Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért árulnak ilyen méregdrága...

Miért árulnak ilyen méregdrága lakásokat és albérleteket, ki tudja megvenni?

Figyelt kérdés
Unalmamban nézegettem az ingatlanos oldalt és ár szerint csökkenőre állítottam majd döbbentem néztem milyen horrorisztikus árak vannak ott. 885 millió Ft-ért is volt olyan flancos villa, 550 milliók vannak a Rózsadombon, van 700 milliós is. Sok 450 milliós is van. Eladó lakásként valahogy megértem, de albérletnek mi a francnak kérnek ilyen sokat mint 200 000 000 Ft úgy hogy csak kiadó? 1 490 000 Ft-ért is láttam ilyen luxus lakásként kiadót és ezeket havonta ennyi lenne...Ennyiből már vennék hitelre is nem hogy albérletet. Kinek van ennyi pénze ezekhez a méregdrága lakásokhoz? Milyen embereknek van ennyi pénze akár? Mennyi év mire begyűjtik ezt? egy átlag ember nettó 200.ezres fizetésével nagyon kétlem, hogy életében ilyen lakást tudna venni. Nagyon csodálkoztam, hogy mennyire drága lakások és albérleteket adnak egyesek. Mondjuk bizonyos szinten megértem, mert biztos jó infrastruktúrája van, kiváló helyen van mint Rózsadomb, Révész köz, Svábhegy és társai de akkor is 850 millió egy lakásért? Oké, hogy luxus de olcsó kategóriában is van olyan lakás amit luxusnak lehetne nevezni árát leszámítva. Szerintetek kinek lehet ennyi pénze, hogy ilyen drága lakásokat vegyen? Nekem lenne ennyi pénzem simán vennék mondjuk, felszerelve biztonsági rendszerekkel stb. de durva. Lottó nyeremény megnyerésével se lenne talán ennyi pénz mivel nem hiszem, hogy adtak valaha ennyi összegeket 5,6,7-es lottón de javítsatok ki ha igen.

2021. jan. 24. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak magánszemélyekre kell gondolni (bár nyilván köztük is van, aki megengedheti magának, és rázni akarja a rongyot). Cégek, állmaok külképviseletei is bérelnek sokszor ilyen luxus kategóriájú ingatlanokat.
2021. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Az 5-ös lottón már simán volt 3-5 milliárd forint a nyeremény, nyilván ha halmozódik. Szóval egy lottónyertes simán megvehet egy 200 milliós ingatlant és bőven marad tőkéje.

Pár milliós bérleti díjra reflektálva. Vannak milliárdosok vagy külföldi multik itteni vezérigazgatói, akik bérelnek, mert csak X évig élnek Magyarországon ezért nem vesznek semmit. Sok esetben a munkahely állja. Vannak külföldi diplomaták is, akik pár százezerért simán kivesznek egy lakást. Plusz a saját gazdagjaink is, akik mondjuk cégben elszámolják a bérleti díjat, amivel az adójukat csökkenthetik.

Hosszútávon nyilvánvalóan a vásárlás éri meg. Ha valaki örökölt vagy korábban megvásárolt egy többszázmilliós ingatlant, az miért nem tudna másikat venni kicsit drágábban például? Minden halandóember ezt csinálja, csak ők nagyobb számokkal. Nem átlagembereknek árulják ezeket az ingatlanokat, hanem olyanoknak, akik havonta több millió forintot keresnek vagy ennyi osztalékot vesznek ki a cégjeikből, esetleg többet. Azért vannak ilyen emberek is szép számmal, azért mert a te környezetedben nincsenek, attól még léteznek.

2021. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Rózsadombon lehet is hiszen 500-éve nem járt arra cigány ami rombolja a ház értékét .
2021. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"... albérletnek mi a francnak kérnek ilyen sokat mint 200 000 000 Ft úgy hogy csak kiadó?"


Mutasd már meg a lakást, amit havi 200M-ért hirdetnek kiadásra!

2021. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Miért árulnak bugatti veyron szintű autókat, ki tudja megvenni?


Kérdező, ne magadból indulj ki. Rengeteg tehetős ember van itt az országban, nem csak panellakók, mint mi.

2021. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszii.

cezek eszembe se jutottak hirtelen :D.

amúgy átlag ember milyen árkategóriákban nézeget lakásokat magának?

2021. jan. 24. 13:58
 7/19 A kérdező kommentje:

4.például ez :D


[link]


menj az ingatlan com ra és állitsd ár szerint csökkenőre a kiadó lakásoknnál meg leszel lepődve :D...

2021. jan. 24. 13:59
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
istenem, ez csak egy elírás... te tényleg komolyan vetted?
2021. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a hirdetés szimplán el van írva. Ennyiért eladó vagy 200 ezerért kiadó.
2021. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8.nem csak ez az egy van. sok van még..

mi az hogy leiras? nyilván leirjak

2021. jan. 24. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!