Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Békásmegyeren van még jó...

Békásmegyeren van még jó ingatlan iroda , aki nem csak a pénzt nézi , hanem normálisan állnak az emberhez? Otthon Centrumról hallottam eleget és a Duna House-ról...Itt nőttem fel , aztán most úgy hozta az élet , hogy el szeretnénk költözni párommal.

Figyelt kérdés
Egy barátunk említette a Tecnocasat nekünk , hogy nagyon emberiek és hogy jól dolgoznak, én nem ismerem őket , ti tudtok saját tapasztalatot , vagy más ingatlan irodát , akit tudtok ajánlani?

2021. febr. 11. 23:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
te venni akarsz vagy eladni? miért kell ingatlanos, túl sok a pénzed?
2021. febr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Eladni , azért mert nincs kedvem ezzel is foglalkozni , elvégre azért vannak az ingatlanosok , ahogy hallottam egyedül nehéz eladni , ezért normális segítséget szeretnék , drágán eladni és rövid időn belül.
2021. febr. 12. 00:02
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Drágán eladni? az ingatlanos lenyomja az árat, mert neki az a lényeg, hogy minél előbb elmenjen a lakás, és ne kelljen neki vele sokat vesződni. Másrészt milliókat kaszálnak rajtad.

Engem zavarna. De te tudod :)

Én vevői oldalról találkoztam (sajnos) ingatlanosokkal, hát tisztelet az egyetlen kivételnek, inkább elriasztottak a lakásoktól az arrogáns, lenéző stílusukkal, amatőrizmusukkal. Borzalom. Szerencsére sikerült közvetlen tulajtól vásárolni.

2021. febr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért mert te nem szereted az ingatlanosokat , biztos vannak normálisak is. Én nem találkoztam sok ingatlanossal , ettől függetlenül nem szeretném fél évig vagy évekig hirdetni a lakást.
2021. febr. 12. 00:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam ingatlanost, pedig tucatnyival volt dolgom, aki a vevőt képviselte volna bármiben.
2021. febr. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi eddig több, mint 10 ingatlanossal találkoztunk kettő aránylag jó volt, aki tudta mit ad el, tudott a kérdésekre válaszolni, nem ijesztett el minket a stílusával, nem kaptuk rajta tévedésen a lakással kapcsolatban (na jó az egyikük rossz fűtés típust mondott, ami miatt majdnem meg sem néztük, de aztán a helyszínen kellemesen csalódtunk).


Az egyiküknél, ami engem nem zavart, de a túloldalról zavaró lett volna, hogy mondtunk egy nagyon pimasz árajánlatot, az ingatlanos meg saját bevallása szerint győzködte a vevőt, hogy fogadja el, mi alkura számítottunk.


A másik ingatlanost vissza akartuk hívni, hogy nem érdekel minket az ingatlan, de nem vette fel a telefont, és vissza se hívott, pedig amúgy még nyomtatott papírt meg cipővédő zacskót is kaptunk, hogy ne kelljen levenni ott.


Szóval ha gondolod, akkor írd meg, hogy milyen nevű eladón gondolkodsz (Budakalásztól kifelé néztünk sokat), és megírom, ha belefutottunk az illetőbe és nem ajánljuk.

2021. febr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Így van, nem képviselik a vevőt. De az eladót se. A saját érdekeiket képviselik, vagyis minél gyorsabban, egyszerűbben eladni, ezért lenyomják az árat. Kb 4-5% os sikerdíjjal dolgoznak vagyis egy kis panel esetében is jóval egy millió felett fog kapni az árból.

Hadoválnak összevissza, lekezelik a vevőt,aki emiatt elriad a vásárlástól. Ezért fontos az eladónak is tudnia, hogy hogy néz ki ez vevői oldalról. Bárkiből lehet ingatlanos, gyakran fogalmuk sincs semmiről. Sok sikert, nem lesz egyszerű jót találni.

2021. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget , most várnám azoknak az embernek a véleményét akik pozitívan állnak az ingatlanosokhoz és volt már jó emlékük.
2021. febr. 12. 09:53
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában a vidéki kisebb városok ingatlanosai normálisabbak, mint a nagyobb városi ingatlanosok.


Igazából akkor éri meg ingatlanos segítségét kérni, ha messze laksz az adott ingatlantól, értsd 100+ km. Pl megöröklöd a nagyamama házát falun, és nem akarsz vesződni a lejárással stb, ott érdemes.


De tegyük fel te ott laksz az adott ingatalnban, úgy az égvilágon semmi értelme nincs. Úgyis akkor viszi oda a vevőt, amikor te otthon vagy, hogy betudd engedni (mert gondolom nem adsz oda lakáskulcsot, ha te is ott laksz és értékeid vannak ott), úgyis téged kérdezgetnek majd, mint eladót.


Ő annyit fog csinálni, hogy felveszi helyetted a telefont, esetleg leszervezi a saját ingatlanos ügyvédjüket a vevő terhére, és majd felveszi a foglalóból az ő jussát, nehogy pórul járjon, ha nem jön össze az üzlet.


És igazságot írnak a fentiek, tényleg leverik az ingatlan árát. Nekik nem érdekük, hogy te 3 millával drágábbért elatudnád adni, mert nekik az nem nagy különbség már, és rizikó.

2021. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Techocasa-nal a legmagasabb a "sikerdíj", 5% + áfa volt másfél éve. Igaz, hogy elég gyorsan eladták a lakást, de nyomott áron. Én nagyon megbántam, hogy megbíztam őket.
2021. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!