Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mondanátok a dunakanyarban...

Mondanátok a dunakanyarban olyan helyet, ami megfizethető, a környék családias, és szép a táj?

Figyelt kérdés

Vagy akár Dunántúlon.


Nagyon fontos, hogy az otthon a nyugalom szigete legyen számunkra, szóval nyugodt, de nem falusias hely, ahol ha hajnalban kinézek az ablakon, sóhajtanom kell.

Létezik ilyen hely?


2021. febr. 3. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Dunakanyar,...megfizethető (ez vajon nálad mit jelent?) nálam az olcsó...családias,...gyönyörű táj,...nem falusias,...


Eléggé ismerem a Dunakanyart, Verőcemaroson van nyaralónk, de azelőtt Visegrád volt a törzshely, míg élt a nagymama. De akármelyiket veszem sorra, valami nem stimmel. Főleg az "olcsó" és a ne legyen falusias kombó zavar be.


Dunántúlról majd jön más mesélni, azt passzolom.

2021. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát én Alföldi vagyok alapból, és ott a falusias lehet mást jelent. Kb Jóska bácsi részegen a lerobbant kocsmába biciklizik reggel 8kor, de beborul az árokba, az utcán meg szabadon rohangálnak a kóbor kutyák, a cigán meg megy a pulyával a körzeti orvoshoz. Nem tudom, ilyesmit, mélyszegénységet nem szeretnék. Kisvárosias légkör, ahol normális családok élnek, nem pedig a szegény kutya kikötve egy lánccal az udvarra ahol egy szétbarmolt fél autó várja a végét.


Külföldön élek, és vágyok venni egy házat valahol Magyarországon, de azért nálam se végtelen a keret rá sajna. Az a baj ilyen megfoghatatlan dolgokra vágyok, minthogy reggel kinézek az ablakon és a dimbes dombos vidéken kanyarog a folyó, a szomszédságban pedig kertisütés van, eltudunk menni a férjemmel erre arra, van program a környéken a gyerekeknek, sok a fiatal dolgozó, értelmes ember. Tudom sokat akar a szarka 🙂

2021. febr. 3. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Nincsen, ne erőlködjél. A falu, az falu. Ha olyan nyugodt, és nem falusi, az már félig kihalóban van. Viszont megfizethető, és szép lesz a táj is. Minden reggel sóhajtozhatsz, hogy hogyan jutsz a munkahelyedre.
2021. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó!

Az a fajta mélyszegénység amiről írsz, alapban nem jellemző a Dunakanyarra. Cigány meg már mindenütt van, azt ebben az országban, ahol a lakosság 20% cigány, nem fogod tudni kikerülni sehol.

De ezeknek is vannak a vagyonosodási kipucolkodás szerint fokozatai, arra ügyelj, akár a Rózsadombon is, hogy a szomszédod ne legyen az!

Ezek után azt mondom neked, hogy keresd fel az Ingatlan.com-ot!

Én megtettem helyetted, beírtam, hogy Dunakanyar, ár szerint növekvőbe tettem, a többit (ár, nagyság, egyéb opciók) már neked kell beírnod.

[link]

Az én szívem csücske Zebegény, de az drága hely.

2021. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szokolya
2021. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Uhh Zebegényben voltam egyszer illetve Visegrádon meg Nagymaroson. Zebegény nekem is nagyon tetszett.


Ez a Szokolya nevű település képek alapján nagyon szépnek tűnik.

2021. febr. 3. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Nincs olyan, hogy Veröcemaros. Kismaros van és Veröce.
2021. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

#7

Igazad van, csakhogy...

"Verőcemaros Pest megyei község 1974. december 31-én jött létre Kismaros és Verőce községek egyesítésével.1990. január 1-jén a két település ismét különvált."

[link]


Engedd meg nekem, hogy úgy mondjam, ahogy a közel 30 év alatt megszokottá vált és ahogy a helyiek használják ma is.

Egyébként kérdés megválaszolása szempontjából teljesen lényegtelen volt.

2021. febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A helyiek, mint én is, aki Kismaroson élek 46 éve, Kismarosnak és Veröcének használják. Akkor sincs igazad, ha lepontozol.
2021. febr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!