Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ingyen nem kellett, akkor...

Ha ingyen nem kellett, akkor adjam pénzért?

Figyelt kérdés

Évek óta kínlódom mindenféle senkiháziakkal, akiknek INGYEN odaadtam teljes használatra a balatoni szőlőmet, pincével, hordókkal, teljes borászati felszereléssel. Mindegyikkel csődöt mondtam, egyik sem volt tisztességes. Vagy nem csinálták, de megloptak, a másikak szeméthegyeket halmoztak fel, mert csak bulizni jártak oda, a szőlőhöz hozzá sem nyúlva és hasonlók.

Úgy alakult az életünk (betegség miatt), hogy nem tudunk vele foglalkozni, de eladni nem szeretnénk, kivágatni nem akarnánk, ha nem muszáj. Meg azzal sem lennénk beljebb, mert akkor meg a fűnyírás lenne a gond.

Most megint itt a tavasz, itt a gond és nem tudom mit tegyek!

Többen mondták, hogy ami ingyen van, annak nincs értéke, írjak ki valami bérleti díjat, akkor komolyabb emberek fognak jelentkezni.

Szerintem viszont így senkit nem fog érdekelni.

Mit gondoltok erről?


2021. febr. 24. 10:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén ha nem akarsz vele foglalkozni miért nem adod el? Kapsz érte pénzt és nincs többé probléma.
2021. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1

Azért nem szeretném eladni, mert a fiúnk és a családja imádja és későbbi terveikben szerepel, de egyelőre 130 km-el arrébb dolgoznak látástól vakulásig.

Persze lehet, hogy a vége úgyis ez lesz.

2021. febr. 24. 10:52
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Tuti eladnám. Szőlőt senki nem bérel, mert semmi értelme nincs. Láthattad te is. És ebben az esetben nincs jelentősége, hogy pénzért adtad ki, vagy ingyen.


Most őszintén! Te bérelnél szőlőt? Aki ott lakik a közelben, és érdekli a borászat, az inkább vesz egyet, mintsem másét művelje.


Add el!

2021. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ott már nem lehet fillérekért kapni semmit, egy ilyen telek mint a miénk már 8-10 millió.

Szentendréről, Tahitótfaluból, Budapestről (ezek mind szomszédok) járnak le emberek, a helyiekről nem is beszélve és mindenhol gondozzák a szőlőket. Szüretkor csak úgy forr a hegy.

Ebből csak azt akarom kihozni, hogy vannak, akik ezt szeretik csinálni, de mondjuk nincsenek millióik, azoknak ez nagyon kedvező lenne, csak nehéz egymásra találnunk.

2021. febr. 24. 11:07
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát hirdesd!

Igen, akkor pénzért.

Mert akkor keletkezik szerződési kötelezettség.

Az ingyenesség esetén is írhattatok volna szerződést, amit felbontasz, ha megszegnek.

2021. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a fiad szeretné átvenni, vegye át (mármint ha most még személyesen nem is tudja, intézze); akkor ne adjátok el, főleg, ha jó helyen van.
2021. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Van egy régi közmondás, hogy

"ingyen lónak (is) túrós a háta".

2021. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

Egyem azt a naív szádat.

8-10 millió?

Van egy telek amit semmire nem használtok, de nem adod el 10millióért mert majd az unokádnak jó lesz??

A jó hír, hogy amikor majd megpróbálod eladni rájössz, hogy nem a balaton és a bor a világ közepe, és örülj, ha lesz vevő egyáltalán.

2021. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8

Miért is vagyok naiv?

Nem én szabom az "álmaim árát", arrafelé ennél többért adják el, már aki eladja.

És miért kellene eladnom valamit, ha a gyerekem, vagy az unokáim szeretnék és nem abból eszünk holnap?

Tudod nálunk még így működik a család!

A gyerekemet-menyemet nem akarom terhelni, mert van feladatuk éppen elég és mi jobban ráérünk az ügyeket intézni mint ők, így én igyekszem a helyzetet megoldani.

Amúgy a kételyeidre:

Lehet, hogy a Balaton nem a világ közepe, de Magyarországon még mindig jelentős hely. Semmiképp nem aggódom, hogy ilyen "szar helyen" van ingatlanunk. A bor meg nem érdekel, sosem szerettem, legalább 30 éve semmilyen alkohol nem volt a számban, de sokan vannak akik szeretik, többen mint akik nem.

2021. febr. 24. 12:25
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan jelentős hely neked akkor betonozd le, minden megoldva :D
2021. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!