Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külföldre költözők, az itthoni...

Külföldre költözők, az itthoni saját lakásotokkal mit csináltok?

Figyelt kérdés
Kint albérletbe mentek, közbe eladjátok a lakást és kint vesztek másikat az árából? Ez, hogy zajlik le? Vagy üresen áll, esetleg ismerős segítségével albérletbe adjátok, ha még nem vagytok benne biztosak, hogy végérvényesen kiköltöznétek?

2020. dec. 21. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Uresen allt. Jo volt amikor hazalatogattam volt hol megszallni. De en evente tobbszor is jartam haza. Ha nem jarnek akkor is egyelore meghagynam uresen hogy lassam bejon-e a kulfoldi elet. Ha bejon akkor megbiznek egy ingatlanost az eladassal.
2020. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyám ha vett volna itthon lakásokat, a kutyája se lenne sánta.

Volt felesége ezt tette és most 50 évesen már nem kell dolgoznia.

(külföldön szedték meg magukat amúgy)

Szóval én valami hasonlóban gondolkoznék, főleg h alapból van egy saját lakás.

2020. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Üresen állt....neked aztán sok eszed van.

Én kiadnám, ha több szobás, akkor egyet fenntartanék magamnak, hogy legyen hol megszállni, ha amúgy nincs.

De ökölbe szorul a kezem, amikor látom, hogy valakinek van egy üres ingatlana és nem adja ki...

2020. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
#3 Miért is lenne kötelező kiadni ha valakinek van egy felesleges ingatlana? Ha nem szorul arra a pénzre, jobb ha nem adja ki, több lenne a felújítás a bérlők után, mint amennyi hasznot hozna adózva!
2020. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Eszemben sincs kiadni. Nyilván nem fogok még én nyomorogni egy szobában családostól, macskástól és elnézést kérni az albérlőtől, ha hazamegyek és még fing*ani sem tudok a saját lakásomban. Épül-szépül elég lakás otthon, maxon tolják a támogatást, úgyhogy van lehetőség. Úgyhogy hármas, szorongatsd csak az öklödet, csak nehogy bekapja a görcs :D
2020. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Eladtuk
2020. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Üresen állt, de én csak kb másfél évre mentem ki. Bőven sok volt, többet soha.
2020. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt lakásom, amikor külföldre jöttem. De ha lett volna, eleinte biztos nem adtam volna el. Kiadtam volna albérletbe. Az elején nem tudni, hogy jön be a külföldi lét. Jobb ha van B terve az embernek.
2020. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

A barátnőm 7 év után, egy barátom 16 év után jött haza.

Ha lett volna lakásuk, amit eladtak volna, most vernék a fejüket a falba.

2020. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Mi eladtuk a házunkat a párom indíttatására, némi kipótlással vettünk belőle 3 lakást helyben. A testvérem üzemelteti/üzemeltette őket apartmanokként egy korrekt megállapodással, így részünkre nagyjából a potenciális bérleti díj kétszerese jött be, a 3 lakással olyan 500-700 000 forint havonta (Sopron), ráadásul nem “lehet” lelakni, állandó kontroll van, ha bármi hiba fennáll, az öcsém azonnal javít(tatj)a, máshogy nem is fogadhatnál vendéget egy szálláshelyen.

Szeptembertől egyetemistáknak adtuk ki júniusig, utána - remélhetőleg - megint düböröghetnek apartmanokként.

Novemberre, decemberre félhavi bérleti díjban egyeztünk meg az egyik lakásra, ott a fiatal pár hazautazott, a másik 2 ingatlant nem érintette, a lakók életvitelszerűen itt laknak, tanulás mellett dolgoznak.

Ha hazajövünk 4-5 év múlva, szeretnénk még vásárolni és ezzel foglalkozni, “békeidőben” egy ügyesen apartmanoztatott lakás 3x-os pénzt hoz, mintha kiadnád.

2020. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!