Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a Fővárosi Földhivatal...

Mi a Fővárosi Földhivatal gyakorlata garázsbeálló vásárlása esetén az elővásárlási joggal, ha rendkívüli nehézségre hivatkozok a nagy számú érintett miatt?

Figyelt kérdés
Vennék egy beállót egy majdnem új építésű tömb alatt. Kb 230 beálló van, tulajdoni lapon 700 bejegyzéssel, sokan külföldiek. Elővásárlás miatt kivételre akaruni hivatkozni, ha mindenkinek levelet kell küldenem, az életben nem leszünk meg, és sokba kerül. Olvastam valahol, hogy ilyen esetben kell egy nyilatkozat, hogy a rendkívüli nehézségről, meg ki kell tenni a szerződést a ház faliújságjára (személyes adatok kitakarva) valamennyi ideig, lőni róla egy képet és csatolni. Ez a fotózás ez mennyire szükséges a fővárosban? Vidéki nagyvárosokban nincs ilyen. Illetve hogy igazolom, hogy tényleg az adott napon raktam ki, illetve mennyi ideig legyen kinn? Közös képviselő azt mondta, fotózzam le aznapi újsággal, de ez olyen furcsa. Minden segítséget, tanácsot nagyon megköszönök.

2021. febr. 23. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én decemberben vettem egy beállót, itt közel 80db lemondó nyilatkozatot kellett begyűjtenie az ügyvédnek. Azt mondta, enélkül neki sem fog, mert visszadobja a Földhivatal, illetve később bármikor megtámadhatja egy jóindulatú "szomszéd", hogy szeretett volna az elővásárlási jogával élni. Egyik kollégája emiatt kifizetett 500e Ft kártérítést utólag. Nálunk az eladó fizette a postaköltséget, én az ügyvédet. A kifüggesztés tévhit, semmire nem garancia, Földhivatal nem fogadja el, KK igazolással együtt sem. Szóval mi végigmentünk a procedúrán, de így tiszta, én is nyugodt vagyok, utólag semmi gebasz nem lehet.
2021. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!