Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy ingatlant...

Albérlet vagy ingatlant venni? Szerintem venni, hiszen idősebb korban nem biztos, hogy az ember az albérlet miatt akar izgulni, viszont valaki egész életében az albérletet támogatja. Miért lenne jobb másnak fizetni?

Figyelt kérdés

Azt értem, ha valaki pár évig albérletet akar, nem elkötleződni. Én azt nem értem, ha pl. családot albérletben akar alapítani.


Másik kérdés, ami miatt feltettem ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..



2020. ápr. 26. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallottál már olyanról, hogy valaki 50 felett felköltözik egy panelbe?
2020. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ingatlan, albérlettel a tulajnak fizeted a következő kiadó ingatlanját
2020. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ingatlant venni. A törlesztő annyi vagy kevesebb mint a bérleti díj. Életed végéig 3 ház árát teszed mas zsebébe alberleti díjként. Szerinted megéri?
2020. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ingatlant venni.


Ha alberletet fizetsz akkor masnak a lakashitelet fizeted es meg haszna is van neki ebbol.

2020. ápr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg Magyarországon az emberek 95%-ának jobban megéri vásárolni.


Amikor nem éri meg, azok általában bizonyos élethelyzetek:

- felköltözöl 4-5 évre Budapestre/Debrecenbe/Szegedre tanulni, utána máshol szeretnél élni,

- kapsz egy remek munkalehetőséget egy másik városban,

- külföldre költözésben gondolkozol pár éven belül,

- a pénzeddel (önerőddel) valami nagyon jövedelmezőt tudsz folytatni és szükséged van a tőkére (majd megveszed amit szeretnél pár év múlva).


Tehát a bérlők egy részénél logikus döntés, hogy bérel (és jól teszi), egy másik részük meg kényszerbérlő: szeretne venni de nincs még önereje sem (nekik meg mindegy, hogy mi lenne a jó dolog, ha nem tudnak vásárolni).

2020. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!