Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen társasházat érdemes...

Milyen társasházat érdemes néznem, ha minél csendesebbet akarok?

Figyelt kérdés

Örököltem egy panellakást. Nagyon szép, jó helyen is van, és nagy is, tehát nem egy tízemeletesben levő tipikus panelt kell elképzelni, hanem egy négyemeletes házban levő tágas, kertvárosi lakást. Viszont nem tudom megszokni ezeket a folyton áthallatszódó zajokat. Ha a szomszéd fent hangosan hallgat zenét, ha mellette a másik szomszéd hangszeren játszik, akkor azok áthallatszanak. De a legrosszabbak az egész nap innen-onnan hallható tompa dörrenések, kaparászások, amiket a beton meg a vas vezet.


Nyilván jobb lenne egy téglalakás, de arról is olvastam sokfélét. Sokszor olvasom pl. hogy ilyen szempontból sok téglalakás nem jobb, mint egy panel. Gangos régi lakásba nem akarok menni. Újépítésűekről jót még nem nagyon hallottam, állítólag nagyon nagy lutri. Akkor az ilyen 2000 körül épült újszerűek ezek szerint a legjobbak?


2021. febr. 25. 11:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Szívesen mesélek ha érdekel az én tapasztalatom.


Kétféléről tudok mesélni.


Az egyik ahol a szüleim élnek: klasszikus panelház, 10 emeletes. Ilyen szempontból édes mindegy, hogy 10 vagy 4 emeletes. A 10 emeletesben értelemszerűen többen laknak. A lényeg mindig a feletted lakó. A melletted lakótól jövő zajok szerintem elhanyagolhatóak, de semmiképpen nem annyira lényeges mint akik feletted laknak. Az nagyon sokat számít.

Szüleimnek szerencséje van mert kultúrált normális a lakóközösség, ha van is zaj előre be van jelentve stb.!


Én téglában lakom, 7 emeletes, szintén sok lakás van benne ( nem, nem polgári bérház ). Nos a hangáthallás más mint a panelben, de nem gondolom sokkal jobbnak. A felettem lakó vagy az a felett lakó ( nem tudom eldönteni ) hallatszik erősen.

Azt gondolom, hogy a téglában a melletted lakót is lehet hallani.


Az újépítésűekről sok rosszat hallani.


Én a szomszédokat nézném meg és előnyben részesítenék egy szélső lakást, mert akkor egy szomszéddal kevesebb :).

2021. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Panelben menj zárószintre, ott is lehetőleg a szélére (mindegy hány emeletes) és akkor a legkevesebb zaj fog érni.

Vagy menj Budapest vagy nagyváros szívében épített 1800-as évek végén, 1900-as évek elején épített úri polgári lakásba, akkor azt fogod hinni, hogy egyedül vagy a bolygón.

Mi az utóbbiban élünk, ezért merem ezt mondani. De ezeknek az ára elég húzós.

2021. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Én éltem bérházban, lehet van különbség bérház és bérház között ( biztos van ) de én ezt a fene nagy csendet azért módjával hinném amúgy el.


Nagyon sok múlik a lakóközösségen higgyétek már el!

2021. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az újak szarok, mert a zajszigetelés ki van spórolva.

A panelekben/téglákban meg nem is volt.

Ami élhető ebből a szempontból, az a régi polgári lakás vagy családi ház.


A rossz hír, hogy hiába nézel ki egy csendes lakást, mert bármikor kaphatsz melléd egy idióta szomszédot vagy albérlőt.

2021. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
1952-ben épült téglalakásban élünk Pesterzsébeten. 3. emelet, zárószint. A nyílászárók kicserélve, utcai zaj nem hallatszik be. A falak elég vastagok is, nem nagyon zavarnak a lakók. De társasházban ez sajnos elkerülhetetlen.
2021. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Rossz szomszédokat bármikor kifoghatsz :)
2021. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem bérházban lakunk, hanem társasházban, amit azóta hogy megvettünk műemlékké nyilvánítottak...de ez nem lényeg.

10 lakásos, szintenként 3-3 nagy méretű lakással, a legfelső szinten 1-el.

Hogy mit hiszel és mit nem, azzal nem tudok mit kezdeni, de abban igazad van, hogy a miénk nem egy proliház és kisebbséghez sincs "szerencsénk"

2021. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó mondta ki a lényeget. A lakóközösség. Ha olyan emberek lakják akik visszafogottabbak akkor semmi gáz nincs sehol. Ha sok patkány lakja akik tojnak egymás fejére akkor borzalmas.


Ha a lakók többsége rendes akkor ezeket a patkányokat is ki tudják 'írtani' kvázi. Szóval érdemes megkérdezni milyenek a lakók !!!

2021. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A lakók cserélődnek állandóan, arra felesleges építeni. Melletünk lévő társasházban évente cserélődik kb az összes lakó. Eladja/kiadja/új lakó/ új bérlő stb.
2021. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Lutri. Amíg jó a lakóközösség, addig nyugi van bármilyen házban, legyen az új vagy régi, de amint eladnak valakinek egy lakást, aki nem szereti betartani a közösségi normákat, vagy akár valamelyik régi lakó megbolondul (pl. most a mi házunkban egy válás miatt egy férfi minden második este részegen egyedül "bulizik"), akkor lőttek a nyuginak. Ilyenkor többé-kevésbé tehetetlen vagy, a rendőrök bevonása általában csak olaj a tűzre hosszútávon.


Ha biztos nyugalmat akarsz, akkor tanyára kell költözni.

2021. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!