Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennél nyaralót ebben az esetben?

Vennél nyaralót ebben az esetben?

Figyelt kérdés
20 éve gondozok egy Balaton parti telket kis házzal, ide bármikor lejöhet a családom, a tulaj nem jár le, így állapodtunk meg, hogy ezért a rendben tartásért/állagmegóvásért cserébe lejárhatunk bármikor nyaralni. KB. 10 éve kötelező lett a csatorna, rá csatlakoztattam a házat, kialakítottam benti WC t, fürdőszobát, az utcába be lett vezetve a gáz, a kertbe behozattam a gázcsonkot, le lett aszfaltozva az utca ami nagyon megdobta az értékét. 20 év alatt kB 1 millió ftot költöttem rá, a nagyobbik gyerekem is lejár ide kB. 5 éve, a kisebbiket jövőre szerettük volna lehozni először.kb.hetente lejártunk, ahogy az időnk engedte (Pestről) , rengeteget nyaraltunk itt,élvezte mindenki. Az idei lenne az utolsó év, jövő tavasszal eladnák a telket, kB 30 millió forintért, és lenne is rá vevő, az összes szomszéd német, külföldi vevő lenne valószínűleg. Ennyink nekünk nincs, de kB 15 millió forintunk van félre téve, feleségem nem szeretné, ha vennénk egy saját telket, de tudom, hogy a gyerekek élveznék... (8 éves és 1 évesek)

2020. aug. 9. 00:11
1 2 3
 11/23 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Hitelre semmi képp. Hétvégi házat vehetsz barhol persze nem a balaton de akkor is. Van mas vízpart is. Én nyaralóért pláne hitellel 30 millát nem adnék.
2020. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
ad #8: a 20 év alatt ráköltött 1 millió Ft mai valorizált értéke ennek többszöröse (3-5 millió Ft). A jó gazda felelősségével végzett rendszeres karbantartás és állagmegóvás érdekében végzett munka mai értéke éves szinten még kis nyaralónál is eléri a 100 ezer Ft-ot.
2020. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9 Ki lehet adni bérbe, mikor nem ők használják, és idővel növekedik az értéke. Lehet például 10 év múlva 60 milliót ér. De a nyaralásra költött pénz elvész, illetve átalakul szép emlékké, illetve pár ezer fotóvá.
2020. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

" KB. 10 éve kötelező lett a csatorna, rá csatlakoztattam a házat,"


Pedig most is árulnak rengeteg csatorna nélküli házat, nyaralót a Balatonnál, ez hogy lehet akkor?


" kialakítottam benti WC t, fürdőszobát, az utcába be lett vezetve a gáz, a kertbe behozattam a gázcsonkot, le lett aszfaltozva az utca ami nagyon megdobta az értékét. 20 év alatt kB 1 millió ftot költöttem rá"


Pedig amiket sorolsz, nem 1 millió Ft, hanem legalább 3-4.

2020. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ne vedd meg, hanem kérd el a rád eső részét az eladás után!

Vagy egyezz meg a következő tulajjal is a házhasználatról.

Vagy eleve úgy legyen hirdetve, hogy te is használod és te tartod karban.

Hülyeség megvenni, rengeteg ilyen nyaraló van, találhatsz másikat, kaphatsz ajánlólevelet is.

2020. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%
Odavagyok a Balatonért, de ennyiért nem venném meg. El kell engedni szerintem.
2020. aug. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

15.

Azért ez viccnek is rossz. A kérdezőék ott nyaraltak, használták, mintha a sajátjuk lett volna. Ha bérwltek volna nyaralót, az sem lett volna sokkal ólcsobb. Milyen ráeső részt kérjen? Az pedig már tényleg poén, hogy 30 milliós ingatlannál, egy random idegen családot kerülgessek.

2020. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Hitelt nem vennék fel, így ezt a telket nem venném meg, abból az összegből gazdálkodnék ami van, de abból is kell tartalékolni. A rá költött összegen nem is problémázok, tavasztól őszig kB minden héten lenn voltunk, vagy a szüleim vagy valaki család tag... Pesten panelban lakunk, egész délután besüt a nap, a redőnyöket sem húzhatjuk fel, mert kB. Megsülünk, amikor lehet lenn voltunk itt, bicajaink itt vannak stb.


Fürdőszobát kB 100e ftból ki lehetett alakítani a kamrában, obis sarok zuhanykabin (20e Ft), WC csésze , WC tartály, lambéria a falakra, linóleum, 1 kis mosdó, 1 mosdó csaptelep, 1 zuhany csaptelep, 1 sarok szelep, 80l bojler (ezeket többnyire használtan vagy ingyen elvihetős oldalakról vettem), víz csövek,2 nap alatt össze raktam az egészet pár éve azóta az is van, Előtte kerti zuhany volt és kinti WC. Az egész ház berendezését vateráról/jofogásról/fb csoportokbol/lomtalanításokról szedtem össze minden használható de erősen retrós.

2020. aug. 10. 09:18
 19/23 A kérdező kommentje:
Itt a telek az érték, ami vízparti, nem a ház, az úgyis le lesz bontva az eladás után. Persze én nagyon fogom sajnálni.
2020. aug. 10. 09:25
 20/23 anonim ***** válasza:
Ja, hogy vízparti telek... azért abszolút nem sok a 30M. Oda kb. úgy kell beszületni! 30-ért max. garzon "lakást" kapsz vízparton.
2020. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!