Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha valaki nem akar áthallást...

Ha valaki nem akar áthallást egy lakásban, akkor csak a múlt század elején épült téglalakások a jók?

Figyelt kérdés

Eléggé utánajártam a témának. Én most fogok panelba költözni, igaz, relatíve új építésű (nyolcvanas évek vége), tehát nem a hírhedten áthallásos típusba tartozik, de azért lehet áthallani dolgokat. Engem ez eléggé frusztrál, családi házban éltem eddig, nem hiszem, hogy valaha teljesen meg fogom szokni. Lehet, hogy nekem vannak naiv ábrándjaim, de én úgy vagyok vele, hogy ha az ember birtokol egy lakást, akkor joga van a teljes nyugalomhoz, és ahhoz, hogy se ő ne hallja a másik magánéletét, se más az övét...



Az újépítésűekről is legalább annyi rémtörténetet olvastam, mint a panelokról, hogy kispórolják belőlük az anyagot, és sokszor rosszabbak, mint egy panelház. Van még ugye a gangos ház, de abba alapból nem mennék, sose tetszett a gang, mint koncepció. De ezekről is azt hallottam, hogy a leválasztott lakások között is nagyon rossz a hangszigetelés.


Akkor ezek szerint csak a múlt század első felében épült téglalakások a jók? Ezekben egyáltalán nincs áthallás?


2020. dec. 3. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha panelba költözöl, akkor már úgyis tök mindegy.

Azután ne csodálkozzál, ha szomszédod elfi ngja magát, és nálad alszik el majd az adventi gyertya...

2020. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Ahol nem volt áthallás, azok még a békebeli vastag falú úrilakások voltak.

A panelt meg a cucilista proliknak építették.

Azok meg annak is örültek, hogy lyuk van a fenekükön.

2020. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindenféle tarsashazban athallatszodnak dolgok. Sokfeleben laktam, mindenhol zavart. Az egymassal veszekedő alkoholista szomszéd pár, a közös falon dartsozó egyetrmista, a TVt hajnali 2ig néző 40es nő...


Sokaig kerestem a megoldast, mindenfele hangszigetrlesen gondolkodtam, de rajottem, hogy nem ernek semmit. Az, hogy hangosan hallom vagy kozepesen hallom, tok mindegy.


Ugyhogy inkabb hazat vettem, es innen ingazok tobbet a munkahelyemre.

2020. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha teljes csöndet akarsz akkor költözz tanyára. Valamennyi áthallás mindig lesz de embertől függ hogy megszokja-e. Én pl. laktam olyan forgalmas út mellett is ahol vagy napi 30-szor ment el mindenféle szirénázó jármű (éjszaka is) meg néhány vadbarom ráállt a dudára. Kb. 1 hét után már egyik sem tűnt fel, ezért nekem soha nem szempont a lakásoknál az áthallás.
2020. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tarsas hazban mindenfele kepp hallani fogod a szomszedokat, kivetel ha nagyon csendes szomszedaid vannak :)


Mi vettunk hazat es azota nem hallunk a szomszedbol semmit.

Neha hetvegente hallom hogy a masik utcaban bombol a zene meg ha a szomszed pont az utcan van es beszelget az is behallatszodik mert kozel vannak a hazak de azt nem hallom ha pl porszivozik, beszelget a hazaban, stb.

2020. dec. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
A szomszédok közötti reggeli fingháború zaja pedig muris tud lenni! Viccet félretéve. Én laktam panelban de többet soha többet. Jelenleg tégla lakásban vagyok de ezerszer jobban érzem magam.
2020. dec. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Meg még ami jellegzetes volt az a vasárnap reggeli rántott hús készítéshez tartozó hús klopfolás zaja. Egyik elkezdte és a másik szinte rá licitálva verte a húsokat :DD
2020. dec. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk eddig ritka nyugis volt..

Felettem idős néni aki csak heti egyszer húzogatta a székeket, alattam egy rokkant nyugdíjas akitől csak a lépcsőház volt büdös, meg a horkolását hallottam de mást nem, mellettem meg egy 92 éves bácsi aki nagyot hall, de érdekes csak régen volt hogy ordítatta a tévét.

Ez idili állapot volt, mintha egy nyudíjas otthonba költöztem volna, idősek szeretnek beszélgetni is, aranyosak.

Erre felettünk lakó néni meghalt, rá pár hónapra az alattam lévő is, és most már több hónapja csak azt hallom hogy reggeltől délutánig (home office), fúrnak-faragnak, remeg az egész falam minden nap, alattam dorbézolnak este 11kor is meg hőzöngve dumálnak, eddig tartott az idil..

Szóval szomszédfüggő a dolog, de rettentően. Ez téglaépítésű társasház, nagyon régi. Panelba is laktam, na ott más állapotok vannak, ott tényleg olyan mintha a szomszédod egy szellem lenne, nem látod de hallasz mindent amit csinál.

2020. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én panelbe költöztem most. Nekem nagyon fura, de mivel családi házban laktam eddig, ezért nincs mércém. Egyedül a kolihoz tudom hasonlítani, arra is hasonlít a leginkább. Nem olyan para, mint amit sok helyen írnak, hogy még a beszélgetéseket is át lehet hallani, inkább olyan, mintha mindig mindenhonnan jönne egy kis zaj. Itt egy tompa puffanás, ott egy ajtócsukódás, amott a körmök pattogása, ahogy a kutya végigsétál a padlón. Nem tudom, meg fogom-e tudni ezt szokni. (Viszont a környezet nagyon rendben van.) Azért is érdekel a téma, hogy a jövőre nézve, ha költöznék, tudjam, hogy mire számítsak. Van ismerősöm, aki tégla garzonba költözött, de ott meg a ház olyan, hogy nem szívesen mennék be... lepusztult és a környék sem a legjobb. Mindenesetre nekem van ismerősöm, aki panelban lakik szintén, és ő pl. azt mondja, hogy a tégla sem jobb ilyen szempontból. Ezért próbálok valami általános szabályt felállítani, de nem nagyon megy, mert mindenki mást mond.
2020. dec. 5. 14:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért van sokféle vélemény, mert másképpen szocializálódtak az emberek.

Az átlagnak a panel "lakható".

Aki igényesebb, az viszont már "élhetőt" keres.

2020. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!