Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik megoldást választanátok...

Melyik megoldást választanátok, ha hasonló helyzetben lennétek?

Figyelt kérdés
Férjemmel egyre jobban gondolkodunk azon, hogy lassan el kellene költöznünk. Jelenleg anyósoméknál lakunk az emeleten, de nem külön bejáratú. Konyha nappali közös. Én lassan 1 éve hogy idekoltoztem hozzájuk mert az esküvőnket is terveztük és úton volt az első babánk is. Anno albérletbe szerettem volna menni de a férjem nagyon ellene volt így nehezen beadtam a derekam és idekoltoztem. Engem a munkahelyemről próbaidő alatt elküldtek így a családi pótlékon és a GYESen kívül nem kaptam mást. Most már csak családit kapok mert férjem kapja a gyed extrát. Anyagilag nem tudtunk volna költözni amit később beláttam. Szeretek velük lakni és megszoktam hogy ide született a gyermekünk, de férjem most már egyre jobban a ház, lakás téma körül gondolkodik.Itt a faluban néztünk már 2 házat amiket 18ért árulnak, de eddig csak az egyik tetszik. Könnyűszerkezetes most kezdték építeni de félkészen adják el. 2 szoba van, de lehetne bővíteni. Tény hogy sok pénz kellene még hogy be lehessen fejezni. Ez anyosoméknak nem tetszik mert sok munka lenne még vele. Ők azt akarják alakítsuk ki külön bejáratúra a fenti részt. Tény hogy kevesebbet kellene rákölteni, csak 2 szobás és nem tudjuk később vállalunk e több gyereket. Férjem azt mondja ezt kellene először eldöntenem. Én családi és társasházban is tudnék élni de pénzben jelenleg a tartalékommal tudnék hozzájárulni mivel nem dolgozok. Falun vagy városban vennétek inkább vmit? Vagy anyoséknál is el tudnátok képzelni az életeteket?
2021. febr. 23. 15:12
 1/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Lenyelem most a mondandóm felét, és tényleg próbálok csak tanácsot írni.

Inkább kicsit még várjatok, tegyetek félre, pláne hogy 1 gyereketek van. Inkább próbáljatok később, de egy jó-jobb megoldásban benne lenni, és erre gyűjteni. Amikor már te is dolgozol. Ha pedig ennyire nehezen állnátok saját lábon, akkor 1 gyereknél meg is lehet állni, hogy majd annak az egynek, tényleg mindent meg tudjatok adni. Azért nézelődni nem csak az adott faluban lehet.

Ez pedig: "tartalékommal tudnék hozzájárulni mivel nem dolgozok"-> így hangzik. Mintha amúgy nem járulnál hozzá. Tessék szépen munkát vállalni, amint lehet, és beletenni a közösbe, ne mással tartasd el magad, semennyire. Egy nő, úgy vállaljon gyereket, hogy módjával, de egyedül is fel tudná nevelni azt.

Nafenecsakkijött

2021. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem élném le az életem anyósék emeletén.

Ezt úgy írom, hogy mi is pont így éltünk egy darabig, anyósomék felső szintjén, közös nappalival és konyhával. Eszem ágában nem lett volna így gyereket vállalni, és addig maradtunk csak, amíg nem tudtuk megoldani a saját lakhatásunk. Pedig határozottan jó a viszonyunk, kedveljük egymást. Ettől függetlenül igényeljük a privát szférát.

Örökre hálás leszek anyósoméknak, hogy ideiglenes szállást biztosítottak és nagyon kedvesek voltak velem azokban az időkben, de számomra ez elképzelhetetlen hosszú távon.

2021. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 1-el.


Ha jó a viszony a szülőkkel, akkor nem kell kapkodni!

Inkább gyűjteni kell, hogy minél magasabb legyen az önrészetek egy minőségi ház megvételéhez. Ehhez viszont nem ártana, ha te is dolgoznál valahol, valamit.

2021. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, gonosz leszek, de nem lennék hasonló helyzetben. 30 éves nőként azon küzdök,hogy minden adott legyen ahhoz, hogy gyereket vállaljunk. Otthon,autó,stabil,jól fizető állás, ahova boldogan várnak vissza engem, és ezen felül a tartalék.


Nincs munkád, örülj hogy van hol lakni, és hogy tudtok esetleg félretenni... ez így ebben a formában nagyon kevés embernek adatik meg..

2021. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A te helyzetedben maradnék a fenekemen. Munkád nincs, lehet, nem is lesz még egy darabig. Nem albérletben vagytok, van hol laknotok. Biztosan nem ideális a helyzet, de egy babával nem költöznék, hacsak nem vagyok rákényszerítve. Egyetértek az előttem szólókkal, amíg vissza nem mégy dolgozni és nincs saját jövedelmed, addig szerintem ne szórd a pénzt a szélbe. Szeretsz ott lakni, a jelek szerint ki is jöttök anyósodékkal. Szerintem még gyűjtögessetek. Később meglátjátok, hogy maradtok a faluban, vagy városba költöztök. Én biztosan az utóbbit választanám: könnyebb munkát találni, van iskola, óvoda, biztos egészségügyi ellátás. De ezt nektek kell tudni.
2021. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha jól értettem lakásod nincsen, pénzed nincsen, munkahelyed nincsen. Az anyósék nyakára költöztél, szülni készülsz és évekig nem fogsz még dolgozni.

Miközben családi házakat néztek, esküvőt tervezel és a férjeddel -meg az állammal- tartatod el magadat.


A nők minden létező fórumon harcolnak a női egyenjogúságért.

Ennél a kapcsolatnál sem látni, hogy anyagilag is hozzájárulnál hasonló mértékkel mint a párod, vagy csak eltartatod magadat?!

2021. febr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Itt szinte kétnaponta van egy-egy panaszkodó nő, aki egy fillér nélkül az anyósa nyakára költözött, de sorolja az igényeit.

Azt hiszik, ha szülnek egy-két gyereket, akkor bebiztosították magukat, mert az "idióta" férjük majd eltartja őket élethossziglan.

Azután jön a csalódás...

2021. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy dolog mellett biztosan nem döntenék: nem csinálnám meg az anyósom felett a lakást különbejáratúra. Ha már pénzt tennék a projektbe, akkor csakis külön, de csak idővel! Most még lehet, hogy jó a kapcsolat, de előbb-utóbb szükségetek lesz privát életre is. Jelenleg nem változtatnék semmin, nem vágnék bele lakásvásárlásba sem, addig nem is gondolkodnék rajta, amíg el nem dől, mekkora lakásra lesz szükségem. Főleg, ha egy fillér bevételem sincs. Ha csak egy gyerek van, akkor egy másfél-kétszobás lakás is elég lesz. Inkább ebben kellene döntened, ehhez viszont előbb újra dolgozni kellene, látni, hogyan boldogulsz az egyszem csemetéddel, van-e időd, energiád, hajlandóságod egy másodikra. Ez jellemzően pár év után derül ki, én a helyedben azt megvárnám, főleg, ha nem szorít az idő sem. Utána vágnék bele lakásvásárlásba, mert lehet, hogy hitelre is szükségetek lesz, és elköteleződni 20 évre csak akkor érdemes, ha tényleg olyan ingatlant vesztek, ami hosszú távon is megfelel.
2021. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!