Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten van olyan lakótelep...

Budapesten van olyan lakótelep (panel), ahol többségében középosztálybeliek élnek?

Figyelt kérdés

Néhány éve költöztem Budapestre és az tűnt fel, hogy itt a legtöbb "panellakó" inkább az alsóbb rétegekből kerül ki. Persze vannak középosztálybeliek, átlagosok és jómódúak is akik panelben élnek, de ez ritka.


Ezzel szemben a vidéki nagyvárosokban (Szeged és Pécs elsősorban) sok középosztálybeli, átlagnál jobb életszínvonalon élő lakik lakótelepeken és nem is szégyenkeznek miatta.


2020. nov. 12. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
A középosztály Budán lakik, és nem lakótelepeken.
2020. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
talán a Római lakótelep (Pók u.-i ltp).... Óbuda
2020. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát ez érdekes... ugyanis pécsi vagyok, de 2019-ig, 18 éven át Budapesten éltem. (Előtte szintén Pécsen.) A testvérem Szegeden tanult, így abban a városban is sokat tartózkodtam. Én nem azt látom, hogy Pécsen a jómódúak laknak panelban, a szegények meg a Mecsekoldalban. Rengeteg az egyetemista, akik panelt bérelnek. Pl a sörgyár környékén. Mert csak pár évig kell valahol lakniuk, viszonylag olcsóbb megoldás és a célnak átmenetileg megfelel. Aztán főleg Uránvárosban, sok az öreg, nyugdíjas, akiknek ez megfelel, építésük óta abban a lakásban laknak, nincs is igényük elköltözni, valószínűleg pénzük sem lenne rá. Aztán pl Kertvárosban az alacsonyabb keresetű alkalmazottak laknak, akik nem akarnak eladósodni, hiteleket felvenni, ezért kötnek kompromisszumot a panellal.

Budapesten sem csak a Havanna lakótelep létezik. Vannak jobb, drágább panelos környékek is. Pl Óbudán a Rómaifürdő környéke, vagy a XIII. kerületben Pesten a Vizafogó sétány. És még van jó pár ilyen... Egyikre sem az a jellemző hogy a leginkább csóringerek lakják.

2020. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem elég sok barátom él panelban. Kivétel nélkül mérnök páros, nem nevezhetném őket csóringernek. Van az újpalotai lakótelepnél, van az újpesti lakótelepnél és az óbudain is. De mérnök-közgazdász páros ismerősünk lakik a csepeli lakótelepen is. Ebből kifolyólag azért viszonylag nagy általánosításnak tartom a lakótelep = csórók gondolatmenetet. Nyilván Csepelen egy picit több lehet a szegényebb ember, mint Gazdagréten, de ugye ez mind-mind feltételezés.
2020. nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem Budapesten más szempontok a fontosak, mint vidéken. Ugyanazon panelben megtalálhatod az egyetemista albérlőt, a jól kereső informatikust, közgazdászt, a tanárt és a gyári munkást is.

Budapesten a látszat egyáltalán nem fontos, csak a kényelem és a nagyváros nyújtotta lehetőségek, szolgáltatások. Tehát kifejezetten jómódú lakótelep nincs, van viszont olyan telep ahová a fenti kategória nem szívesen költözik, mert szakadt, rosszhírű.

2020. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Óbudán a Lajos utcai barack színű (a két sportemberes és a kockás egymás mellett) panelek.

Négy éve élünk itt, nem volt könnyű bejutni, mert nem nagyon költöznek el az emberek. A közös költség szinte 1-2 esetben nincs rendesen fizetve, ami már nagyon jó arány, az épületek pénzügyi számlája mindig pluszban van, minden évben felújítanak valamit (lift, szigetelés, lépcsőház), panelprogramos, a keleti oldal a Dunára és a Margitszigetre néz (csak fa és park van az épület és a víz között), a nyugati a hegyekre, bár ezt gondolom csak a megfelelő emeletről lehet jobban látni. A lakók között sok az idős, de többségében értelmesek, ahogy a fiatalok is.

2020. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Mai világban, ha már panelhez jutsz is tedd össze a két kezed.
2020. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lakótelepeknek is megvan a maga hierarchiája. A legjobbak talán Gazdagrét, Óbuda, Pók utca.
2020. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Panel nincs, de egy egykori "minta" lakótelep Pasaréten szerintem egyértelműen középosztálybeliek lakják. Napraforgó utca.

Leírás:


[link]

2020. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!