Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyugaton azért nem vesznek...

Nyugaton azért nem vesznek saját lakást az emberek, mert nem érik be az árakat vagy csak simán kedvelik a mobilitást?

Figyelt kérdés
Leginkább a középosztályra vonatkozik a kérdésem, mert feltételezem, hogy a felsőbb réteg nem albérletben lakik, az alsóbb meg nem sok eséllyel indulna egy komolyabb városban.

2021. jan. 12. 19:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem mind a kettő, nem is nagyon tudnak, meg egyszerűen náluk annyira nem szokás, eszükbe se jut sokszor, kicsit másabb komolyabb az albérletrendszer is mint nálunk.

Én örülök itt a saját ingatlannak, attól hogy van egy házam, ami érték (30 millió+) attól még ha úgy van el tudok költözni, ez nem gátol meg, de vagy egy fix pont.

2021. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
A mobilitás valóban az egyik ok, ugyanis sok országban jóval nagyobb távolságok vannak, mint nálunk, és gyakrabban is előfordul, hogy több száz km-rel odébb találnak munkát, így ott nagyobb nyűg lenne saját lakást fenntartani. De legalább annyira szerepet játszik az is, hogy más országokban (persze nem mindenhol) az államtól bérlik az ingatlanokat, míg nálunk magánemberektől, akik bármikor dönthetnek úgy, hogy pár hónapon belül más tervük van a lakásukkal, és pattanni kell. Így külföldön nem akkora a bizonytalanság, hogy akár évekig, évtizedekig is lehet ugyanabban a bérleményben lakni.
2021. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Ez is és az is. Ahogy #1 írta SOKKAL komolyabb az albérleti rendszer. Németországgal, Angliával és az USA-val van tapasztalatom. Mindhárom helyen 100% korrekt volt minden pénzügyileg, szolgáltatásban is, nem úgy mint itthon, hogy addig vagy jó albérlőnek, amíg fizetsz illetve ha te vagy a tulaj akkor imádkozhatsz, hogy az albérlő fizessen, ne lakja le a pecót, ki tudd tenni stb. A kauciót németországban pl külön számlán kell tartania a tulajnak.


A másik, hogy sokszor nem éri meg lakást venni, mert kedvezőbb az albérletet fizetni.


#1 lehet téged nem, de egy ház az emberek túlnyomó többségét röghöz köti. Persze el tudsz költözni az ország másik végébe de mégis benne áll 30+ milliód, ami nem likvid. Mondom ezt azzal együtt, hogy 15-20 év albérletezés után vettem 30M+ házat.

2021. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Áll benne, de el is adhatom, és van a kezemben pénz, míg az albérlet nekem sajnálom, de kidobott pénz. Igen, magyar vagyok, itt nőttem fel, valszeg ez van belém kódolva, de így gondolom. Angliában éltem nagyon sokáig Londontól 30 km-re, nekünk szerencsére mind a 2 lakás amiben laktunk rendben volt, de elég sok rossz tapasztalatot hallottam ott is ismerősöktől, pl depositot nem adták vissza minden mondvacsinált oknál fogva, meg voltak csalások is, ilyen videón át megtekintett, előre fizetett, nem is létező lakásoknál, mondjuk ehhez elég balféknek kell lenni. Mi mindig agencyn át béreltünk. De utólag visszagondolva megbántam azt a 12 év alatt kidobott kb 220.000 GBP-t, ami majdnem 100 millió ft..És semmi látszata, engem ez zavar azért.

Illetve nekem idős ismerőseim nem sokan voltak, de nyugdíjas korukra mit csinálnak ezekben az országokban? Azon kívül, hogy az angolok mennek Portugáliába, a németek meg ide hozzánk?

2021. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez igaz, hogy sok helyen lehet állami lakásokat bérelni, de én úgy látom, hogy mindenütt a nagyvárosokba áramlik a munkaerő és ott már az önkormányzatok nem tudják tartani a lépést a betelepülők számával. Ezért van, hogy pl. Münchenben óriási várólisták vannak egy-egy szociális alapon bérelhető lakásra családoknak, a szabad piacon meg sokan nem rúgnak labdába.
2021. jan. 12. 20:12
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

Jaja! Én is sajnálom szegény a Német meg Angol nyugdíjasokat, hogy Portugáliába kell költözniük (amúgy nem). Bezzeg mi magyarok, nálunk még akár gyógyszerre ÉS csirkefarhátra is telik!


Nem tudom mi a rákról hadoválsz, hogy kidobott pénz pont te aki albérletben laktál. Ha nem tudtál volna ott lakni akkor nem lakhattál volna Londontól 30km-re és felteszem nem kerestél volna sokkal több pénzt. Amúgy kicsit sántít a sztori mert Londontól 30km-re már nem év 20k-ért adják az albérleteket de ha így volt és nem kamu akkor nyilván megérte. Saját házat nem tudtál volna venni, viszont így is tudtál lakni. Na ez az albérlet lényege.


Ja persze el is adhatod... hónapok alatt, vagy áron alul ráadásul egy csomó macerával.

2021. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy árulja már el nekem a sok westcoast fan, hogy ha nyugaton minden egyes utcasarkon van egy nagyon jól fizető munkahely, akkor abban mi a biznisz, hogy a hülyéje össze-vissza költözik évente, rángatja az ország egyik végéből a másikba a gyerekeket, családot stb, miért nem ül meg a picsáján?

Másrészt ha mindig jobb ajánlatot kap, mint gyári munkás, akkor mi a vége?

20 év 20 költözés után 15 ezer eurót keres havonta?



Én itt élek Gödöllőn, itt van a család, barátok, eszembe nem jutna plusz 100 ezer forintért elköltözni Borsodba vagy Győrbe.

2021. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Hát de kidobott pénz, mert oké ott laktam, valahol lakni kellett, de mégis rengeteg pénz, amivel más zsebét tömtem..Miért lenne kamu? Kertvárosban laktunk, jó környéken, a gyerekek miatt a nm2 sem volt mindegy..

Mit fáj neked, hogy én így gondolom, hogy abból a pénzből már itt lehetett volna azóta 3 lakásom, mivel itt is jól keresek ugyanúgy, itteni viszonylatban kb nagyjából azonos %-ot teszek félre, mint ott tettem. Mert te sosem voltál egy döntéseddel sem úgy, hogy megbántad? Pff.. Én igen megbántam, ki sem kellett volna menni, vagy előbb haza kellett volna jönni.

2021. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%

A képzett munkaerő jellemzően nem 100eFt-ért megy arrébb.


Aki képzetlen az lehet hogy 100eFt-ért költözik de neki ez esetleg azt jelenti, hogy van-e egyáltalán bevétele.


A kommented sokat elárul a személyiségedről.

2021. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
7-es: Ezt én is így látom, csomó ottani ismerősünk össze vissza költöztek, nekem ez a vándorc. életmód ott sem jött be és itt sem, épp elég rossz volt a gyerekeknek megszokni hogy onnan eljöttünk ide, új környezet stb, sosem rángatnám őket össze vissza. De van akinek ez bejön látod.
2021. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!