Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gyömrőről és Mendéről tudnátok...

Gyömrőről és Mendéről tudnátok mondani valami jót és rosszat is? Valami elfogulatlan véleményt szereetnék olyantól, akinek van tapasztalata ezzel a két faluval kapcsolatban, de azért tudja milyen Budapestinek is lenni. Budapestiként milyen odamenni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 18:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Főlegcsepelhez képest! Van annyira kultúrált a népesség mint csepelen?
2019. dec. 5. 19:02
 2/6 anonim ***** válasza:
lépj be a facebookon a két település csoportjába (szinte minden falunak, városnak van), és egyből látni fogod az összes problémájukat. vagy legalábbis azt a részét, amit megosztanak. ebből nagyjából kiderül a településen élők hangulata.
2019. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1

Szerintem kulturáltabbak. Legalábbis amennyit én Csepelből ismerek, (...és az nem kevés)

45 évesen költöztem Budapest belvárosából Gyömrő, illetve Mende szomszédságába és jelenleg Gyömrőn dolgozom.

Budapestiként milyen odamenni?

Szokatlan. Hatalmas váltás.

Nekem nagyjából 10évembe került megszokni. És nem Gyömrő vagy Mende miatt, hanem a főváros és vidék miatt.

Ha mondjuk Telkibe vagy Solymárra költöztem volna, az is szokatlan lett volna. Más világ.

A Bp-ről leköltözők 70%-a visszamenne, ha lenne miből.

2019. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha megkérlek, megpróbálod kifejteni, hogy mi az amiben úgy érzed hogy más világ, illetve hogy szokatlan? Csepel eléggé kertváros, gondolom nem ez a része szokatlan.
2019. dec. 5. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:

"Van annyira kultúrált a népesség mint csepelen?"


Ha olyan félelmeid vannak, hogy Csepelt elhagyva egyre kevésbé civilizált emberek élnek, akkor inkább ne hagyd el Csepelt. Néhányan azt hiszik, hogy Budapesten kizárólag az ország elit rétege lakik, azon kívül meg a maradék.

2019. dec. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Budapest egy olvasztótégely, az ország minden tájáról költöznek oda, az nem egy homogén népesség, fix kultúra szinttel. Én gyömrői vagyok, mikor először jártam Csepelen egy barátnál, ugyanolyan külvárosnak tűnt, mint Budapest bármelyik külső kerülete. Biztos jó ott is, de nekem az a különbség a két hely között, hogy Gyömró tisztább és biztonságosabb.
2019. dec. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!