Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vizszintes repedés a ház...

Vizszintes repedés a ház külső falán végig a nyugati felén. Hogyan lehet gyorsan eldönteni, hogy a rossz alap miatt keletkezett vagy anyagváltás lehetett és más a tulajdonság?

Figyelt kérdés

Tények amik relevánsak lehetnek: 2005-ös a ház, újabb építésű a környék szóval folyamatos a házak építése körülötte. pl: most egy épül mögötte, meg egy vele szemben. A fő úttól kb 120 méterre van ahol billenős kamionok járkálnak gyakran.

A ház nyugati részén végigvannak a vízszintes repedések, ez egy hosszú fal. Az ablakok felső keretével egymagasságban fut (fotót linkelek lent). Belűl a fürdőnél láttam csak kis sávban hasonlo repedést ugyanazon a falon.

Tudom, hogy statikus kéne hívni, de tapasztalatom az, hogy érdemi véleményt csak 1-2 hét múlva tud adni, mivel általában gipszpogácásznak, hogy megnézzél mozog- e a repedés. Csak házvásárlásnál ez a mai világban kivitelezhetetlen. A szomszédtelken lévő háznak hasonló problémái voltak. Kivül vastagabb volt a repedés és belül is több helyen lehetett látni vízszintes repedéseket.


[link]


[link]



2021. febr. 14. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Miből van a falazat és a födém? Azt lehet tudni?
2021. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Engedd el.
2021. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ennyire sürgős, hogy nem tudsz statikust megkérdezni?

Venni akarod vagy eladni?

Ha venni akarod, akkor nem kell kapkodnod, ezt statikus nélkül ember nem viszi el az orrod elől.

Ha meg eladni akarod, akkor jobb, ha van egy megnyugtató statikusi véleményed amit felmutatsz. Ennek ellenére a komoly érdeklődő fog statikust hozni, az szinte biztos.

Úgyhogy nyugi!

2021. febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Téglából épült, a födémet nem tudom sajna. amennyit tudok, hogy 2005-ös

Venni szeretném

2021. febr. 14. 18:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Akkor van időd! SENKI nem viszi el az orrod elől!


"Különösen veszélyesek, de szerencsére különösen ritkák is a vízszintes repedések, ezek alapozási gondokról árulkodnak, és megjelenésükkor fontos statikust hívni."

[link]

2021. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a tippeket!
2021. febr. 14. 19:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem lehet távdiagnózist mondani. (mindenképp hívj ki statikus kollégát).

De szerintem mivel az ablak szemöldökkel egy síkban van a repedés, így sanszos hogy a koszorú alatt repedt el.

Ez meg valószínű attól van, hogy a tető mozgatja a falat.

Vagy nincs megfelelően letamasztva állószékre és/vagy nincs kellőképpen összekötve a födémsíkban (fafödém, harántfalak nélkül/vagy hosszú épület)

2021. febr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


Az epulet hosszu es pont a leghosszabb falan van ez a repedes.

2021. febr. 14. 19:24
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Vízszintes repedés az alap megsüllyedésére utal.
2021. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

"Vízszintes repedés az alap megsüllyedésére utal."

Nem!

A vízszintes repedés teherbírási problémára vagy mozgásra (mint fent is írtam a "tetőből" eredő merőleges erő) utal.

Az alap süllyedésére a ferde (jellemzően sarkoknál jelentkező) repedések utalnak.

2021. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!