Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem tehetek a postaládákba...

Nem tehetek a postaládákba szórólapot arról, hogy lakást vennék a házban? Ez tilos?

Figyelt kérdés

Eladó lakást keresek egy kb. 200 lakásos régi panel házban. Egy lakó beengedett a bejáratba, hogy az erről szóló szórólapokat bedobjam a postaládákba. Váratlanul megjelent egy férfi és kérdezte, hogy jutottam be a házba. Kulturáltan elmondtam, hogy miről van szó. Erre közölte, hogy "Nem kérünk a szórólapokból" és, hogy ez magánterület, takarodjak ki, mert ellenkező esetben kidob!

Kérdeztem ki ő, hogy kidobjon?


Erre azt mondta, hogy a lakásszövetkezet elnöke és, ha nem megyek ki azonnal, akkor kihívja a rendőrséget. A hátsó kijárat felé mutatott, hogy ott menjek ki. Közöltem, hogy nem ezen az ajtón jöttem be és nem itt akarok kimenni. Elindultam a bejárati ajtó felé.


Ott állt a bejáratban egy hölgy és várt valakit, közben meg nyomkodta a telefonját, gondolom SMS-t írt. A férfi kérdezte tőle, hogy ki engedte be és mit keres itt. A hölgy válaszolt, hogy ingatlanközvetítő, a tulajdonos engedte be az első emeletről és várja az érdeklődőt. Ezt a hölgyet is kidobta!


A hölgy kénytelen volt kint a hidegben várni. Néhány percig beszélgettünk (arról, hogy ez az ember milyen bunkó) és közben azt láttam, hogy a férfi, akár egy idegbeteg le-fel járkál a liftnél és figyel minket!


Ez jogos, amit csinált?

Azt még megértem, hogy engem kiküldött, de a hölgyet a tulajdonos ismeri (szerződésük is van) és ő engedte be. Milyen jogon lett kidobva?


És egy több száz lakosú épületben milyen jogon kérdezi az emberektől, hogy ki engedte be őket és kihez mennek? Mi köze hozzá?


Megjegyzem, hogy nem egy luxus lakóházba mentem be, ahol portaszolgálat és biztonsági őrök vannak, hanem egy régi panelházba.



2021. jan. 12. 19:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Külön van általában szórólapgyűjtő, erre van. Teljesen igaza volt annak, aki elküldött. Régi munkahelyemen is állandó koinfliktus volt abból, hogy a szórólapozók azt képzelték, joguk van bármit bárhova betenni.

Aztán egyszer egy agresszívabban szórólapozó cég (kisebb üzlet) összes szórólapját összegyűjtöttem, és iratmegsemmisítés után este elvittem az üzlethez. Szerencsére a levélszekrény csak egy fedeles nyílás volt az ajtón, nem volt mögötte postaláda. Kaptak egy "kevés" konfettit.

2021. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Aki lakást akar eladni az hirdeti,senki nem fogja meggondolni magát a szórólapra. Nézz szét az ingatlanportálokon! A pasi reagálása túlzás,de nem árt óvatosnak lenni,bárki mondhat bármi indokot. Lehet,hogy rossz tapasztalata volt már.
2021. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
Miért ne hívnák fel a kérdezőt??? Mikor árultam a lakásom én is felhívtam a bedobott cetlin lévő számot, persze csak azt amin szerepelt, magánszemély keres ingatlant.
2021. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
13-as. Attól függ hol árulod. Budapesten vettünk /Budán/. Nagyon nem kellett hirdetgetni,sőt,ha meditáltunk 2 napig már elkelt.
2021. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Persze. Főleg manapság....
2021. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2019-ben volt. 2 hete laktunk ott amikor a mi postaládánkba is volt ilyen szórólap bedobva. Mindenki érdeklődhet így is,de nekem furcsa. Csak van elképzelés emeletről/állapotról/méretről/árról. Vagy befektetés, és bármi szóbajöhet?
2021. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Eddig 4 telefonhívást kaptam! Négy eladó lakásról!

Kettő első emeleti, egy nyolcadik emeleti és az álmaim lakása: egy nagyon szép, igényesen, ízlésesen felújított 2. emeleti lakás! :-))


Nagyon örülök, mert megállapodtunk és mivel még nem lett meghirdetve, tudtam alkudni is. És ezzel a módszerrel, hogy közvetlenül megkerestem a tulajdonosokat, olcsóbban tudom megvenni, mert az árban nincs ingatlan közvetítői díj!


Nem szeretem az ingatlanközvetítőket. Mindenbe belepofáznak. Érdeklődőként nem tudok nyugodtan tárgyalni a tulajdonosokkal.


Most viszont minden simán ment. Megnézhettem nyugodtan a lakást kétszer is. Majd ezután leültünk és egy üdítőt iszogatva átbeszéltünk mindent és végül megállapodtunk. Mindenki boldog és elégedett!

Köszönöm a hozzászólásokat!

2021. jan. 15. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!