Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit csinálnátok ha örökölnétek...

Mit csinálnátok ha örökölnétek egy belvárosi lakást?

Figyelt kérdés
Nekem is és a testvéreimnek is van egzisztenciája és családja (mindhárman ötvenesek vagyunk). Budapesten, az ötödik kerületben áll, sima társasházi lakás. A szüleim régi bútoraival van tele egyébként. Az egyik gyerekem szívesen odaköltözne ha lesz rendszeres jövedelme, addig vendégségeket tart ott, illetve mi is, mivel ott nagyobb az étkező-nappali rész. Szerintetek jó döntés? Ti mit csinálnátok?

2020. szept. 24. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Örülnék nagyon:)
2020. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Kiadnám. Aztán ha a gyereknek kell, odaajándékoznám.
2020. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Csak te fogsz örökölni a szülők után? És a testvéreid?


Ha csak te öröklöd, mivel gyerekekről beszéltél többesszámban, akkor a helyedben én eladnám és egy bp-i belvárosi lakás árán vennék mindkét gyerekemnek egy-egy lakást, más kerületekben, ahol nem 1M/m2 az ár. Ha a másiknak már van lakása, a pénzt adnám neki oda.


Ha csak 1/3 lakást, illetve annak az árát öröklöd, akkor abból is vennék egy kislakást amit kiadnék és a gyerekeim törlesztőjébe adnám bele.

2020. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Attól még, hogy 50 évesen van egzisztenciátok és van családotok, az örökösödési törvény nem változik. Mindhárman örököltök, a te gyereked nem sajátíthatja ki a lakást, kivéve, ha a többiek lemondanak róla, a saját testvérét/testvéreit(?) is beleértve.
2020. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd miutan a tesvereid kifizetted, vagy ok lemondtak az oroksegrol, utanna ujra megkerdezheted hogy mit csinalj a lakassal.
2020. szept. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha egyedül örökölném, kiadnám, jó az passzív jövedelemnek, és ha később szükség lenne a lakásra, ott lenne. Ha a gyerekeim eljutnak a saját otthonig, lehet eladnám és szétosztanám köztük az árát (ketten vannak, de még kicsik).

Ha hárman örökölnénk, és nem tudnám kifizetni a többieket, vagy ők engem, szerintem megegyeznénk inkább az eladásban.

2020. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi kimaradt hogy a testvéreim más lakást vagy nyaralót kaptak, így a kivásárlás stb nem kell!
2020. szept. 25. 11:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Akkor ha segíteni akarsz a gyerekeidnek (így többesszámban) akkor maradnak az opciók:

- eladod és elosztod a pénzt,

- kiadod és a bérleti díjjal segíted őket.

Az játszik a legkevésbé, hogy az egyik bulizásra használja, vagy elfoglalja, a másik meg csak statisztál ehhez.

És ez az anyagi helyzetüktől független, mert így igazságos!

2020. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor add ki. Ha meg majd kell az egyik gyereknek, mert pl. egyetemistaként egyébként is albérletet fizetnétek vagy már önálló és összeköltözne valakivel, akkor ajándékozd neki. De persze ez esetben a testvérének is majd hasonló értékűt illik virítani, ha odajut (így az is jó abban az esetben, ha eladjátok és vesztek két olcsóbbat (kisebbet vagy kijjebb)). Vendégségre fenntartani egy lakást szerintem túlzás (pláne járvány idején amúgy sem illik nagy bulikat szervezni), akkor már inkább egy nyaraló jó erre a célra. Üresen hagyni szerintem max. akkor van értelme, ha külföldön laknátok és évente pár hónapot hazalátogatáskor nem szállodában akarnátok tölteni.
2020. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9, igen felmerült, hogy vidékre költözök nyugdíjasként, így mondjuk ez a lakás jó "nyaraló" lesz külföldön élő barátoknak vagy nekünk ha itt akad dolgunk. (Most Dél-Pesten élünk.)
2020. szept. 25. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!