Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes eladni és családi...

Érdemes eladni és családi házat venni, vagy tartsuk meg a lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Véleményt, tanácsot szeretnék kérni.


Van egy új építésű lakásom Budapesten, aminek az eladásán gondolkozunk a párommal, és az agglomerációban családi házat szeretnénk venni. Figyeljük már az ingatlanpiacot kb egy éve, szóval még a vírus előtt, és kicsit elbizonytalanodtam, hogy mi lenne a jó döntés. Azért csak most jutottunk el idáig, mert elhúzódott a társasház átadása, én pedig szerettem volna jogilag tisztán eladásra bocsátani, ha netán e mellet döntünk. Nagyon szeretnék családi házba költözni (mert nagyon idegesítenek a társasházi zajok, elég érzékeny vagyok rá, és nem gondoltam volna, hogy egy új építésű lakásnál ilyen gondjaim lesznek), viszont látom, hogy mentek fel az árak, ami most azt jelenti, hogy azon a környéken, amit kinéztünk felújítandó házat némi hitel nélkül, az eladott lakás árából nem tudnánk venni. Önerőnk kb a lakás ára és egy pár millió lenne, mert családon belül a párom kölcsönadta a pénzét, így a készpénzben lévő önerő nagyobb része "elúszott".

A dilemmám az, hogy vajon megéri-e most a még kb frissen átadott új építésű lakást eladni, vagy 1-2 év múlva? Mindenképpen szeretnénk kiköltözni majd.

Ami most mellett szól, hogy nm árban nem hiszem, hogy jobban el tudom évek múlva adni, és attól tartok, hogy az agglomerációban nőni fognak az árak.

Ellene szól, hogy a lakás árán kívül nincs sok önerőnk, ez pedig engem kicsit zavar, mert nem szeretnénk sok hitelt felvenni, illetve így tudunk gyűjtögetni, ha itt maradunk.


CSOK és egyéb támogatás nem jöhet szóba. Az ott élést pedig úgy képzeltük el, hogy még kb 2-3 évig a házban laknánk, amíg összejön a felújítás ára.

Tudom, hogy senki nem tudja hogyan fog alakulni az ingatlanpiac, viszont érdekelne ismeretlen emberek véleménye.

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. okt. 28. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Várj, mert eladod, aztán mit csinálsz, ha nem kapsz annyiért normális házat?

Vagy, ha kapsz, marad-e elég pénzed, hogy a magad igényei szerint alakítsd?

2020. okt. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ha a megvételtől számított 5 éven belül adod el /pláne az első évben/ akkor bitang adót kell fizetned utána akkor is, ha ingatlanba forgatod az árát.
2020. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"mert nagyon idegesítenek a társasházi zajok, elég érzékeny vagyok rá"

Te még nem hallottál flexet, fűnyírót, benzines láncfűrészt ?

Na majd akkor leszel ideges ha a szomszéd flexel.

Nekem szerencsém van, mert a mellettem lakó és a szembe szomszéd is állandóan fúr farag mint én. Ezért nincs ilyen vitánk. A szomszéd öregasszony kicsit másképp áll a kérdéshez de hát így járt.

2020. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hármasnak igaza van. Nekünk a 14 lakásos társasházunk sokkal csendesebb mint anyukámék családi háza kisvárosban. Tény, hogy azt nem hallani, hogy lehúzz a másik a wc-t, de pl egy talajegyengető minden hétvégén ha a szomszéd a homokot kedveli a beton helyett, nagyon brutálisan idegölő tud lenni zárt ajtók és ablakok mellett is.
2020. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha minden harmadik háznál kutyát tartanak, és ha valaki sétáltatja az utcában a kutyáját, akkor zeng az egész utca a kutyaugatástól.

Fűnyíróból és fűkaszából a benzines a tuti jó (hangos). Szomszédom ráérős, precíz ember: nyáron hetente nyír füvet. Benzinessel.

2020. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. de én kivárnék. Ha csak a zajok idegesítenek - amik ugyanúgy lesznek vidéki környezetben is - akkor nem szívesen adnék fel egy budapesti lakást.
2020. okt. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A társasházban a közvetlen szomszédoktól jövő zajokat hangszigeteléssel lehet tompítani, működik.

Szerintem hosszú távon biztosan nő a lakás értéke, még ha néha kis hullámvölgyek is vannak, nem kell félni reálárcsökkenéstől. Attól is függ, hol van a lakás. Belvárosban és elitebb részeken kizárt, hogy veszteség érne a kivárással, éppen ellenkezőleg.

2020. okt. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

2: Nem valószínű, hogy annyi haszonnal adná el a pár hónapja vett lakást, hogy jelentős adó terhelné. Mondjuk adja el 5 M-val többért (adja isten!), lejönnek a szerzési és egyéb költségek, legyen a tiszta nyeresége 4 M, annak a 15%-a az adó, ami 600 000 Ft.

Ha nem tudja többért eladni, akkor meg 0 Ft az adó.

2020. okt. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Panelban élek több, mint 30 éve. Egy kezemen megszámolom hányszor hallatszott át bármi is a szomszédoktól. Sokszor mintha nem is léteznének. Ellenben öreganyám kertes házban lakik és egyik szomszédja bömbölteti a magnót miközben röhögve grillez a haverjaival, a másik oldalon hisztis gyerekek marják egymást az udvaron. Én max 20 percet utazok munkába, öregapám másfelet. Nekem nem kéne agglomerációban kertes ház.
2020. okt. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Próbáld meg elcserélni a lakást egy olyan emberrel, aki családi házból költözne be lakásba. Persze nem egy az egyben gondoltam.


Ideje lépned, kevés időd van. Az ismerőseim majdnem 100 százaléka akar lakásról házra váltani a Covid okozta home officeos ébredés miatt.


Hamarosan a lakásárak feleződnek, a ház- és telekárak duplázódnak.

2020. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!