Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvásárolt ingatlan azonnali...

Megvásárolt ingatlan azonnali eladása. Mennyit bukhatok?

Figyelt kérdés

Megvásàroltam egy lakást, mert jó áron volt, mert azt mondták mások, ez a legjobb döntés stb. Mert erkélyes, mert első emelet stb. Most viszont kezdenénk a felújítást és mindketten a párommal kb.idegennek érezzük magunkat benne, kicsinek is érezzük, de főleg nem a magunkénak.

Közben találtam egy nagyobb lakást, nem sokkal 7 mm-el nagyobb, mégis sokkal jobban tetszik, pedig az is felujitando. Árban fél millaval drágább, mint amit vettem. Tehát...most fogok csak a tul lapra kerülni, de mar lehet vevőm is lenne rá. Mennyit bukhatok így, ha azonnal eladom amennyiért vettem?


2020. dec. 22. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Az adóját, amit az első évben 100 %-osan meg kell fizetni, onnantól minden évben csökken, majd az 5.evtol megszunik.


Szamoltasd ki az ügyvéddel, aki csinálta a szerződéseteket, mert nem mindegy, volt e előző amit eladtatok, azt mennyiért adtatok el, mennyivel kerülne többe az új, stb.


Ezek nélkül csak általános választ lehet adni, azt, hogy a személyi jövedelemado 100%-át bukod.

2020. dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt egy link, hogy jobban érthető legyen.


[link]

2020. dec. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A haszon 15 százalékát kell befizetni adózáskor.
2020. dec. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Természetesen volt eladva egy ingatlanom előtte, ami után adóznom kell, mert 3.evben adtam el. Ez tiszta volt, csak az a kérdés, hogy novemberbe adásvételiztem egy másik lakásra, amelybe beleugrottam, mert jo áron volt. Most meg ugy ahogy van megválnék tőle és vennék egy másikat. Az illeték ilyenkor hogy van?
2020. dec. 23. 07:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Haszonom nem lenne belőle. Ugyanannyiert adnám el.
2020. dec. 23. 07:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát add el haszonnal. :D

A NAV is boldog lesz, Te is, 2x is. :)

2020. dec. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Illetéket kell fizetned mikor megveszed az ingatlant, utána SZJA-t kell fizetned, ha eladod. Amikor megveszitek az új ingatlant, megint illetéket kell fizetni. Sok sok milliót buktok el.
2020. dec. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugyanannyiért adod, mint vetted, nem kell adót fizetned, az illetéket ki kell fizetni. Ha három éven belül veszel másikat, és az mondjuk 1 millióval drágább, akkor csak az 1 millió után kell fizetned illetéket.

Nekem ezt egy ingatlanos mondta, és utána is olvastam.

Én is hasonlóan jártam, vettem egy házat hitelre ráadásul, de több lett volna a felújítás mint amit kibirtam volna fizetni, oda menni nem tudtam, az albérlet is fizetem kellet, kénytelen voltam eladni, de már bánom, inkább putriztam volna ott, és apránként megcsinálom.

2020. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!