Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás eladás ingatlanos nélkül?

Lakás eladás ingatlanos nélkül?

Figyelt kérdés

Kötöttem egy kizárólagos szerződést az Otthon Centrummal egy hónapja, de nem hoztak egyetlen érdeklődőt sem. Tudom-tudom, nem kellett volna.

Viszont jelentkezett egy vevő a lépcsőházból.

A kérdésem, hogy a szerződésben szereplő kötbér az, amit ilyenkor meg kell fizetnem, vagy hallottam olyan legendákat, hogy a megbízási díjat is ugyanúgy attól függetlenül, hogy nem ő adta el a lakást?



ápr. 25. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Kötbér jár , de ird ki a jogiforum.hu ra .
ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi áll a szerződésben??

Menj be az irodába, és bontsd fel a szerződést.

Kérdezd meg hogy van e kötelezettség, és hogy meddig tart a szerződés.

ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem kizárólagos szerződést kötöttél velük, akkor te is eladhatod.
ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocskai, most látom, hogy kizárólagos. Akkor kérni fogják a jutalékukat.
ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó, és ha azt mondom neki, hogy meggondoltam magam és mégsem adom el az otthonom?
ápr. 25. 13:39
 6/11 A kérdező kommentje:
A szerződésben van megbízási díj és költségtérítési díj. A szerződés szerint a költségtérítési díj akkor illeti meg, ha felmondom a szerződést. A megbízási díjról nem írnak semmit felmondás esetén.
ápr. 25. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Ez sztem a részükről szerződésszegés, ha 1 hónapig senkit sem hoztak. Mit ígértek meg, mi van a szerződésben??
ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Saját tulajdonjoggal való rendelkezés miatt kizárólagos szerződéssel is eladhatod bárkinek jutalék fizetés nélkül. Guglizz csak rá, sok ilyen per volt már.
ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as, költség térítés jár attól függetlenül.

Hány hónapos a szerződés?

ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A te helyedben ügyvédhez fordulnék. Könnyen lehet, hogy az ára kevesebb, mint az ingatlanos jutaléka.
ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!