Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló emberkének miért...

Egyedülálló emberkének miért nem jár CSOK vagy valami hasonló támogatás ingatlan vásárlásra?

Figyelt kérdés

Félre ne értsétek én örülök annak,hogy támogatjuk a gyermek vállalást.


A munkahelyemen,a környezetemben észre is vettem,hogy mióta ez a CSOK támogatás van azóta potyognak a gyerekek.


Amire fölvehetik a milliókat(aminek örülök)persze ezzel párhuzamosan nőnek az ingatlan árak is,na de mindegy.


Viszont azt nem tudom megérteni,hogy itt vagyok én fiatal friss diplomásként,életem nagyrészét tanulással töltöttem,nem szeretnék házasodni,nem szeretnék még gyereket.


Dolgozok becsülettel,sok más társammal együtt diákhitelem van.


Szóval mi nem érdemelnék valamilyen támogatást,hogy elkezdjük a saját életünket élni?



2019. jan. 9. 10:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
73%
Nem. A tanulmányaid egy vagyonba kerültek az államnak, letehetnél te is valamit az asztalra. Mondjuk 6 gyereket.
2019. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Igazából ugyanott tartok ahol 4 évvel ezelőtt.Budapesten öten (a volt szaktársaimmal) együtt bérlünk egy három szobás lakást.

Négyen vagyunk fiúk és van egy lány,ő egyedül egy külön szobában van.


Vagy pedig vissza költözhetek vidékre a szüleimehez, imádom őket de 24 évesen ezt már nem akarom.


Hozzá szoktam Budapesthez és az itteni nyüzsgő élethez.

2019. jan. 9. 10:10
 3/40 anonim ***** válasza:
90%
Költözz be a láyhoz...
2019. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy hogy nem az esetem.Ráadásul régóta ismerem,ő inkább csak haver.
2019. jan. 9. 10:32
 5/40 anonim ***** válasza:
66%

Ez a kérdés engem is foglalkoztat.

Kisvállalkozók, kiscsaládosok, gyerek nélküliek abszolút hátrányban vannak.


Érthető, hogy miért erőltetik a családosok támogatását, de sajnos így átmegy negatív diszkriminációba a gyermektelenek felé.

Szerintem olyan dolgokkal kellene támogatni a gyerekvállalást amit csak ők élvezhetnek (pelenka, gyerekorvos stb stb)

2019. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy nagy baromság, hogy a családalapítást támogatják...

2 gyerekre, használt lakásra (mivel új építésűre nincs pénzünk) 1 430 000 Ft jár. Jó tényleg klassz de hagyjuk már, hogy emiatt vállal az ember gyereket...

2019. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
73%
Másrészt azért potyognak a gyerekek, mert abba a korba értèl, ahogy az ismerőseid is...
2019. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Én is értem, és abszolút egyet is értek vele,de ahogy ön is mondja egyedülállóként hátrányba vagyok.


Hiába pályázok önkormányzati lakásokat folyamatosan elutasítanak.Most még nem szeretnék feleséget gyerekeket tehát a CSOK is kiesve.


Hitelt se tudok felvenni mivel igazából egy forint megtakarításom sincs

(ami kevéske volt az elment a jogosítványra)


Jelenleg öten bérlünk egy 3 szobás lakást 280.000 forintért a XIII kerületben Újlipótvárosban


Tehát maradt az,hogy 50 éves koromig bérlek Budapesten egy szobának a felét vagy hazaköltözök a szülői házba lemondva a nyüzsgő fővárosi életről és az önállóságról.


Ha van valakinek jobb ötlete szívesen meghallgatom.

2019. jan. 9. 11:12
 9/40 anonim ***** válasza:
69%

Az nekem is szemet szúrt, hogy az ismerőseidnél potyognak a gyerekek... Korral jár.

A csok annak igazán jó, akinek megvan 2 gyereke meg egy lakása és ennyi billenti át a 3. vállalásához, akkor simán összejön egy szép új kertes otthon.

Az elég merész, aki huszonévesen 0 gyerekkel belevág egy új építésűbe 3 gyereket beígérve, mert bármi történhet - nem úgy jönnek össze a babák, nehezebb a terhesség, mint gondolták, esetleg elválnak közben, sok ilyen van. Mi is úgy vagyunk vele, hogy most születik az első, egy másodikat még be fogunk ígérni, mert ha mégsem úgy jön össze, akkor minimális összeget kell visszafizetni, de harmadikon még nem is gondolkodunk, először ezen legyünk túl, ezt tapasztaljuk meg. Nem is lehet felelősséggel belegondolni tapasztalat nélkül.


Szóval ez nem otthonteremtési támogatás, ez a szülj má mégegyet lécci.


Pedig pont az elsőbe belevágni nehéz, neki megteremteni minden feltételt. Ezért is tolódik a gyerekvállalás a 20-as évekről a 30-asra. 30 évesen elkezdve pedig Csok ide-vagy oda, nem egyszerű legyártani 3 babát. Rossz a rendszer, és nem csak az egyedülállóknak.

2019. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
71%

Ez majdnem olyan, mint egy piramisjáték....


Tömködik a gyerekcsinálókat pénzzel, gyakorlatilag anélkül, hogy dolgoznának, megélnek, mert rakás pénzt kapnak az államtól.És minél több gyerek potyog, annál több pénz. Ezek az élősködő szülők meg szorgalmasan szavaznak a fideszre, hogy meg ne szűnjön a támogatás, mert akkor végük.... A kölkök seperc alatt felnőnek, vagyis hamar elrepül az a 18 év, főleg ha már eddig is volt 1-2 kisgyerekük, akkor azok még hamarabb elérik a szavazó kort, és akkor majd a nagy family még nagyobb tagszámban megy el 4 évente a szavazóúrnákhoz a fideszre szavazni, hogy továbbra is meglegyen a megélhetése a családnak munka nélkül....


Aki pedig felelős és tisztességes ember, az gürcöl, dolgozik, hogy a saját fizetéséből tudja elérni a lakásvásárlást és a gyerekvállaláshoz szükséges anyagi hátteret. Közben pedig az állam csapolja a fizuját ezerrel, és amiért megdolgozik, mind vándorol az ész nélkül gyereket csinálókhoz, na meg a képviselőkhöz a parlamentbe, mert oda ugye még annál is több megy.


Sajnos ez van.


Ezért kell változás!


Nagy változás!


Nincs nagy felhozatal az ellenzéki oldalon, de a fidesz pazarló politikájánál lassan bármi jobb lesz!


Most gondolj bele mi lesz itt 10-20-30 év múlva! Felnő ez a sok élősködő (mert akiknek a szüleje így vállal gyereket, az maga is élősködő típus lesz..., és lassan éhen fognak halni. Mert lassan a görcölő szorgos emberek kihalnak, a lusta nép pedig nem fog annyi bevételt termelni, hogy önnön magukat eltartsák, fenntartsák ezt a rendszert. Majd pukkan a gyereklufi és jön a polgárháború, vagy én nem tudom mi....)


Szóval nincs veled semmi gond, normálisan gondolkodsz, nem a te gépedben a baj...

2019. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!