Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A földhivatalban megtudják-e...

A földhivatalban megtudják-e mondani hogy melyik banké lett a ház?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy házat, ami évek óta lakatlan. A szomszédok azt mondják, hogy elvitte a bank és érdeklődjek a polgármesteri hivatalban. Azt nem tudom, hogy a polgármesteri hivatalnak mi köze van ilyenekhez, de azért megtettem. Nem válaszoltak.

Egyik árverési oldalon sem láttam.



2020. aug. 25. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Olyan nincs, hogy egy házat elvitt a bank!
2020. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyrajzi szám alapján ingyenesen le tudod kérni a tulajdoni lapot a földhivatalból akár ügyfélkapun keresztül is.
2020. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xswerdy ***** válasza:
100%

a ban nem visz el házat. Ha nem fizet az adós, árverésre sor kerülhet, ahol valaki megveszi, és a befolyt pénzből kifizetik a bankot. Ha többszöri árverés is sikertelen, akkor a hitelező átveheti az ingatlant, így kerültek pl. szállodák ténylegesen bank kezébe, de családi házakat nem szoktak a bankok így átvenni.


A megoldás a tulajdoni lap lekérése, akár online, évi kettő ingyenes.

2020. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. aug. 25. 14:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Előzőek leírták. De igen, ha bemész a Földhivatalba meg tudják Neked mondani hogy áll a ház tulajdonjoga, milyen terhek vannak rajta, és abból kiindulva el tudod kezdeni az érdeklődést.
2020. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Földhivatalban dolgoztam. Nem kerül a bank nevére, ha annyi az adósság akkor árverezésre kerül és az új tulaj nevére fog kerülni ha sikeres az árverés.

Tulajdoni lapot le tudod kérni HRSZ szerint érdemes az ügyfélkapun keresztül ha van olyanod, vagy személyesen. S ott minden tartozást, egyéb terhet, adatot látni fogsz.


Ha esetleg árverezik és megvennéd, előtte két dologra nagyon figyelj az egy a víz tartozás, mert a vízszolgáltató nem írja át a nevedre addig amíg a tartozás fennáll. Illetve a másik hogy van e valakinek az ingatlanon, haszonélvezeti joga, özvegyi joga vagy bármilyen más olyan teher ami NEM törölhető árverés esetén sem! :)

2020. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Voltam a hivatalban

Egyébként tulajdonosnak a Magyar Állam van megjelölve.

Azt tanácsolták, hogy a vagyonkezelőnél érdeklődjek annak ellenére is, hogy az árverési oldalon nincsen fent (holott évek óta lakatlan).

Az mbvk oldalán sincs.

2020. szept. 5. 07:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy a törvényes örökös visszautasította az örökséget a hagyatéki teher miatt. Igy is meg tudod venni az ingatlant.
2020. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen megtörténhet az amit a 8as írt de van egy olyan verzió is hogyha a tulaj olyan sokkal tartozik akkor van hogy a magyar állam tulajdonába kerül ha megegyeznek. Ilyenkor nincs árverés. És akkor úgymond így felel az adósságért de azt mondjuk nem tudom hogy ennek mi a menete mert ilyennel nem találkoztam még.

6os voltam :)

2020. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:
Ha a földhivatalban kikéred a teljes (nem szemle) tulajdoni lapot, akkor ott a múltat is látod, így kiderül, hogy hogyan került az állam tulajdonába az ingatlan. Egy sima családi házat valószínűleg nem tervez az állam hosszútávon megtartani, el fogja adni. Ez a nemzeti vagyonkezelő árverési felületén kerül meghirdetésre, szóval azt kell figyelgetned.
2020. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!