Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tetőablakos (ferde) szobában...

Tetőablakos (ferde) szobában kopog az eső az ablakon? Eleve nem vennék olyan lakást, mert nem tudom nyitva hagyni az ablakot, ha elmegyek, ha esik az eső/hó. Nem látni rajta ki rendesen. Esetleg pozitív vélemény? Költöznétek ilyen lakásba?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

5 tetőtéri (velux) ablakos a lakásunk. Nyugodtan nyitva lehet hagyni az ablakot ha esik az eső. Van olyan gyárilag megtervezett állása az ablaknak amikor nyitva van de a víz nem jön be. Sőt be is lehet akasztani.

Ugyanúgy kilátni rajta mint a többi ablakon.


Ne az ablak miatt vegyél vagy ne vegyél lakást!

2021. jan. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az emeleten vannak ilyen ablakok. Én nem szeretem őket. Mi nem tudjuk őket nyitva hagyni, mert olyan szögben állnak, hogy simán beesik az eső. Nincs hozzá normális szúnyogháló se, ami van, azon bepréselik magukat a poloskák, így ősszel egyáltalán nem lehet őket kinyitni a ház napos oldalán. Nyáron dögmeleg van pár szobában, hiába van külső és belső sötétítőnk is.


(Az eső kopogása is hallatszik, de én azt kifejezetten szeretem, engem megnyugtat.)


Azt azért hozzátenném, hogy a házunk kb. 30 éves, azóta lehet, hogy jobbak ezek az ablakok.

2021. jan. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is az emeleten van néhány tetőablak. Az esővel nincsen gond, nagyjából ugyanaz a helyzet, mint a rendes ablakok bukó állásával. Nem minden eső esik be rajta, de azért nyilván van az a szint, amit már nem állít meg...

Engem az zavar, hogy nem lehet teljesen besötétíteni ezeket a szobákat, illetve a normális szunyogháló hiánya szintén.

Az eső kopogása hallatszik, de ez valamiért nekem is olyan megnyugtató hang. Azt hittem csak mi vagyunk ilyen elvetemültek, hogy mi kifejezetten szeretjük hallgatni az esőt. A jég kicsit kellemetlenebb.

2021. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

[link]


ezzel a szúnyoghálóval mi a gond?

2021. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a bajom vele, hogy nem túl esztétikus és a poloskák, katicák simán bejönnek a két sín mentén. Szerencse, hogy a szúnyogok nem erőszakosak. :)
2021. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Áh, köszi! Bocsi csak azért kérdeztem, mert épp vettem egy lakást amin 3 tetőablak is van, és jó megoldást keresek erre.
2021. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Családi házunk emeletén csak tetőablakok vannak mindenhol. A legfőbb probléma a szúnyogháló hiánya, illetve az esőben való szellőztetés. Ha nagy zivatar van, akkor az alig pár centire kinyitott ablakon is beesik... A kilátással nincs bajom, sőt, kifejezetten szeretem, a tetőtérnek is van egy jó, otthonos feelingje. A nyári melegben sokszor 30 fokra is felmegy a hőmérséklet a szobámba, de ezzel sincs gondom, bírom a meleget :D
2021. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!