Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás önerő nélkül?

Lakás önerő nélkül?

Figyelt kérdés

Létezik olyan lakáshitel, amihez nem kell önerő, vagy éppen minimális? Nyilván jelzálogos formán gondolom, tehát a lakás maga lenne a fedezet.

Vagy ha nincs lehetősége az embernek milliókat félretenni, milyen lehetőség van a lakásvásárlásra?



2018. febr. 15. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Be lehet vonni más értékes ingatlant a jelzálogba. Nem minden bank szereti, de vannak konstrukciók...utána kell nézni.

Ha semmid nincs, akkor viszont az a kegyetlen valóság, hogy a bank se néz semmibe :(


Esetleg ha át tudsz települni szomszédos országba... Szlovákiában úgy tudom nincs ez az önerős megkötés, csak jó, igazolható jövedelem kell.

2018. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Csak úgy nincs ilyen!!! Jogszabály van így a 20% önerő a minimum.

De lehet olyat,hogy egy másik házat is beterheltek hitellel és akkor nézőpont kérdése,de a másik ház lesz az önerő. Lehet olyat,hogy lakástakarékot csináltattok mondjuk vagy 2-3-at aztán majd az lesz az önerő vagy személyi kölcsönből fedezitek az önerőt.

Ezek közül a lakástakarék az ami a lehető legjobb választás,ugyan kapásból nem fogtok pénzt látni abból,de ez szerintem teljesen mind1 miután önerő nélkül amúgy se fogtok hitelt kapni.

2018. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán...mindenhol kell legalább 30-50% önerő a hitelhez. Ez lehet megtakarítás, vagy másik ingatlan fedezetkénti bevonása. Ez utóbbi azt jelenti, hogy egy másik ingatlanra, ami a te vagy a hozzátartozód nevén van,jelzálogjogot jegyez be a bank az önerő erejéig. Hozzáteszem, elég rizikós, mert ha jön egy CHF válsághoz hasonló történet, akkor a törlesztés elmaradása esetén a másik ingatlan is megy a levesbe.


Az utolsó kérdésedre a választ az a soktízezer fiatal adta meg, aki már nyugaton él, dolgozik, adózik. Azaz itthon semmilyen lehetőség nincs erre. Nagyon jó döntése volt a kormánynak annak idején a szociális alapú lakástámogatások megszűntetése, amikor boldog-boldogtalan épített mindenféle hulladékból házakat szocpol támogatással.A fészekrakókról meg ne is beszéljünk... Viszont nagy hibája volt, hogy a CSOK-ot vezette be helyette. Egy megtakarítással kombinálható állami bérlakásprogram kellene a betarthatatlan szociális bérlakás program helyett. Hasonlóan működhetne, mint a régi vállalati bérlakások: aki munkaviszonnyal rendelkezik, betartja az alapvető együttélési normákat, vállalja, hogy a piacinál picit kedvezőbb bérleti díj egy része lakásmegtakarításba megy, az lehetne bérlő, nem a szociálisan rászorult, de dolgozni nem akaró munkakerülő.

2018. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen valóban nem létezik. Minimum 20 százalék önerő nélkül nem adnak hitelt. Ha ennyit nem tudsz összeszedni, akkor sajnos nem lehetséges a lakás vásárlás.
2018. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Egyre többen írnak ki ilyen kérdést és nem is irigyelem azokat akik nemrég kezdenek dolgozni és saját életet szeretnének, mert az albérlet árak is úgy elszálltak az egekbe mint a rakéta... Sajnos elég élhetetlen lett ez az ország, pedig szeretem a hazám. 40F
2018. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Ha nem tudsz összedni évek alatt 20%ot, akkor elég kockázatos vagy a banknak, miért is tudnád fizetni évekig. Én is csak apránként gyüjtök. De haladok. Ami másik dolog, én is el voltam keseredve, mikor már két éve gyüjtögettem, és alig volt. Be kell látni, idö kell hozzá, és kevés az, aki egyedül 30 éves kora elött össze tdja sporolni az öneröt.
2018. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!