Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen társasházat érdemes...

Milyen társasházat érdemes néznem, ha minél csendesebbet akarok?

Figyelt kérdés

Örököltem egy panellakást. Nagyon szép, jó helyen is van, és nagy is, tehát nem egy tízemeletesben levő tipikus panelt kell elképzelni, hanem egy négyemeletes házban levő tágas, kertvárosi lakást. Viszont nem tudom megszokni ezeket a folyton áthallatszódó zajokat. Ha a szomszéd fent hangosan hallgat zenét, ha mellette a másik szomszéd hangszeren játszik, akkor azok áthallatszanak. De a legrosszabbak az egész nap innen-onnan hallható tompa dörrenések, kaparászások, amiket a beton meg a vas vezet.


Nyilván jobb lenne egy téglalakás, de arról is olvastam sokfélét. Sokszor olvasom pl. hogy ilyen szempontból sok téglalakás nem jobb, mint egy panel. Gangos régi lakásba nem akarok menni. Újépítésűekről jót még nem nagyon hallottam, állítólag nagyon nagy lutri. Akkor az ilyen 2000 körül épült újszerűek ezek szerint a legjobbak?


2021. febr. 25. 11:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt a mindig előkerülő tanyás kommentet már vártam. Most, hogy ezen is túlvagyunk, térjünk vissza a kérdésre.


Azt írjátok, hogy a lakókon múlik minden, de nem az a helyzet, hogy a tégla általában véve mindig jobban szigeteli a hangot? A panelben a beton meg a vas miatt terjed. Ha ráütök a falra, akkor hallom, ahogy beledöng, egy téglalakásban meg csak az ütés helyénél hallom, nem terjed tovább a hang.

2021. febr. 25. 13:03
 12/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem tetszik az igazság ne kérdezz meg senkit, csak csinálj amit akarsz. :)
2021. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az igazság picit árnyaltabb annál, hogy minden lakóház eredendően zajos, és a másik opció a tanya. Van ismerősöm újszerű téglában, soha nem hallottam még áthallatszani semmit.
2021. febr. 25. 13:34
 14/18 anonim ***** válasza:
az újszerű tégla is hangos utolsó!
2021. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Az újépítésű házak ugyanúgy betonszerkezettel épülnek, csak néhány falat húznak fel téglából. Nézz meg bármilyen új építkezést, mindig egy beton vázzal indul. Nem ettől függ, hogy mennyire hallani a zajokat. Még a nagymamám 1900-ban épült belvárosi lakásában is simán hallani a dübbögést, ha a szomszéd pakolászik valamit felette, pedig az aztán biztosan tégla.


És még egy fontos dolog, ami nem hangzott el: egy társasáházban bizonyos szintig elkerülhetetlen és normális, hogy hallod a szomszédokat. Egy-egy dübbenés, egy ajtócsapódás, kádba folyó víz hangja, stb. simán a beleférős kategória minden házban. Ha pedig kisgyerekek is vannak, akkor azok bizony néha kiabálnak, szaladgálnak, és egy szintig ez is teljesen természetes, és másnak semmi joga/lehetősége beleszólni.


Szerintem sokan félreértik a társasházi együttélést. Az élni és élni hagyni azt jelenti, hogy néha érzékelni fogod a másikat, és ezt tolerálod azért cserébe, hogy téged se cseszegessenek, ha legközelebb téged hallanak a többiek. Ha arra vágysz, hogy semmit ne érzékelj másokból, akkor a társasház egyszerűen nem neked való.

2021. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

A budai Várban például hihetetlen vastagok a falak minden lakásban, bár gondolom az nem jön szóba anyagilag.

Újépítésű téglával sajnos nincs sok jó tapasztalatom, de a körfolyosós miért nem jó? Szerintem az pl. ideális, ha utcára néz, de van egy kis udvari szoba, ezek elég csendesek szoktak lenni.

2021. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező fogd már fel hogy minden hangos. Kertvárosban is mert ott meg mindenféle kerti munkát és szerelést, banzájt tartanak. Erdőben, tanyán kell lakni.
2021. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden relatív, nagyon függ az emberek tűréshatárától és a korábbi tapasztalatoktól is. Én világéletemben a fővárosban laktam, mindig forgalmas út mellett, és hiába éltem gyermekként kertes házban, csuklósbuszok vágtattak el a ház előtt tízpercenként. Engem ez a fajta zaj nem zavar, mert megszoktam. A párom egy erdélyi kis faluból jött, ahol egész éjjel néma csend volt és a kakas zajongott csak reggelente. Neki a kertváros is sok néha.
2021. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!