Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kaphatok banki kölcsönt...

Sevdiablo kérdése:

Kaphatok banki kölcsönt ingatlan vásárlásra NULLA önerővel ha beterhelem azt amelyben jelenleg élek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy szeretnék venni ingatlant, de nincs pénzem, semmi. Szeretnék ingatlan vásárláshoz banki kölcsönt felhasználni.


A jelenlegi lakás amelyben élek teljes egészében a tulajdonom. Valamivel többet ér mint a másik ingatlan melyhez szeretnék hozzájutni. Hamarosan végtörlesztéssel le is jár a kölcsön amit ugyan 15+ évre vettem fel megvásárlásakor, de remélhetőleg 5 év alatt sikerül befejezni a törlesztést.


Tervem az, hogy a megvásárolt vagy a jelenlegi ingatlant kiadom és abból fizetem az új törlesztőt.


Ez a terv mennyire működőképes?

Ad a bank hitelt 0 önerőre, ha leterhelem a jelenlegi ingatlant?

Mennyire minősülök jó adósnak, ha 15+ éves hitelem 5 alatt teljesítem? Megéri ez egyáltalán a banknak?



2020. szept. 19. 11:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Keress fel a kérdéseddel több bankot és tőlük kérj választ a kérdésedre, aztán a válaszaik közül válaszd a Neked megfelelőt. Adnak szórólapot, de vigyél magaddal ceruzát és jegyzetfüzetet.
2020. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

a héten utána jártam és megkaptam a választ a kérdéseimre:


- részben (lásd lentebb) működőképes a terv, a hitel két részből állna:

- egy személyi kölcsönből magasabb THM-mel, ez adná a hitel önrészét, tehát kisebb részét (25-35%), kisebb időtávon (értelemszerűen ezt a személyi kölcsönt kellene előbb kipörgetni)

- egy ingatlan hitelből, kisebb THM-mel, ez adná a hitel nagyobb részét (65-75%), hosszú idő távon

- hátrány:

- nem is feltétlenük egy banknál kellene a két hitelt felvenni (ez macera, idő, kockázat)

- jelenlegi bankom lex@rja hogy eddig böcsülettel mindent időben fizettem a régi hitelem kapcsán, nem ad kedvezményt, nem számít be semmit stb.

- jelenlegi keresetemmel kb 35M-es hitelre vagyok jó

- fent azért írtam hogy részben, mivel a foglalóra nem kapok hitelt, ezt sajnos ki kell termelni

2020. szept. 26. 08:41
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

#12

4-es vagyok

Tehát gyakorlatilag azt a választ kaptad, amit a 4-es válaszomban leírtam, a jövedelmi viszonyaid pontos ismerete nélkül, nagy általánosságban.

Nem örülök, hogy igazam van, félre ne értsd, csak megnyugtató számomra, hogy nem beszéltem hülyeséget!

2020. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13


Igen, lényegében majdnem az lett a válasz amit Te is megírtál (de persze ennek azért utána kellett járnom pénzügyi oldalról).

Ezért is köszönöm hogy hozzászóltál, mert segített irányba állítani a kérdéseimet.


Bánkódni meg egyáltalán nem kell azért, hogy valósat írtál, sokkal hasznosabb számomra mint egy pontatlanabb de pozitívabb válasz, plusz a metekból kijött, hogy még így is meg tudom lépni.

2020. szept. 27. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!