Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen egy több száz lakásos...

Milyen egy több száz lakásos lakóparkban élni? Érdemes ilyen helyen lakást venni?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy sok új építésű lakópark 300-400 lakást is magába foglal, egyetlen épületben. Akik ilyen helyen élnek, mik a tapasztalataitok? Sokkal rosszabb, több kompromisszumot igényel, mint egy 30-40 lakásos épület? Mennyire élhető? Érdemes ilyenben lakást venni?


háttér:

Első lakásomat keresem megvételre, garzont. A felújítandó és új árak néhol kezdenek összeérni (beleszámolva a felújítás költségét), ezért a régi téglaépítésűekkel szemben reális opciónak tűnik az új lakás vásárlása (Budapesten, a peremkerületeket kihagyva a mintából).


Azonban egyre több olyan dolgot olvasok, ami elbizonytalanít pl.: áthallás, kivitelezés minősége, megcsúszott projektek.


Van az új VS használt kérdésben alapvető érvényű válasz/igazság, vagy minden esetben az egyedi körülmények döntenek?



2021. jan. 7. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sokkal zsúfoltabbak, mint egy szocializmusbeli lakótelep...
2021. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy ugyanolyan, mint a kisebb társasházak. Se itt, se ott nem ismerik egymást a szomszédok (max 1-2 közvetlen egymás mellett lakó), a közös költség ugyanannyi, parkoló így sincs úgy sincs elég, a közös zöld felületre kutyát úgyse szabad vinni.
2021. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha jót akarsz magadnak, ne vegyél újépítésűt.

Eleve olyanra ne fizess ami még át sincs adva, nagy eséllyel át fognak kurni.

Ami meg elkészül, az sajnos olyan minőségben, hogy jobban jársz egy régi házzal.

Akik most a házakat építik, tényleg a legalja emberek. Meg a vállalkozók kilopnak mindent amit lehet.

Meg amúgy is nagyon zsúfoltak ezek az új lakótelepek, nagyon sok épül itt felénk, a házak iszonyat közel vannak egymáshoz, minden m2-t el akarnak adni lakásként.

2021. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

#3-asnál a pont.


Ha közvetlen falszomszédaid annak, akár alattad-feletted is, az öngyilkosság.


Én kertesben lakom sajátban, de itt is van szomszéd...az előny a kerti parkoló, és hogy kapirgálhatom a virágokat. Itt sem kell köszönni senkinek, ez a titok nyitja.

2021. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Sztem ezek az újépítésű lakótömbök élhetetlenek. A tervezésnél a profitéhség felülír mindent és ettől bár sok lakás lesz egy ilyen parkban, egyrészt nem lesznek távolságok pl ablakok és erkélyek között (így napi szinten számolhatod a szomszéd seggszőrét), illetve nem alakítanak ki nyitott, tágas közösségi tereket, hanem jó esetben van egy lekerekített park egy kisebb játszótérrel, kilometeres házirenddel, rosszabb esetben meg még az sincs, menj ahova akarsz, ha kicsit sétálnál.


Nem szeretem a paneleket se, viszont az tény, hogy amikor azokat építették, gondoltak arra is, hogy a lakásokban emberek fognak élni, nem pedig droidok, akik vágynak a természet közelségére még a zord panelfalak között is. Ezért vannak a nagy zöldfelületek, a parkok sok fával, kutyafuttatoval, játszótérrel, szánkódombbal, sportpályával, stb. Hol van ilyen egy újépítésű lakóparkban?

2021. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kérdezőként reagálva az eddigiekre:


Igen, a profitmax mindent felülír, ez abszolút látszik a terveken is (mélygarázs behajtó felett közvetlenül lakás és erkély - rossz vicc). Továbbá emiatt lesz kevés a zöld terület és 300-400 lakás egy épületen belül.


Minőség: Sok rosszat hallottam erről is, de egy ha használttal állítom szembe, akkor egy 50-80 éves épület versenyzik egy teljesen újjal: új anyagok, technológiák, szabványok, előírások illetve alapvetően az idő faktor mind-mind az új malmára hajtja a vizet.


Élhetőség: a kérdés továbbra is erre vonatkozik első sorban, hogy milyen minőségben lehet egy ekkora épületben élni, ennyi szomszéddal. Jobb befektetés-e anyagilag/életminőség szempontjából egy új, mint egy használt?


Zöld felületek: Kertes házban nőttem fel, így ez e referencia. Nyilván engednem kell belőle, de egy közeli park, belső kert vállalható kompromisszumnak tűnik. Az erkély tovább növeli a komfortot, amit hasonló árkategóriában a használt lakások csak elvéve kínálnak. Egy régi téglaépületben továbbá akkora zöld felület sincs, mint az új lakóparkokban.


A panellal való szembeállításotok nem probléma, ez a nézőpont is érdekes - viszont panelban nem gondolkodom. A B opció egy használt téglalakás lenne teljes felújítással.

2021. jan. 7. 17:41
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Az új "lakóparkok" pedig komfortban és hangszigetelésben inkább a panelokkal összehasonlíthatóak.

Egyetlen előnyük az, hogy van hozzá megvásárolható garázshely. Ugye ez lakótelepen mindog probléma.

A többi szempontból sajnos alúlmúlják a normálisabb panel lakótelepeket minden szempontból (hangszigetelés, kivitelezés, anyaghasználat, zöldterület, szolgáltatások, közlekedés).

A panelházak nagy része már szigetelt, a rezsi nagyon alacsony.

Persze ha kifogsz egy néhány lakásos kis társasházat, ahoo lehet az udvaron parkolni, van saját tárolód, az a legjobb. De ilyenből nagyon kevés van, pláne jó állapotú rendezett házban.

2021. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a B opció sokkal jobb. Körfolyosós, 120 éves házban lakom, de szerkezetileg sokkal jobb az újaknál (volt szerencsém velük), a falak sem papírból vannak.
2021. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira bírom, amikor lakóparknak hívnak egy újépítésű lakótelepet :D Inkább élek az Óhegyen vagy a Lakatoson, ahol baromi sok zöld van és nagy tér a házak között, mint egy ilyen betongettóban, ahol kb. sz*rni is a szomszéddal kell közösen.
2021. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 4 emeletes (panelszerű) téglalakásban lakunk. Teljesen élhető, sok a zöldterület, nem kell a kertet rendben tartanom, nem kell az épület felújítàssal foglalkoznom és óriàsi zöld terület van. Szerintem pl. a kopaszi gátnál, családdal teljesen élhetetlen az új lakópark, de mondjuk laktam a sch-ban, ha amúgy nem vagy otthon és csak aludni jársz haza, nem akarod kinyitni soha az ablakot, akkor biztos el lehet viselni azt is.


Gyerekkel tuti soha nem költöznék ilyen helyre.

2021. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!