Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját lakhatásra, illetve...

Saját lakhatásra, illetve később kiadásra Budapest belvárosához picit közelibb, enyhén lelakott régi panelt (kb 45-50nm), vagy kicsit távolabb eső teljesen új építésű lakást (kb 35-40nm) vásárolnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A piacon elérhető lakások közül kisebb értékű, kb. 20-30 millió Ft környéke lenne maga az ingatlan. A panelra kb. 2-3 milliót valószínűleg költeni kellene, az újra értelem szerűen nem kellene költeni semmit. A rezsi is sokkal kedvezőbb lenne, valamit esztétikailag is sokkal szebb, kisebb a lakóközösség, mint egy panel esetében. Ugyanakkor a panel nagyobb, és talán jobb az elhelyezkedés ugyanakkora árért.

Bérleti díjak tekintetében a piac kb 10ezer forinttal árazza magasabban a panelt jelenleg az elhelyezkedése miatt. Viszont ha az ingatlan árnövekedését (Igen tudom, optimista vagyok, de szerintem a Pesti ingatlanárak nem fognak csökkenni) is beleszámolom akkor szerintem jobban járnék az új építésűvel.


Miért gondolom ezt?

Érzésem szerint az új építésű lakás árának növekedési potenciálja nagyobb. (Ezt egyébként csak abból gondolom, hogy én nem szívesen költözök öreg panelba, mert csúnya, lelakott, jobban "otthon" érzem magam egy újabb építésű lakásban, és szerintem a hozzám hasonló (20as évek vége, diplomás) emberek sokan vannak így. - s érzésem szerint a fizetőképes keresletet ők fogják biztosítani 10 év múlva.


Szerintetek a fentieknek van értelme, illetve mit gondoltok a régi és nagyobb vs. új és kisebb lakásvásárlás dontésről?



2020. nov. 29. 22:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

8. kerület frekventáltabb részein simán kapsz 30 alatt panelt, én is itt néztem. Corvin negyed, Harminckettesek tere közlekedés szempontjából már a belváros kapuja szerintem. talán a hírnév kicsit rossz még, de a lokáció nagyon jó.


Az új építésűt pedig nem feltétlen interneten találtam.

2020. nov. 30. 11:32
 12/13 anonim ***** válasza:
Én azért kerülném a nyóckert,bármilyen részét. A Corvin negyed épp' csak a pláza körül jobb,távolabb már az sem.
2020. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Sikerült lakást venni?
2021. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!