Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol érdemes Pest megyében...

Hol érdemes Pest megyében családi házat nézni, ami 40 millió alatt megvan, és maximum egy óra alatt be lehet érni Budapest belvárosába?

Figyelt kérdés
kb 3 szobás ház, költözhető állapotban
2020. dec. 12. 20:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem, ha nem szükséges a napi ingázás, akkor természetesen sokkal olcsóbb Budapesten kívül lakni és havi-heti X alkalommal bemenni a munka vagy egyéb miatt.

Naponta vagy legalább heti 3x viszont az nagyon durva.

2020. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
akkor inkább vidékre költözünk :D
2020. dec. 13. 12:59
 13/29 anonim ***** válasza:
51%
De hát ha nincs semmi dolgod Bp. belvároséban, akkor mért kritérium, hogy be lehessen oda érni 1 óra alatt? :)
2020. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

hogyne lenne dolgom, ott dolgozom. egyedül a munka miatt maradunk még, bár a családunk is itt él, de őket amúgy is ritkán látjuk.


csak mivel egész életünkben Pesten éltünk, nem tudjuk vidéken belül hova érdemes költözni.

2020. dec. 13. 13:41
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

#11! Szerinted mitől olcsóbb Budapesten kívül az élet, mint Budapesten?


Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, ezért kérdem.

2020. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
15 lehet hogy tényleg vidékre gondolt és nem az agglomeraciora.
2020. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Dömsödről ingázom középsuliba, a Népliget egy óra.

Kiskunlacháza szintén jó (és olcsó), ráadásul 10 perccel kevesebb idő a Népliget. A vasútállomás mindkét településtől messze van (Dömsödről 6-7km, Lacházáról 3-4km).


De van délegyházi, dunavarsányi osztálytársam is, mindkettő bőven egy órán belül van (Dunavarsány 43, Délegyháza 47 perc vonattal a Keletiből). És 40 Milla alatt újépítésű családi házat lehet venni például a most épülő Nyugati lakóparkban (DV), ha nem kelt el mind.


Pilisi osztálytársam is van, rendszeresen hiányzik egy-egy nap, mert borul az egész 100a vasútvonal közlekedése. Felejtsd el!


Sülysápi vonal mentén is több osztálytársam lakik (Gyömrő, Sülysáp és Tápiószecső), 10-15 perc késés a jellemző, de mindhárom felsorolt település maximum 40 perc menetrend szerint a Keletiből (Sülysáp zónázóval 33 perc, Tápiószecső kicsit több).


Ha engem kérdezel, akkor én egy jó állapotú, megbízható vasútvonal mentén nézelődnék először. 1-es, 2-es, 30a, 40a, esetleg 80a (bár az kevésbé megbízható).


Megmondom őszintén, nekem először Martonvásár jutott eszembe. Oké, már pont nem Pest megye, de közelebb van Budapesthez, mint a Pest megyei települések jelentős része, ugyanakkor valószínűleg akad 40 alatt ház. Nemrég lett felújítva a 30a, ráadásul csak FLIRT-ök (korszerű motorvonatok) közlekednek az elővárosi forgalomban. Emellett elég sűrűn járnak vonatok a Délibe (kora reggel és késő este S30, amúgy Z30), illetve Ferencvároson át Kőbánya-Kispestre (S36, G43). Ha ott nem sikerülne 40 alatt megfelelő házat találni, akkor mennék tovább lefelé (Baracska, Kápolnásnyék stb.), hiszen Székesfehérvárig bezárólag benne van az egy órás határban a Déli és Kelenföld, ahonnan metróval gyakorlatilag percek alatt elérhető fővárosunk szíve. Külön előnye, hogy a nyári fürdőzésnél csak fel kell pattanni az első vonatra, majd leszállni Velencén, esetleg Gárdonyban.

2020. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Velencei tó irányba tartó vasút nyomvonalát javaslom. Itt is vannak késések, de azért elviselhető és viszonylag gyakori a vonatközlekedés, így nem okoz különösebb problémát. Autóval sem katasztrófa még bemenni Budapestre, van több szökési, kerülési lehetőség.

Amitől én tartózkodnék:

- Olyan település, ahonnan csak kerekeken lehet távozni.

- Olyan település, ahol a 30 éve megépült hévet azóta sem újították fel, a síneket sem. Jól hangzik, hogy van, de megbízhatatlan és a nyakamat rá, hogy pont akkor kezdenék el felújítani és lezárogatni szakaszokat, amikor én odaköltözöm.

- Olyan település, amire csak egy bevezető út van és egy kivezető is (ami nyilván ugyanaz) és nincs észszerű kerülési lehetőség. Ilyen pl. a Csepel sziget M0 alatti része, ha az ember az M0 felől próbál hazamenni...

- Olyan település, ahol nincs infrastruktúra (bolt, gyógyszertár, suli, stb.)

2020. dec. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
15: Az ingatlan ára olcsóbb. Sokkal.
2020. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

16: "Autóval sem katasztrófa még bemenni Budapestre, van több szökési, kerülési lehetőség."


Igen, csak ne a Nagykörútig menjünk már. Le kell tenni a kocsit metrónál kintebb.

2020. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!