Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Készpénzzel mennyivel lehet...

Készpénzzel mennyivel lehet szerintetek jobban alkudni, mint lakáshitellel, CSOK-kal? Bp.-en téglalakást.

Figyelt kérdés
Ha valaki volt már ilyen cipőben, akkor hány % alkut ért el?

2021. febr. 18. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Semennyivel nem jobb a kp
2021. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Debrecenben jobban tudtam alkudni 3éve.
2021. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hitelesként vettem lakást két éve és 99% ban körberöhögtek az eladók, ingatlanosok, hogy mit képzelek. Szóval.nyeregben vagy.
2021. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobb alkupozícióban vagy, de hogy ez konkrétan mennyi, nehéz megmondani. Ha egy "kapós" ingatlanra találtál rá, akkor rosszak az esélyeid egy jelentős alkura.
2021. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor pörgött az igatlanpiac egy jobb lakásnál csak kp-val volt esély. Reggel meghirdették délutánra elkelt. Alku nélkül. És örültél hogy te voltál a befutó.

Most talán kicsit rosszabb a helyzet, de csak olyannál van esély alkura akinek azonnal és nagyon kell a pénz.

2021. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én olcsóbban nem adnám a lakást csak azért, mert kp-t kínálnak érte, viszont ha van több érdeklődő is, akkor tuti neki adnám el, nem a Csokos-hitelesnek.
2021. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez eladófüggő. Van, akinek igazából mindegy, nem is különösebben sürgős neki az eladás. Ha nekem lenne eladó lakásom, én nem bánnám ha valaki hitellel fizetne, fontosabb, hogy szimpatikusnak és megbízhatónak tűnjön a vevő.

Az alku meg egy csomó mindentől függhet, hogy mennyire sürgős, milyen régóta hirdeti, mennyien jelentkeznek az ingatlanra stb. Önmagában a kp nem hiszem, hogy nagyon sokat dob rajta, bár vannak olyan eladók is, akik kifejezetten készpénzes vevőt keresnek, ilyenkor számíthat.

2021. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
jobb a kps. fel evet vartunk a hiteles veveonkre ugy elhuzodott mire megkaptuk a penzt
2021. febr. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Nyolcassal értek egyet, semmiképpen nem várnék a hiteles/csokos/babavárós vevőre, ha van olyan, aki pár napon belül készpénzben kifizet. Az előbbi bizonytalan is, lehet, hogy mégsem kapja meg, vagy nem annyit, amennyire számít, a készpénzes esetében meg nincs bizonytalanság, nincs várakozás.
2021. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy egy ingatlant mióta árulnak és mennyire akarják eladni, illetve egyáltalán mennyi érdeklődő volt rá.

Nyilván, ha nincs más opció, vagy nem sürgős az eladás, akkor kivárja az eladó a hitel/csok ügyintézést. Ha van kp-s vevő jelölt is, akkor viszont inkább odaadja neki, mert ő a biztosabb.

Az alku mértéke is inkább ezektől függ, nem a fizetési formától.

2021. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!