Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A térképmásolaton feltüntetett...

A térképmásolaton feltüntetett épületeknek teljesen méretarányosnak kell lennie? És tökéletesen ott kell lennie, ahol a valóságban van?

Figyelt kérdés

Adott egy ingatlan aminek megnéztem a térképmásolatát. Úgy van feltüntetve, mintha a ház telekhatárra épült volna, de valójában van egy előkert, tehát a telek elejétől kicsit hátrébb van.


Így érvénytelen?


2021. jan. 1. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Földhivatali térkép?? Az léptékhelyes - és a valóságot (kell) tükrözze.
2021. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Sanszos, hogy nem pont jó helyen van a kerítés.
2021. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Az első két válaszoló válasza is helyes lehet. Irányadó a Földhivatali térkép, de valóban máshol lehet a kerítés.

Kétely vagy vita esetén geodétát kell felkeresni.

2021. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eleve nem is értem, hogy miért adta ezt így bárki be annak idején, vagy miért lett elfogadva. Boldog új évet mindenkinek!
2021. jan. 1. 18:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Az is megtörténhetett, hogy a házat építették máshova, mint a tervdokumentációban ki volt jelölve. Tudni kellene az előzményeket.
2021. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Kedves ügyfél a 23. kerületben 10 cm-ért kapta a büntit most karácsony előtt. Ennyivel lógott át az új épület a szomszéd üres telekre. Fizet, vagy bont.
2021. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! Ez az ingatlan amit éppen vásárolok, és régen bővítve lett. Rákérdeztem most az eladónál, és szerencsére kiderült, hogy már volt kint ismét a földmérő, és már be is van nyújtva a földhivatalba a változtatási vázrajz, csak arra várunk, hogy elfogadják.


Köszi a válaszokat!

2021. jan. 2. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha így van, akkor addig nincs szerződéskötés és kifizetés! Szándéknyilatkozatot írhattok, hogy Te megveszed, ha... Ő pedig csakis Neked adja el, ha... (a kipontozott részek helyére kerüljenek a feltételek).
2021. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most itt "szerencse", hogy banki hitel is van a dologban, mert az értékbecslés csak teljesen rendezett jogi háttérrel valósulhat meg, ennek része a helyes térképszelvény is. Ennek hiányában nem is tudom kifizetni az utolsó vételárrészt!
2021. jan. 3. 12:51
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából előszerződés már van, akkor foglalóztunk, maximálisan megbízunk bennük, előszerződésben vállalták a teendőket (más is volt, mindent megoldottak), ezt is amiatt vizsgáltatták felül, így nem félek szerződést kötni, csak hát a földhivatal kitudja mennyi idő alatt fogadja el. Az új rajzon már minden ok!
2021. jan. 3. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!