Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennél nyaralót ebben az esetben?

Vennél nyaralót ebben az esetben?

Figyelt kérdés
20 éve gondozok egy Balaton parti telket kis házzal, ide bármikor lejöhet a családom, a tulaj nem jár le, így állapodtunk meg, hogy ezért a rendben tartásért/állagmegóvásért cserébe lejárhatunk bármikor nyaralni. KB. 10 éve kötelező lett a csatorna, rá csatlakoztattam a házat, kialakítottam benti WC t, fürdőszobát, az utcába be lett vezetve a gáz, a kertbe behozattam a gázcsonkot, le lett aszfaltozva az utca ami nagyon megdobta az értékét. 20 év alatt kB 1 millió ftot költöttem rá, a nagyobbik gyerekem is lejár ide kB. 5 éve, a kisebbiket jövőre szerettük volna lehozni először.kb.hetente lejártunk, ahogy az időnk engedte (Pestről) , rengeteget nyaraltunk itt,élvezte mindenki. Az idei lenne az utolsó év, jövő tavasszal eladnák a telket, kB 30 millió forintért, és lenne is rá vevő, az összes szomszéd német, külföldi vevő lenne valószínűleg. Ennyink nekünk nincs, de kB 15 millió forintunk van félre téve, feleségem nem szeretné, ha vennénk egy saját telket, de tudom, hogy a gyerekek élveznék... (8 éves és 1 évesek)

2020. aug. 9. 00:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Most tuti semmit nem.
2020. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Kizárt,most akarsz venni?
2020. aug. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem, majd szezonon kívül idén még használhatjuk, aztán ami cuccunk van itt, rengeteg minden, ki kell pakolni.
2020. aug. 9. 02:13
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Hogy vennétek meg? Nektek eladná 15 millióért, vagy még hitelt vennétek fel?
2020. aug. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Megvenném!
2020. aug. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%
Nézd meg az esetleges írásos szerződést, nincs-e benne elővételi jog. Visszatekintve az elmúlt 20 évre, nekem nagyon úgy tűnik, hogy számotokra nem volt igazán előnyös a szerződés.
2020. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy mennyire ragaszkodnék ehhez a nyaralóhoz. 20 éve gondozod, nem kevés munkád van benne, ha ragaszkodsz hozzá, akkor vedd meg. No és persze függ attól is, hogy meglátásod szerint megér-e 30 millió forintot! Egy dolog, hogy 20 éve foglalkozol vele, ha irreális a m2 ár, akkor nem venném meg, ha hasonlóan jó helyen (kb. ugyanilyen távolságra a víztől/strandtól) kapnék nyaralót máshol vagy akár ugyanazon településen, akkor biztos, hogy nem venném meg. 30M az nem kevés, pláne egy állításod szerint pici nyaralóért. Ennyiért akár Siófokon, közel a vízhez 75m2-es nyaraló is van a kínálatban. 25M-ért akár 108m2 nyaraló is található a déli parton és merem feltételezni az északi parton sem más a helyzet.

Feleséged miért nem szeretné? A gyerekek, ha nagyobbak lesznek, akkor is értékelni fogják azt, hogy van egy nyaraló a Balatonon, ahová lemehetnek a haverokkal. Ha később lesz férj/feleség és gyerekek, akkor is értékelni fogják, hogy úgy, ahogy nektek, nekik is adott egy nyaraló a Balatonon, ahová akár hétvégén is el lehet menni, ha unják a várost. Nem csak magatoknak veszitek ezt, hanem a gyerekeknek is akár egy életre!

2020. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
6-os nem evidens, hogy van szerződés erről, lehet ez szóbeli megállapodás is. 1 millióért és rendben tartásért 20 évig korlátlanul használni egy Balaton parti nyaralót szerintem korrekt. Én már most belemennék egy ilyen ajánlatba! :D
2020. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

30 millából 30 évig simán lehet nyaralni járni a világ távolabbi pontjaira. Egy nyaraló meg csak ugyanott marad.

Sztem nem érdemes megvenni.

2020. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt kettőtöknek kell eldöntenie. Nekünk van lent nyaralónk, rengeteget vagyunk lent és imádjuk. A szívem szakadna meg, ha eladnánk. Gondolom te is rosszul vagy tőle, hogy ez megszűnik, de a feleségednek is van beleszólása.
2020. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!