Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új ingatlanunk hátsó kerítése...

Új ingatlanunk hátsó kerítése rossz helyen van mind a tulajdoni lap mind a térképmásolat szerint is. Ezek alapján egyszerűen a helyére mérhetem és tehetem?

Figyelt kérdés

A "kertszomszéd" egy üres elhanyagolt telek.


A közvetlen szomszéd is mondta, hogy tovább tart a telek.


Nem tudom feltétlen fontos-e földmérőt hívni emiatt?


2019. jún. 29. 14:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hívni kell egy földmérőt aki pontosan leméri ahogy a telekpapíron, tulajdonlapom van, és ő hivatalosan kijelöli a helyet.
2019. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Tudnál linkelni ehhez az állításodhoz jogszabályt is? Én nem találok ilyet, hogy kötelező.


Nem szeretnék ilyet tenni az új szomszédokkal, hogy esetleg rossz helyen van a régóta ott álló kerítésük. Oldal irányba biztos nem centizgetnék emiatt. Én a meglévő szélességgel (ami ugye a térképmásolat szerint is jó!) kiszámolnám a hosszát és ott húznám meg hátul a kerítést. Számomra ez lenne az evidens a rendelkezésre álló adatok alapján.

2019. jún. 29. 15:30
 3/29 anonim ***** válasza:
Annak az üres, elhanyagolt teleknek is van gazdája, gondolom. Ha majd előkerül lehet, hogy sérelmezni fogja. Igaz sokba kerül a földmérő, de legalább nem lehet belőle semmi gond, és pontosabban megtudja határozni nálad,hogy hol kell a kerítésnek lennie.
2019. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Persze van, ismerjük is. Azt a kerítést nem Ő tette oda.
2019. jún. 29. 15:33
 5/29 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem is érzem úgy, hogy közölnöm kéne, hogy az rossz helyen van.
2019. jún. 29. 15:36
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezünk szóban, én nem bánom, jó lesz az ott, stb, ezzel az a baj, ha másként gondolja 1-2-5 év múlva, jöhet egy évekig tartó per. A biztos a földmérő. Akkor van egy hivatalos papírod.
2019. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Már ha tökéletesek a földhivatal által adott,térképek

A ráépitett ingatlanok nem szoktak pontosan ott,és akkorák lenni. Egyébként lehet a rajzhoz alkalmazkodni,csak kell 1 biztos ki induló pont .A területek nem mennek a helyükről,csak a keritések,megye jelölés cövekei .

Az önkormányzatnál is megtalálod a területedről való rajzot,mert a földhivatal minden önkormányzatnak megküldte .A keritésekről azért nem találsz,mert ez a szabály már

hatályát vesztette.Keritést az épit,akinek ez fontos,de a saját telkén kell lennie .

2019. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

...és ha évek műlva hátsó szomszédod felszólít, helyezd át a kerítést. mert 3 cm-t elvesz az ő telkéből, milyen hivatalos papírt tudsz neki mutatni?

.

"A közvetlen szomszéd is mondta, hogy tovább tart a telek"

Ha a hátsó szomszédoddal vitára kerül a sor, akkor a közvetlen szomszédod majd ezt mondja? "Én mondtam neki, ne birizgálja a kerítést!"

2019. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

Hatos vagyok, úgy csinálod ahogy akarod, de én végig követtem egy ilyen pert a második szomszédnál. Évekig tartott és igen sokba került. Pedig alig 40 centis csíkról volt szó. Nem tudom van é még olyan hogy elbirtoklás. Régebben volt, ha jól emlékszem, 10 évig használtam valaki területét és nem kifogásolta senki, akkor enyém lett.


Na és amit említettek. Az nem biztos, hogy a valóságban úgy van, ahogy a térképen. Nekem 50 méter a telek térképen, ami valóságban 46 méter. Mikor régen szétmérték a területet, nem vették figyelembe, hogy járda, árok és út is lesz a telkek között.

2019. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok választ!


Ha rosszul mérnénk ki és ez majdan gond lenne, akkor zokszó nélkül visszább hoznám a hátsó kerítést. Ilyen saját mérés esetén úgyis inkább befelé jönnénk valamivel, hogy biztos ne legyen gond. De ha lenne is akkor úgyis az igazság győz, nem kötném az ebet a karóhoz,ha földmérő nélkül elmérnénk vmit.


Még a témához,itt nincsenek árkok vagy járda. A házak,kerítések is egymást követik. Nem tudnám széltében se kintebb, se bentebb tenni. Két oldalról eleve adottak a kerítések.


Párom is földmérőt hívna. Én meg ez esetben teljesen fölöslegesnek érzem. Nem pár centiről van szó, hanem 20 méterről! Konkrétan egy ~1.500-as telekből csináltak így csak ezrest az előző tulajok. Nehogy már akkor nyugodt szívvel ne tehessem hátrébb mondjuk 19 métert.

2019. jún. 29. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!