Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás önerő+diákhitel+...

Lakásvásárlás önerő+diákhitel+jelzálog kombóval?

Figyelt kérdés
Volt már olyan aki a jelzáloghitelhez szükséges 20% önerőt diákhitellel oldotta meg? Elég kedvező a diákhitel 1, hogy megérje bevállalni, mert annyi feltétel kell, hogy hallgatói státuszban legyél és ennél jobb kamat nincs, jobb, mint egy 18+%-os THM-s személyi kölcsön, mint amiket most nyomnak. Hitelbírálatnál nekem a bankom annyit mondott, hogy a nettó fizetésem 40%-t lehet terhelni összesen, ami lehet diákhitel törlesztő ami a fizum mondjuk 6%-t teszi ki + jelzáloghitel, csak legyen benne a 40%-ba és akkor meg fogom kapni a kívánt hitelt. Más is próbálta ezt, hogy úgymond az önerőt növelje, hogy a sokkal tovább tartó jelzáloghitelből kevesebbet kelljen felvenni?
2020. dec. 6. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Be kell menni a bankba és csinálni kell előzetes hitelbírálatot.

A többi csak duma.

2020. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szeptemberben megtettem, akkor még nem volt hitelem, nem voltam sohasem KHR-es, teljesen "tiszta" voltam. Most megigényeltem a diákhitelt, ezzel felkerülök. Nálam a BB ami a legszigorúbb bank megadták az előzetest és ott mondta el a kérdésemben is leírt dolgokat az ügyintézőm.
2020. dec. 6. 20:55
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Önerő hitelből........ inkább spóroljon még
2020. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Van saját és lesz diákhiteles önerő. Sajnos ez az egyetlen opció egyedülálló fiatalnak. Nincsen se párom, feleségem, gyerekem a jelenlegi és a jövőbeli kormány is a családot fogja támogatni, nem az egyedülállókat. Ha sohasem lépen meg akkor meg 1 helyben lógatni szintén nem jó.
2020. dec. 7. 23:41
 5/19 anonim ***** válasza:
Dolgozol rendes felnőtt munkán is?
2020. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Lassan 3,5 eve dolgozom teljes allasban a BSc ota, az MSc-k mar levelezon futottak meg futnak. Mostani munkahelyemen pont 1 eve vagyok itt.
2020. dec. 8. 17:13
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség hitelből önerőt hazudni. Hisz az önerőt az nem hitel .....
2020. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A bankom azt mondta amikor hitelvizsgálatot készítettem és megkaptam dec. 21-ig, hogy az önerő lehet akár személyi kölcsönből is, az a lényeg, hogy a fizetésem nettó 40%-nál ne legyen több az ÖSSZES hitelem törlesztője.

Alapjáraton a babaváró meg társai mik, ha nem ezek és fiatal párok veszik igénybe? Egyedülálló embernek mondj jobbat azon kívül, hogy siralmas évi 1M-t tudna kuporogva félretenni és akkor is szobában lakik és nem a sajátját fizeti, hanem más lakását.

2020. dec. 10. 16:22
 9/19 anonim ***** válasza:
13%
És majd megmentünk a következő válságnál...
2020. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tedd meg de ésszel! Mêrlegelj h ha beüt a crack tudod e fizetni
2020. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!