Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant vásárlással most...

Ingatlant vásárlással most mindenképpen várni kell 1-2 évet minimum?

Figyelt kérdés

A kínálat brutálisan nő a kereslet viszont csökken az ingatlanokra. Ez azzal magyarázható, hogy a befektetőknek egyértelművé vált a turizmus hosszútávú erős visszaesése. Így már mindenki csak eladni akar (még) magas áron amíg lehet, de senki nem akar már drágán ingatlant venni.

Ennek csak egy végkimenetele lehet, hogy az ingatlanárak lecsökkennek, főleg a belvárosiak, és azok ahol külföldi forgalomra rendezkedtek.

Erre rájön még az 1,5 millió hitelmoratóriummal élő akiknek a fizetőképességük kérdéses. Valamint a hitelfeltételek folyamatos szigorodása.

Várjunk még a párommal 1-2 évet a lakásvásárlással, ha hitel mentesen szeretnénk venni, azaz megvan rá a pénzünk csak olcsóbban akarunk venni?



2020. szept. 25. 19:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Elég lesz egy év is. Féláron fognak menni. Higgyed el.
2020. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Építőiparban dolgozom Építésvezetőként és saját véleményem szerint nagy a gond. Ha a külföldiek befektetésként nem folytatják a vásárlást akkor egy hazai szűk réteget leszámítva ilyen árakon nincs fizetőképes kereslet a hazai ingatlanokra.
2020. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó az nem gond lesz, hanem örömhír.
2020. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek a 3-assal. Ettől függetlenül a 2-es vélaszoló nem tudom miért lett lepontozva.

Egyébként én most vettem nyáron lakást, nem akartam tovább várni, nekem pont elég volt egy a lelkemnek kellemesebb mértékű hitel felvételéhez az a csökkenés, amit a lakóhelyemen megfigyeltem év eleje óta.

Mindjárt megjelennek a habzó szájúak, akik szerint bilibe lóg a kezed, kérdező, de szerintem csökkenni fognak az árak. Már tavasszal mondta az egyik országos hírű ingatlaniroda ügynöke az egyik lakásnál, amit megnéztem, hogy már beállt a kereslet, csak a kínálati piac ezt a végtelenségig nem veszi tudomásul, és nagyon lassan reagál.

2020. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Én azért a várakozásnál erősen mérlegelném, hogy míg éveket várok az esetleges árcsökkenésre, addig mennyi bérleti díjat fizetek ki, vagy mennyire szeretnék már a párommal önállósodni. Utóbbit nem lehet forintosítani, mert mindennél többet ér.
2020. szept. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
7%
Több évet már nem kell. Legfeljebb egyet. És felé annyi lesz, mint most.
2020. szept. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
6-os honnan tudod? jövőbe látsz? megjósolták? két éve fele ennyibe került egy lakás. egy év múlva pedig fele ennyi lenne? szerintem meg nem fognak esni az árak, max stagnálnak, ennyi
2020. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

A szakértők szerint is jelentős áresés a panelek piacán várható.

Óvatos becslések szerint első körben 20-25%-ra teszik ennek a mértékét.

Azután majd kiderül, hogy a vírus miatt munka nélkül maradó több százezer ember anyagi leépülése milyen további áreséseket okoz majd.

2020. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
várhatsz 1-2 évet.. de az eladó is ugyanúgy vár..látok olyan ingatlanokat, amik már 2019 év végétől hirdetve vannak és az ár is ugyanannyi..
2020. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Szeretném újra azt látni, hogy tízmillió körüli áron hirdetik a paneleket,

és lássunk be, hogy nem is érnek többet.

2020. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!