Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten, vagy környékén...

Pupusz kérdése:

Budapesten, vagy környékén hova lenne érdemes költözni 4 gyerekkel, akik hamarosan középiskolások lesznek Bp-en, aztán egyetemisták?

Figyelt kérdés
Csendes, nyugodt helyen szeretnénk élni, ahol nincsenek dugók, vagy nem állandóan és jó a tömegközlekedés is. Csak családi ház jöhet szóba, lehetőleg normál, vagy nagyobb telekkel (min.1000nm) és a szomszédok ne legyenek az arcunkban, azaz sem sorházat, sem ikerházat, sem semmiféle lakótelep jellegű megoldást nem szeretnénk. Építési telek is tökéletes lenne megfelelő helyen. Az sem baj, ha nagyobb, de 10.000nm-nél nagyobbat azért nehezen tudnék elképzelni. Olyan vidéki város, község, falu is jó lenne, ahonnan van megbízható vonat járat Bp-re. Feltételek: Közelben (10-15km) gyermekorvosi ellátás, patika, közért. Legyen étel házhozszállítás, Tesco, vagy Auchan házhozszállítás, mindegy milyen messziről. Akár tanya is jó lenne, ha ilyen lehetőségek vannak. Az sem gond, ha építkezni kell, csak legyen víz, villany, gáz, csatorna és lehetőleg beton út, vagy legalább murva, ha egyáltalán létezik ilyen komfort kínálat tanyán. Ha nem, akkor esetleg hajlandó lennék némi ésszerű kompromisszumra ezekkel kapcsolatban. Feltétel lenne még, hogy tömegközlekedéssel 1 órán belül be lehessen jutni Bp belső kerületeibe. Lehetőleg autóval is. Na, meg a közbiztonság is lényeges szempont. Kérem, hogy az anyagi korlátokat most ne vegyük figyelembe, csak a fenti feltételeknek való minél inkábbi megfelelést! Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 6. 05:31
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Összefoglalva: Minél vidékiesebb életet szeretnénk, minél közelebb Bp-hez (főleg utazási időben) és minél komfortosabban. Telek esetében nem fontos, hogy lakóövezeti legyen. Köszönöm!
2020. szept. 6. 05:50
 2/28 anonim ***** válasza:
81%

Ha az anyagiak nem számítanak, akkor is nehéz erre a kérdésre valaszolni, mert Budapest körben be van dugulva minden áldott reggel és délután, a szélrózsa bármelyik irányába indulsz, egy nettó szívás és sokszor a 20 perces út (5-10 km) 1 óra igazából...


Viszont ha ezt a fenti tényezőt nem veszem figyelembe, akkor nekem az első gondolatként Vác jutott eszembe, jó a vonatközlekedés, jó esetben max 30 perc alatt a nyugatiban vagy vonattal, kocsival persze innen is szívás.

Keleti oldal (Gödöllő és környéke) autóval teljes halál, még Gödöllőn vannak is viszonylag nagyobb telkek, de pl. Veresegyház, Pécel, Maglód Gyömrőd mind zsebkendő telkes helyek, egymás szájában vannak az emberek, nem felelne meg neked.

Délen kb ugyanez (Dunaharaszti, Szigetszentmiklós, Szigethalom, Gyál, stb), és még vonat sincs.

Nyugaton az érdi vonalon (Érd, Diósd, Tárnok) viszonylag messze el lehet menni, mert onnan is jó a vonatos közlekedés.

Északnyugat pedig hasonló a keleti oldalhoz, nettó szívás a bejutás, tömegközlekedés nem jó.


Cigányok pedig mindenhol vannak, olyan környéket kell keresni a településen belül, ahol nincsenek. A szolgáltatások (iskola, eü) településről településre változnak, mint ahogy a szolgáltatások is arra készülj fel, hogy sehol nincs olyan ellátottság azért, mint Pesten. Ha a pénz tényleg nem számít, akkor azért sok lehetőség közül választhattok, de az ingázás mindenképpen adott, még jó feltételekkel se tornázható nagyon 1 óra alá a bejutás a belvárosba.

2020. szept. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm részletes válaszodat! Jelenleg is Pest környékén élünk, délen, de olyan dugó van állandóan, mintha az V. kerületben laknánk. Csak HÉV van és távolsági busz. Na, meg minden irányban halál. Ha az ember valahogy eljut az M0-ig, ott is. Amikor ide költöztünk, 15 éve, akkor még szellős volt. Most már élhetetlen. Ezelőtt Budán laktunk, de már akkor elegünk lett a dugókból, a városból és kilöltöztünk. Én legszívesebben falun laknék, de a gyerekeknek az nem felelne meg, ha nem lenne elérhető értelmezhető időn belül Bp. Valami kompromisszum jó lenne. I. II. III. kerületekben és környékükön vannak szép helyek, de a kimozdulás már 15 éve is problémás volt. Diósd szimpatikus, meg még a XII. kerületre gondoltam. Ezekről esetleg van valami részletesebb infod?
2020. szept. 6. 06:37
 4/28 A kérdező kommentje:
Esetleg még Törökbálint, Páty, Telki, Budakeszi?
2020. szept. 6. 06:40
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig éltem a 12. kerületben, de még bőven városhatáron belül, így ott olyan tapasztalatom nincs, ami hiteles lenne, viszont sok kollégám ingázik Budakeszi, Pátyról, illetve a Pilisből, a bejutás onnan is rémálom, mert nincs egérút, mindenki kénytelen ugyanazt az utat hasznalni.

Egyszerűen az a probléma, hogy Budapest körül az úthálózatnak nincs akkora áteresztő képessége, hogy az utóbbi 10-15 évben kivándorolt lakosságot elbírja, ezért van az, hogy mindenhol beáll a forgalom, mint a szög.

A legrosszabb helyzet amúgy tényleg délen van, főleg mióta építik a nullást, közeli családtagjaim Szigetszentmiklóson élnek, én is érzem évről évre, hogy egyre élhetetlenebb hely, pedig amúgy szeretek idejárni.


Ami még opció lehet, de az 1 órán felül van, hogy szakítotok az aggloval és a 60-80 km-es körben kezdtek el nézelődni, úgy sokkal nagyobb esélyetek van a valódi vidéki életre (nagy telek, nyugalom), viszont itt a bejutás már inkább 1,5-2 óra. Mi jelenleg Heves megyében élünk a Mátrához közel, főleg home officeban dolgozunk, és csak heti 1-2 alkalommal kell bemenni Budapestre. A gyerekeknek ez persze gondolom nem opció sajnos :(

2020. szept. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, igazad van. A munka nekünk sem lenne gond, de a gimi viszont az lenne a gyerekeknek. Nem akarok kiszúrni velük. Viszont, ha lenne olyan hely, ahol van jó gimnázium, az nem lenne rossz. Én örülnék, ha kimaradna nekik a Bp feeling, vagy ráérne egyetemista korukban. Viszont a 1,5-2 óra csak oda akkor is baromi soknak tűnik. Akkor már lakhatnánk akár a Balatonnál is. Nem könnyű döntés. Mindenesetre köszönöm szépen a segítséget!
2020. szept. 6. 07:52
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Miért ragaszkodtok Budapesthez? Lassan már rémálom lesz ott lakni, de még az agglomerációban is.

Vidéki nagyváros? Én csak Szegedről tudok nyilatkozni, ott van mindenféle egyetem, szuper a közlekedés, nincs tömeg, igazi mediterrán, fiatalos város, tele különféle iskolákkal.

Ha home office-ban dolgoztok, még a munkahely keresés sem lehet hátrány.

2020. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem teljesen home office, Bp-en van irodám, az ügyfeleim is Fővárosiak, Pest megyeiek. Ide köt az üzlet. Annyi, hogy nem szoktam minden nap bejárni, csak időnként, ha fontos. Szegedre szoktunk járni wellnesezni, tényleg nagyon szuper, de nagyon kiesne. A gyerekek barátai környékbeliek, hozzájuk ragaszkodnak. Szegedbe nem mennének bele. Meg ha bele is mennének, akkor sem pont Szeged lenne, hanem a környékén valami csendesebb hely. Nem akarok többet nagyvárosban lakni. Akkor meg tömegközlekedés szempontjából majdnem ugyanott lennének a gyerekek. Azért köszönöm neked is a választ!
2020. szept. 6. 08:18
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ilyen komplex-konkrét igényekkel és valószínűsíthetőleg jó anyagi háttérrel a legcélszerűbb lenne egy komoly ingatlanost felkeresni.
2020. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, volt már szerencsém egy párhoz, egyelőre nem szeretnék ilyen szolgáltatást igénybe venni. Magam szoktam kikeresni az ingatlanokat, én járom körbe a lehetőségeket és a környék adottságait. Csak kíváncsi voltam, hogy milyen ötletek, javaslatok érkeznek. Elsősorban a helyszínekkel kapcsolatosan olyanoktól, akik ott laknak és saját tapasztalataikról tudnak beszámolni. A marketingre nem vagyok kíváncsi, a tukmálást pedig utálom. Azért köszönöm a javaslatot!
2020. szept. 6. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!