Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » ELADÓK, ez miért jelent...

ELADÓK, ez miért jelent nektek problémát?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok. Készpénzben, egy összegben fizetnék.

Viszont eddig 10 potenciális lakásból, 10 elúszott, mert az eladók nem fogadták el a feltételeimet. Ezek a következők volta: Egyrészt én vinném az ügyvédet, de természetesen az ő ügyvédjük is átnézheti szerződést, és a pénzt is. Másrészt vásárlás előtt, az én költségemre, a szakértői csapatom megnézhesse a lakás és az eladó dolgait. (Statikus, energetikus, magánnyomozó, ingatlanügynök, és banki tanácsadó a csapat.)


Mi lehet a háttérben, amiért mindenki visszalép ezeket hallva?


Köszönöm a válaszokat, különösen a hozzáértőkét.



2020. dec. 19. 17:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg senki sem szereti, ha válykálnak a magán dolgaiban. Vagy te szereted?

Statikus,energetikus ok, még az ingatlanügynökis(bár ezt fölösnek tartom).

A maradékot meg pláne nem értem. Jelen esetben mit vársz el egy magánnyomozótól? A bankos minek? -az eladó anyagi helyzete érdekel?

2020. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Csalók és lakásmaffiózós állatok kiszűrése a cél. Vagy te kifizetsz egy bizonytalan jogi hátterű lakásra X tíz milliót? Vagy mit tennél, ha pár nap múlva kopognak, és ott áll a lakás tulaja, aki nyaralni volt? Vagy a szomszédok leköpnek, mert a lakás előző, idős tulaját kidobták azok, akiktől vettem.

Profi vagyok, csak lakást még nem vettem.

2020. dec. 19. 17:35
 3/32 anonim ***** válasza:
99%
A vevő hozza az ügyvédet ez alap, statikus meg ilyesmi teljesen korrekt. De magánnyomozó teljesen felesleges.
2020. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%

"a szakértői csapatom "


A romák járnak csapatban.

2020. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, de én azt hinném, hogy hibbant vagy. Az vagy? Magánnyomozó? "Banki tanácsadó csapat?" Az meg minek, ha egyösszegben fizeted az egészet? Nálam ez elég nagyfokú komolytalanságot feltételezne.
2020. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Na jó, köszönöm az eddigi válaszokat, keresek egy szakmai oldalt. Szép estét!
2020. dec. 19. 17:46
 7/32 xswerdy ***** válasza:
97%

a statikust, meg az energetikust értem.


Az ingatlanügynököt már nem. Ha a lakás ki van nézve, meg már ajánlatot is adtál, csak attól tartasz, hogy utólag kiderül valami, amit egyedül nem veszel észre, akkor már minek ügynök?


Ha kp akarsz fizetni, akkor minek banki tanácsadó? Ha hitelt akarnál felvenni, akkor célszerű a bankot előre bevonni (amiről persze tájékoztatni kell az eladót, mert pl. az értékbecslőt be kell engednie). De ez a stílus, hogy ezek és ezek a "csapatom", az akkor is elriaszthat egy eladót.


Magánnyomozót meg úgy szokás megbízni, hogy a vizsgált személy nem tud róla. Ilyet még nem hallottam, hogy őt bemutatnák, mint a szakértő csapatod tagját, és aztán majd ő kutakodik.


Tényleg érdekelne, hogy ezektől az emberektől mit vársz. Mindenesetre nem szokásos ekkora szakértő csapattal felvonulni, megértem az eladókat, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, és inkább visszalépnek.

2020. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
2020. dec. 19. 17:47
 9/32 anonim ***** válasza:
92%
Azt jól teszed, te "profi"! :-)
2020. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
98%
Tulajdonjogit a tulajdoni lapon tudsz ellenőrizni. A tulajdoni lapot földhivatalban le tudod kérni. De a tulajdonjog, illetve a jogi háttér ellenőrzése pont az ügyvéd dolga. Ezért fizeted. Ha ezt nem teszi meg alapból, rúgd ki. Banki tanácsadónak semmi köze egy eladó ingatlanhoz. Banki tanácsadóhoz csak akkor érdemes fordulni, ha hitelre van szükséged a vásárláshoz. A banki tanácsadó a hitelfelvételben tud neked segíteni. Magánnyomozó minek??? Nyomoztatni akarsz az eladó után? Meg akarod figyeltetni az eladó lakást vagy az eladót???? Ez nagy baromság. Ha eladó lennék, és ezt meghallanám, én se állnék veled szóba ezek után. Az én életemben senki se vájkáljon csak azért, mert épp eladnék egy lakást. A lakást ellenőrizd le, ahhoz magánnyomozó nem kell, csak egy jó ügyvéd meg statikus. A többi felesleges kötözködés.
2020. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!