Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 20 éves vagyok, otthonteremtés...

20 éves vagyok, otthonteremtési támogatás illetne meg, mivel több mint 5 évig voltam nevelőszülőnél és így lettem nagykorú. Mi a módja hogy legyen nekem is résztulajdonom egy olyan lakásban ami osztatlan közös tulajdon (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nos a lényeg az hogy az otthonteremtési támogatást csak akkor igényelhetem meg, ha van tulajdonomban egy ház, vagy valamilyen házban résztulajdonom.


Na engem a második variáció érdekelne.


Majdnem 2 millió forint az otthonteremtési támogatás amiből új házat venni nem lehet, a jelenlegi amiben élek az anyósom és a testvére nevén van (osztatlan tulajdon)


Anyósom és a testvére is beleegyezne abba hogy adnának a részükből, bevennének engem is hogy legyen résztulajdonom. Szeretnénk kibővíteni a házat és ezt ezzel a pénzzel jól meg tudnánk alapozni a párommal.


Na a kérdés az hogy hova kell menni ezzel kapcsolatban hogy engem is be tudjanak venni mint tulajdonos vagy résztulajdonos? Van ennek egyáltalán valami módja vagy ezt így nem lehet?


Légyszi ne azzal jöjjetek hogy inkább költözzek vagy vegyek másik lakást mert ez most nem fog menni.



2021. febr. 2. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Elmentek egy ügyvédhez vagy közjegyzőhöz, és a ház egy részét ráiratjátok a nevedre.

Az ügyvéd tudni fogja hogy ez esetben hogyan igényelheted a támogatást.

2021. febr. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Milyen otthonteremtési támogatás?
2021. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm a segítséget, mostmár legalább tudom hogyan kell elindulni :) sajnos nem igazán tudott segíteni senki ebben a kérdésben, a támogatás megigénylés már menni fog miután a ház kérdés megvan :)

De egyébként nem kell menni a földhivatalba vagy ilyesmi?


Második, ez nem az az otthonteremtési támogatás amiről most nagyon beszélnek, ez olyan amit a nevelésbe vett gyerekek kapnak hogy el tudjanak indulni miután betöltötték a 18-at.

Itt a link így jobban érthető: [link]

2021. febr. 3. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A földhivatalt az ügyvéd intézi.
2021. febr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nevelőszüleid kellene hogy segítsenek ebben.

Valamint ebben az életkorban még igényelhetsz gyámot, aki pont a felnőtt hivatalos életben segít eligazodni.

Ezen felül az érintett hivatalok, pl. földhivatal és ingatlanos ügyvéd tud segíteni, ahogy már mondták. Írd össze a kérdéseidet és kérj egy félórás konzultációt, lehet találni 15-20 000 Ft-ért is, ne adj ki többet rá!

Legyél nagyon körültekintő és gratulálok!:)

2021. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!