Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A férjemmel fele fele tulajdon...

A férjemmel fele fele tulajdonban vettünk házat. Miért csak a fele illetéket fizetjük?

Figyelt kérdés
A teljes vételár 27milla volt. Ennek 4%a 1 080 000. A kiírt illeték 13,5 Milla után 540 ezer. Én viszont nem kaptam ilyet az én tulajdoni hányadomra. Számíthatok rá később? Vagy van valami kedvezmény? A férjem 27 én 22 éves vagyok, első házasságunk, első házunk mindkettőnknek.
2021. febr. 11. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Első lakás vásárláshoz, 35 év alattiaknak, 15 milliós érték alatt 50%—os illetékkedvezmény igényelhető, valószínűleg ezt igényeltétek is az ügyvéd vagy az ingatlanos segítségével, ha nem tévedek.
2021. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
#1 vagyok, ne haragudj, látom már, hogy 27 millióért vettétek, tehát tévedtem. Így viszont passz!
2021. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindkettőnknek küldte a NAV, férjemnek később, mert úgy volt, hogy a korábbi házát eladja és azt figyelembe veszik az illetéknél, de az adásvétel meghiúsult, és a NAV már írt is, hogy akkor lehet kezdeni fizetni neki is. :D
2021. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtöknek kell majd fizetni. Esetleg érdeklődj a NAV-nál
2021. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Újépítésűt vettetek? akkor is van kedvezmény az ár 50%-ára.

[link]


"Újépítésű lakás illetékmentesség és illetékkedvezmény



Építtetőtől vásárolt új ingatlan vásárlásákor 15 millió forintig illetékmentesség jár, ha az új lakás forgalmi értéke, vagy a vissza nem térítendő, lakáscélú állami támogatással csökkentett értéke nem haladja meg a 30 millió forintot. A 15 és 30 millió forint közötti értékre azonban meg kell fizetni a 4 százalékot. Vagyis ha a lakást 30 millió forintért vásárolta meg az új tulajdonos, 15 millióig mentességet élvez, az a fölötti 15 millió után meg kell fizetni a 4%-os, összesen 600 ezer forint illetéket. 30 millió forint vételár felett azonban egyáltalán nem jár a kedvezmény, még a 15 millió forintig terjedő részre sem."


plusz:


"Fiatalok illetékkedvezménye



A 35 év alattiak illetékkedvezménye az első lakás vásárlásakor igényelhető, ha az ingatlan összéértéke nem haladja meg a 15 millió forintot. A kedvezmény tulajdoni hányad megszerzésekor is igénybe vehető. Az illeték kedvezmény 50%-os - praktikusan 4% helyett 2%-ot kell fizetni a tulajdonszerzés után, ami egy 15 milliós lakás esetében 300 000 forint megtakarítást jelent. 15 millió forintot meghaladó vételár felett viszont egyáltalán nem jár a kedvezmény, még a 15 millió forint alatti részre sem. A jogszabály szempontjából első lakástulajdont szerzőnek minősül az, akinek nincs és nem is volt lakástulajdona, vagy lakástulajdonban 50%-ot elérő tulajdoni hányada."

2021. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jópofa a 15 Milla.

Amúgy nem egyszerre küldik.

2021. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

6 amúgy igen. Ezt kb 20 éve foglalták rendeletbe, amikor egy 100 m2-es házat 15 millióból fel lehetett építeni.

A nagy családi segítség nyújtás közepette igazán megemelhetnék kb 35-40 millióra. Mert aki nem akar 2-3 gyereket, az nem is létezik a kormány szemében.


Valószínűleg később kapod meg, ha jogosultak lennétek a kedvezményre akkor a férjed 1%-ről kapott volna csekket, nem pedig 2%-ról.

2021. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!