Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » ELADÓK, ez miért jelent...

ELADÓK, ez miért jelent nektek problémát?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok. Készpénzben, egy összegben fizetnék.

Viszont eddig 10 potenciális lakásból, 10 elúszott, mert az eladók nem fogadták el a feltételeimet. Ezek a következők volta: Egyrészt én vinném az ügyvédet, de természetesen az ő ügyvédjük is átnézheti szerződést, és a pénzt is. Másrészt vásárlás előtt, az én költségemre, a szakértői csapatom megnézhesse a lakás és az eladó dolgait. (Statikus, energetikus, magánnyomozó, ingatlanügynök, és banki tanácsadó a csapat.)


Mi lehet a háttérben, amiért mindenki visszalép ezeket hallva?


Köszönöm a válaszokat, különösen a hozzáértőkét.



2020. dec. 19. 17:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, így azt már nem ismétlem.

Minden normális ember visszalép az ügylettől, mert meggyőződ, hogy nem vagy komplett és az ilyentől jobb távol maradni.

Legjobb esetben feltételezik, ez valami kandi kamera, de abban sincs kedvük részt venni!

2020. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
95%
Ha fullba akarod tolni a kretént, még kérj a tulajtól COVID-, HIV-tesztet, kereseti igazolást és nemzetbiztonsági átvilágítást is :D
2020. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
93%
Hagyjátok rá, nincs neki se pénze, se "szupercsapata". Olvasott egy blogot, erről megálmodott egy kamu kérdést és mot itt tartunk.
2020. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén, ha megmondom neked, hogy fogadok egy magánnyomozót, mert nem bízom benned, te kötnél velem üzletet? Te bíznál bennem? Mi garantálja azt, hogy nem élek vissza a megszerzett adataiddal később? Köthetünk szerződést erről is, de ha kiszivárog rólad olyasmi amit nem szerettél volna, honnan tudod, hogy az elkövető nem én vagyok? Akarnál erről velem egy pert később? Nem biztos, hogy tiszták a szándékai annak aki annyira kíváncsi mint te, vagy nem túl bölcs ha tényleg MINDENHEZ szüksége van egy szakemberre, és azt ennyire profánul tálalja...

Tegyük fel, hogy ebbe valaki belemegy, és kiderül, hogy voltak "üzelmei" szerinted mit fog csinálni veled később, ha nem veszed meg a lakást a bűntetett előélete miatt?

Titokban szervezed be a magánnyomozót, aki rábukkan egy lakásmaffia hálózatra, vagy rosszabbra: szerinted mi fog történni veled, ha kiderül, hogy felültettél egy szervezett bűnhálózatot?

A szakértők hada helyett inkább egyszerű józan paraszti észre volna szükséged, a többit meg a többiek leírták: csak az ügyvéd, a statikus, energetikus, egyéb épületszakértő lesz a hasznodra, ha vannak képek a házról és nagyon cifrázni akarod a dolgot akkor még felkereshetsz egy értékbecslőt (ez is bőven túlzás, mert kis kutatással előre fel tudod becsülni a lehetséges értéket te is, a valóst meg a statikus mondja meg).

Esetleg egy megbízható barátot is vihetsz, aki jó emberismerő és jól tud alkudni.

Ha profinak titulálod magad, akkor illene komolynak lenned - a gyerekesség ugyanis eléggé hiteltelenné teszi az embert.

2020. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
92%
Az ünnepekre kiengedték a tébolydából a csapatával együtt.
2020. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha már itt tartunk, az eladók helyében én a vevőjelölteket figyeltetném magányomozóval, hogy még véletlenül se egy ilyen kreténnek adjam el a házam, mint amilyen te vagy, kérdező.
2020. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
91%
Téged hívnak "problémás vevőnek". Akit jobb messze elkerülni mert szinte biztos hogy variálni fogsz később.
2020. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
97%

A profi csapatodhoz semmi kedvem nem lenne, pedig egy korrekt eladó vagyok. Mindent tudok igazolni, csak éppen ilyen kérésre nem tenném. Ha nem érzem azt, hogy egyenlő félként vagyok kezelve, akkor nincs üzlet, ennyi. Nem vagy te senki, hogy az életemben vájkálj és szerencsére nem szorulok rá, hogy ilyen feltételekkel adjam el az ingatlanomat.

Nyugodtan hívhatsz statikust, víz/gáz/villany/akármilyen szerelőt, energetikust, stb. Ügyvédet alap, hogy te hozol vevőként. De már így is lassan több lesz a szakik száma, mint a teljes nm szám, szóval a magnyomozódat és a banki csapatodat az ingatlanosokkal együtt kérlek tudd ajtón kívül. Az ingatlanomat átnézheted, ha komoly vevő jelölt vagy, de a "dolgaimhoz" semmi közöd. Az ingatlan jogi tisztaságának ellenőrzéséhez bőven elég egy ügyvéd.

Majd megtapasztalod, ha ingatlantulajdonos leszel profikám. :)

2020. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
96%

Egy valami biztos, aki ilyenekben gondolkozik az nem a GYIK-en fog kérdést kiírni.

A kérdés kitalálójának valószínűleg egy forintja sincsen, és nem is akar házat ingatlant venni.

Kamu az egész.

2020. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
96%

"Profi vagyok, csak lakást még nem vettem."


Miben profi?

2020. dec. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!