Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha tehetnétek megvennétek egy...

Ha tehetnétek megvennétek egy egész társasházat?

Figyelt kérdés

Nézegetem vidéken a lakásokat 10M alatt és sok van vidéken, 3-4M körül, elkezdtem azokat nézegetni, amik ilyen önálló társasházban vannak. Tudjátok, amik olyan kocka alakúak egy bejárattal, nem az a hosszú társasház, ami elkezdődok az 1/a.1/b 1/c lépcsőházakkal. Fedezet, amiből csinálnám az egy sima multis pénzügyes állás, 300 nettó ( ezt fel kéne adni, a vidék miatt) meg egy saját kis webshop ( vatera hivatalos formában már) ami nettp 120-180 között hoz per hó. van még egy pesti lakásom amiben élek jelenleg, ezt kiadnám. és kb 6-10M közötti megtakarítás.

A dolog lényege, hogy elmondhassam magamról hogy bérház tulajdonos vagyok. szépen apránként vásárolnám fel a lakásokat, hogy ne legyen senki éhes a végén. ahogy a többségi tulajdon az enyém átalakítanám a tetőteret terasszá, ott lennék fent a legfelső emeleten laknék, a többi lakást meg kialakítanám műtermekké művészeknek és azt vehetnék ki 1-2 hónapra alkotni.



2020. aug. 31. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképpen sem. A terved anyagilag szerintem egy katasztrófa, inkább maradja a 300+150 nettó mellett.
2020. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésdre a válasz: nem.


Ebben a viszoynrendszerben: "A dolog lényege, hogy elmondhassam magamról hogy bérház tulajdonos vagyok." a válasz igen.


Pénzügyileg életképtelennek tartom az ötletet.

2020. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretek vállalkozó kedvet letörni, de szerintem se életképes. A művészeket tipikusan nem veti fel annyira a pénz, hogy teltházzal menjen a dolog, az is érdekelne, milyen művészekre gondolsz. Festő, szobrász ha már pénzt ad ki, műteremlakást szeretne gigaablakokkal, zenész hiába hangszigetel, zavarni fogja a többit (gondolom, vékony falú panel), írónak nem kell egy külön lakás az íráshoz, filmet nem forgatnak olyan sokat vidéki panelokban, hogy egy házat emiatt kelljen fenntartani.

Még ami életképesebb lenne, az a rövid távú lakáskiadás, de nem tudom, mennyire vonzó a turistáknak a városod, és ugye most akarják agyonszabályozni az ilyesmit.

Hosszú távú bérlőknek nem igazán éri meg kiadni, mert amennyiért ki tudnád adni, tíz évnél is több, amíg megtérül, és a nem fizetőt kirakni rémálom.

Arra is számíts, hogy a "szép sorban felvásárolom" nem fog osztatlan sikert aratni, az ilyesmi mindig egy emberen bukik meg :D

2020. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyi pénzem lenne, hogy egy jó helyen levő társasházat megvegyek, akkor nincs szükségem arra, hogy a kiadással vergődjek.

Arról nem beszélve, hogy egy társasházat szinten tartani, felújítani, hatalmas összegek, amik a reménybeli haszon felét simán elviszik.

Befektetésnek inkább értékpapírokat, vagy aranyat vennék.

2020. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, vannak benne érdekesek.

Az igazság az, hogy ahhoz sok pénzem van, mind cashflow mind tartalék oldalon hogy csak álljon. viszont a szomszéd lakást soha nem venném meg 35M ért minek? Akkor inkább valami egyedi dolgot csinálnék. és lehet hogy 35m ből a ház 2/3 az enyém onnantől meg nem tudnak mit szólni a többiek.

MOst gondoljátok bele mondjuk nem kell napi szinten bejárni dolgoznotok vagy van valami online businissetek. es megvesztek akkor egy egész szintet mondjuk és a tetőteraszon vagytok egész nap tök jó kilátással. szerintem a világ császárának érezheti magát az ember.

2020. aug. 31. 11:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem kell megvenni egy egész házat, hogy legyen egy tetőteraszod.
2020. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem az egészet.

Hogy veszel meg 35 M-ért egy 2/3 házat, ha csak egyetlen lakás annyi?

És hogyan éred el, hogy mindannyian el is adják őket és elköltözzenek?

2020. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7 es ahogy nézem,nem neked szólt ez a kérdés ne harizz meg, de csak neked nem esik le.
2020. aug. 31. 13:53
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
8: Ingatlanbefektető vagyok, társasházi lakásaim vannak...
2020. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xswerdy ***** válasza:
100%

ahol most lakik a kérdező, ott 35 a szomszéd lakás, és ahova költözne, ott kapna ennyiért 2/3 házat.


Ahol ilyen olcsóak a lakások, ott valószínűleg nem állnak sorban a jól fizető állandó bérlők, tehát jó irány, hogy valami másban gondolkodsz. Ugyanakkor nem biztos, hogy a művésztelep az ideális, azt nagyon át kell gondolni: milyen művészeket akarsz bevonzani? Milyen eszközök kellenek nekik? A lakások tényleg alkalmasak műterem-lakásnak? Vagy esetleg a tetőtér lenne éppen alkalmas egy közös műteremnek, és lejjebb csak a lakó funkció lenne (lehet, hogy neked is lejjebb kellene akkor költöznöd egy szinttel)?


Aztán: Hogy tudod hasznosítani, amíg nem a tiéd az egész ház? Ha már pár lakás a tiéd, akkor a többiek esetleg csak drágán adják el, mert tudják, hogy neked nagyon kell (mármint azok, aki nem feltétlen akarja eladni, mert aki el akarja, attól meg nemigen veszi meg más, ha már a 2/3 ház a tied). És mi fogja oda vonzani a művészeket? Ha ez egy lepukkant egykori ipari városról van szó, nem biztos, hogy ott akarnak inspirálódni.

2020. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!