Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felvennétek egy budapesti...

Felvennétek egy budapesti panel lakásra 21 M Ft hitelt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 15:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó egyik ismerősöm vett fel ekkora összeget.
2021. jan. 19. 17:24
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem.


Brutális összeg, most nem lehet venni saját kecót, egy életig nyögöd.

Én meg nem fogok csicskás lenni egyik helyen sem ha nem érzem jól magam mert a fejem felett lebeg h elviszik a lakást...

2021. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

12 és inkább életed végéig fizeted az albérletet, ahonnan bizonyos időközönként kitesz a főbérlő?

Pedig 21 millió törlesztője 25 évre kevesebb, mint egy normális albérlet. 20 évre nézve meg kb megegyezik.

2021. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

12-es vagyok


Nem az albérlet egyenesen lehúzás, sose mennék max szobát bérelnék 40-50eFt ért valahol.

Lehet venni olcsóbban is házakat, pl vidéken vagy rosszabb állapotút de azt rendbe lehet rakni ha ügyes az ember.


Ebben a plusz az mikor valaki albérletben lakik, és gyerekkel együtt mert azt már csinált, de annyi esze nem volt legyen is hova menni.

Nyilván szülőkkel lakni sem szégyen 30 évesen sem ha mellette pakol félre mert ez van...

2021. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Nagyfater ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha van fedezeted a törlesztésre, azaz biztos vagy abban, hogy a futamidő végéig lesz annyi jövedelmed, amennyiből törleszteni tudsz. Az a 21 millió a kamatokkal, egyebekkel hamar felszalad 30-35 millióra, és ha jelzálogot tesz rá a bank a lakásra (márpedig ekkora összegnél ráteszi), akkor a mai világban könnyen a hajléktalanok között találhatod magad.
2021. jan. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
92%
Ha van stabil állása és nem akar költözni, akkor simán megérheti. 10 éve 10M-ért lehetett Pesten panelt venni, ma ugyanez >30M, és 10 év múlva simán lehet akár kétszer ennyi is. A jövedelmek valószínűleg tovább fognak nőni a következő években, a törletszőrészlet viszont ugyanannyi.
2021. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nem
2021. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális ingatlan ára okos emberek szerint:

Max 4 évi nettó jövedelem,min 50% önerő, max 25%-ig terhelve a nettó jövedelmet a hitellel. Futamidő max 10 év, mert így vannak a legjobb feltételek.


Ezzel szeben én 5 évi nettomat használom el, 40% önerővel,25% alá mentem így 20 %a a nettomnak a hitel törlesztője. És 25 éves futamidő.


De én egyedülállóként épitkezek, így 100% os tulajdonjogom is lesz ezzel. Ha lesz egy párom az szépen átírja a feltételeket, és onnantól kezdve nagyobb mértékben tudok elő törleszteni. De most is ugy számolgattam, kb 5 évig még a házra költöm a tartalékaimat. És ha nem csökken a fizetésem akkor kb 10-12 év alatt kifizetem a 21 milliót

2021. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!