Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zaj szempontjából nagy a...

Zaj szempontjából nagy a különbség a panel és a tégla között?

Figyelt kérdés

Akik laktak már panelban és téglás épületben is, azok meg tudják erősíteni azt az általános közhelyet, hogy a panel zajos? Vagy ez csak egy eltúlzott általánosítás?

Most egy 100 éves téglalakásban lakom, és semmit nem lehet hallani, pedig minden oldaról van szomszéd. Panelban még sohasem laktam, de annyival olcsóbbak, mint egy hasonló téglalakás, hogy ha már úgyis költözni kell, és hasonlóan vagy max egy kicsit zajosabb akkor megérné azt választani.


Mik a tapasztalatok? Az újépítésű téglalakások tényleg nagyon zajosak? Mi a helyezet a lakótelepi 4 emeletes téglalakásokkal? Megéri a tégla a felárat?


Köszi a segítséget!



2021. febr. 26. 21:50
A kérdező szavazást indított:
nincsen lényeges különbség
kicsit zajosabb a panel
sokkal zajosabb a panel
24 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ami igazán nagyon fontos és mindent eldöntő kérdés az az , hogy milyenek a szomszédok, lehet kertes ház vagy panel , új vagy régi építésű lakás ha idióta szomszédaid vannak akkor mindenhol rossz.


Az anyagot meg szinte mindenhol kispórolják, hiába új építésű, vagy vastag a fal, a födém csodásan visz mindent

2021. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A panelban idiotsk laknak,foleg nyugdijasok,akik allandoan zsvarnak mindenert meg szolnak minden lepesedert. Inkabb az utca,mint a panel...
2021. febr. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ, hogy helyileg hol van, pl egy forgalmas út mellett vagy egy csendes park mellett. Én laktam téglában és panelban is, mindkettőben a szomszédok voltak zajosak, pl közös a fűtőrendszer, és a csövek nagyon viszik a hangot. Ebből a szempontból talán a legfelső emelet a legjobb.
2021. febr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Én nekem nem jön be a panel.Mindent hallassz amit a szomszéd csinál,meleg van nyáron mint a katlanban a betonházban,nagyon sok a hülye,csótányok is előfordulnak.Nem ajánlanám.Inkább egy magánház mert ha csőtörés van esetleg akkor nincs akkora cirkusz mint egy társasházban és nem hallgatod a szomszédot ahogy zajong és nem sülsz meg nyáron mert ha van egy kis kert akkor ki tudsz menni hűsölni az árnyékba vagy akár medencét is tudsz odarakni míg a panelba max a teraszra tudsz kimenni ha van egyáltalán
2021. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Áthallás lakások között mindenhol van, legyen az tégla vagy panel, de ha pl panelben fúrják a falat akkor azt minden lakásban hallod (míg téglánál csak max a szomszédban).

Átlagosan a panel egy kicsit hangosabb, de ha nem falfúrásról van szó, akkor nincs igazán markáns különbség.

2021. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!