Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire kell vigyázni az...

Mennyire kell vigyázni az ingatlanosokkal? Van nagyon rossz tapasztalatod velük a budapesti lakáspiacon?

Figyelt kérdés

Tegnap megnéztem egy pesti lakást, ingatlanos "segítségével". Folyamatosan hazugságon kaptam.


A lakásról jó képek voltak fent neten, kivéve a konyháról. Eleve azzal csábított oda, hogy a konyha fel van újítva. Élőben egy 80-as évekbeli konyha fogadott, Karancs tűzhellyel, szétrohadt pulttal, mindenhol rozsdával.

Belépve a szobába, arról áradozott, hogy ez a szép padló nem hangos, nem recseg, miközben a látogatásunk során folyton mozgott a lábunk alatt és recsegett. Az ingatlanos alatt is. :D

Elmondta, hogy itt vastagak a falak, semmit nem hallani a szomszédból, miközben a szomszédból átjövő TV-hangból tudtam, mi megy a hírekben.

Azt is megkaptam infóként, hogy mindenhol rézvezetékek vannak, persze a fürdőben ki volt szakadva a falból egy konnektor, és kikandikált az alumínium vezeték.


Az emberek ilyen naivak és becsaphatóak, hogy nem figyelnek ezekre a dolgokra, és hozzászokott az ingatlanos, hogy folyamat lehet hazudni, ferdíteni,

vagy alapból mindenhez így állhatnak hozzá?


Mind ilyen lesz? Akkor ez nem lesz könnyű kör.


2021. febr. 24. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
80%-a sajnos ilyen. Ha szerencséd van belefutsz egy profiba aki 20%-ot képviseli. Bizz meg egy számodra szimpatikus ingatlanost hogy keressen neked konkrét paraméterek alapján, vagy csak magánhirdetőket keress.
2021. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez a kérdés bűzlik a kamutól. Mintha szándékosan az ingatlanosok lejáratása lenne a cél.

Maradjunk abban, hogy van némi vaj az ingatlan irodák alkalmazottainak a füle mögött, de ez amit leírtál ide mese habbal.

2021. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2: Valóban mesébe illő történet, de sajnos ez maga a magyar valóság. Én műszaki emberként elmentem egy lakást megnézni, és minden műszaki dologgal kapcsolatban kamuzni akart az ingatlanos.


Elismerem, a 30 éves tapasztalattal rendelkező Marika néni a Rózsadombi ingatlanirodától nem hiszem, hogy átverne.

De a jövőben még egy fiatal, 23-25 éves "ingatlanügynökkel" biztosan nem megyek el lakást nézni.

2021. febr. 24. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem mondjuk ekkora furcsaságok nem voltak. De valaki mondta, hogy öt millióból tetőtér beépítést + padló + festés szigetelés simán meglehet egy lakáson, na jó, ha lépcsőt is szeretnék a tetőtérre, akkor kicsit drágább... (90 nm fölött volt a lakás) és egész véletlenül tudott is embert aki kijön és megbecsüli, hogy mennyiből lehet felújítani, és természetesen egy jó szakember 2 napon belül kijön, szóval, ha én olyat találok, aki nem tud az ő szakemberével egyszerre kijönni, akkor az kamuzik...
2021. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Tegnap meg felhívtam valakit, aki mondta, hogy nem tud válaszolni a kérdésemre, mert még sosem járt a házban, amit árul (az volt a kérdés, hogy melyik szinten milyen szoba van).
2021. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Amikor a lakásom hirdettem, és ingatlanos is hirdette, hozott érdeklődőket olyanokat mondott a lakásomról, és a környékről, hogy nem sok híja volt, hogy közbe szóljak, hogy ez nem is igaz...
2021. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanosok 99%-ának semmi köze az építőiparhoz, azt mondja, amit mondania kell, ha el akarja adni az ingatlant. Ne foglalkozz velük, az a fontos, amit látsz.
2021. febr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2021. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

A devizahiteles válságban én is beszálltam hirdetéskezelőnek, mert nagyon jól lehetett a zavarosban halászni, már akkor is brutális dolgok mentek. Egy volt a lényeg: kiütni a többi hirdetéskezelőt a nyeregből bármi áron! Ha nem te adod el a lakást, akkor ne adja el senki! Akkor képzeld el, hogy most mit művelnek, mikor a megbízásállomány azóta durván 70 százalékkal esett vissza, mivel már mindenkinek van internet hozzáférése, és jelenleg a kamu szakértő szöveget sem lehet beadni, mert ha jó áron kínálja, akkor 2-3 hét eladni a jófogáson egy bp-i lakást.

Tehát keresésnél: szűrés -> paramétereket megadni + CSAK MAGÁNSZEMÉLY. Ez kiejti kb a hirdetések 95 százalékát, de valójában nincs ennyi eladó lakás, mert a hirdetéskezelők 20x meghirdetik ugyanazt, illetve rengeteg csali van ("jajj, pont most foglalózták le, de van egy másik ugyanilyen, csak 10 misivel drágább").

2021. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!