ilyet, mert olcsóbb, gyűjtsetek még. Nem véletlenül olcsóbbak az ilyen ingatlanok, egy igazi rémálom tud lenni, többnyire menekülnek az emberek az ilyenekből.


Akar csak a legenyhebb esetet képzeld el, hogy mondjuk egy olyan család mellé kerültök, akik teljesen más életvitelt élnek, pl szombat reggel kimennek az udvarra hangoskodni, vagy akár átmennek a te udvarodra, mert éppen buliznának és kell a hely. Még ha értelmesek is és lehrt velük beszelni, ez akkor is EZ örökös feszültségforrás, de ha emellé még bunkók is és nem együttműködők, hát az az igazi pokol. Szóval sztem nem hiányzik senkinek sem a pereskedés...

2020. júl. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég, ha csak egy tulajdonos meggondolja magát, vagy tulajdonosváltás lesz, aki már nem megy bele abba, hogy te lekerítsd a továbbiakban is magadnak a tulajdoni hányadnak megfelelő területet. Simán megteheti, hiszen jogszerűen az összes tulajdonos használhatja az összes udvari területet.
2020. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl. odaköltözik új tulajdonosként a népes Orsós család 6-8 gyerekkel akik a közös udvaron fociznak, ordibálnak, macskát kínoznak, miközben a szülők éjjel-nappal lakodalmas zenéket ordíttatnak és hétvégén disznót vágnak a 2-30 meghívott rokonnal.

Hajrá!

2020. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* 20-30
2020. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem - nem, nem szabad megvenni.

Még akkor sem, ha normálisak a szomszédok. Nincs rá semmi garancia, hogy 3 év múlva nem lép le és jönnek a helyére a kátrányos helyzetűek,vagy csak egy antiszoc bolond. Te meg aztán miatta féláron se tudod eladni a sajátodat.

2020. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a társasházunkhoz járt egy jó nagy terasz meg kert, viszont folytatódott egy rendes közös kerttel. Én voltan az egyetlen gyerek, úgyhogy amikor még kisebb voltam ilyen faházat csúszdával vettünk a mi területünkre persze. Nyilván nagyobb lettem, és már nem használtam, de lett egy újabb f@sz szomszéd, akiknek az unokái állandóan vejöttek a mi kertünkbe, a mi mászónkra játszani. Állandóan ment a veszekedés hogy takarodjanak a kertünkből, de mindig jöttek amikor nem voltunk otthon, vagy azt hitték nem vagyunk otthon. A felettünk lakó nyuggerek meg a kutyáikat vitték le állandóan, akik rendszeresen szartak a mi teraszunkon vagy kertrészünkben. Mondjuk a fickót már elvitte az ördög, a nőnek sincs sok hátra. A mászókát meg jó hamar szétszedtük és elbontottul miután a barom új szomszédok odaköltöztek.
2020. okt. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!