Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettem 1/2 tulajdonú ingatlant...

Vettem 1/2 tulajdonú ingatlant amiben benne lakik a társtulajdonos hogy lehet kirakni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 10:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%
Ha van közös költség, lehet hogy azt is megnyerted
2021. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
95%
Ez valami lakás, vagy kertes ház?
2021. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Kertes.
2021. márc. 10. 11:25
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mondd, hogy trollkodsz!


Ezt előre nem tudtad, mielőtt megvetted? Vagy azt hiszed, hogy egy fél tulajdonos simán kipenderítheti a másik felet a jogos tulajdonából????

2021. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Azt hittem a másik fél el fog a házból menekülni.
2021. márc. 10. 11:28
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Na és mit szólnál hozzá, ha az a másik fél ugyanezt gondolná....??? Hogy téged kiakolbólít a féltulajdonodból...???


UGyan már mi alapján menekülne? Te vagy a tetétleni jeti :-D, vagy más módon vagy ijesztő, összeférhetetlen, stb....????


És hogyan gondolod a menekülést? Otthagyva csapot papot a számodra...?? Anélkül, hogy megvennéd a részét????


Nagyon naív lehetsz.

2021. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Hu de hülye vagy. Erre nem lehet mást írni :D
2021. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
80%

A közös tulajdon megszüntetése iránti kérelmet el fogják utasítani, ha az a másik tulajdonos érdekeit sérti. Ez lehet bármi, de elsősorban arra találták ki, hogy az olcsón megvett tulajdonrészek miatt a ház kényszerített eladásával ne lehessen kilakoltatni az életvitelszerűen ott tartózkodó másik tulajdonost.

Ha tehát megvetted olcsón valaki tulajdonrészét, most pedig el akarod lehetetleníteni a másik tulajdonost, akkor a bíróság nem fog hozzá asszisztálni. A saját tulajdonrészed szabadon eladhatod, ha a másik tulajdonos nem veszi meg. A közös vagyon megszüntetése viszont nem fog menni, ha a másik tulajdonos anyagi helyzete miatt hátrányba, kiszolgáltatott helyzetbe kerül. A lakásmaffiát szorítják vissza ezzel a szabályozással.

2021. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Vagy full kamu, vagy tökhülye vagy.


Tegnap megkérdezed, hogy megvegyed el. Tőlünk(!). Mondjuk, hogy NE. Erre megveszed(!), majd jössz panaszkodni, hogy nem enged be, egy nappal(!) az adásvétel után.


Az amit kérdezel, hogy hogyan rakjál ki valakit a saján tulajdonából, az meg erkölcstelen és illegális.

2021. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

19: már én is feltettem neki a kérdést, hogy ő volt-e a tegnapi kérdező....


Mindenesetre érdekes egybeesés - én is inkább a kamu-ra voksolok. :-D

2021. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!