Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a koronavírusnak sosem...

Ha a koronavírusnak sosem lesz vége (belátható időm belül, pl. 10 év), akkor a panel és társaslakás árak szinte lenullázódnak majd?

Figyelt kérdés

Ez csak elméleti kérdés, nem kell rögtön felkapni a vizet. Benne van a kérdésben, hogy HA.

De ha mégsem szabadulna a világ a koronavírustól, mert mindig jönnének új mutációk amik ellen alig használ az aktuális vakcina, akkor ez megtörténhet.

Az ingatlanpiac már most is felborult, eddig a városi panelek árai mentek az egekbe, a vidéki kertes házak árai pedig relatívan alacsonyak voltak. Most fordul az egész a feje tetejére már most.

De mi lesz hogyha ez nem csak egy átmeneti állapot lesz, hanem szinte örök? A home office már most elterjedt nagyon széles körökben, így nincsenek már városokhoz kötve a munkahelyek, és a városi turizmus is megszűnt, csak vidéki turizmus van már szinte, de most az se.

Ha ez még így marad pár évig, akkor igen csak lemennek a nagyvárosi panel árak? Akár jelképes pár millió forintért lehet majd venni, mert mindenki ebben a helyzetben saját telkes otthonra vágyik majd?



2021. márc. 13. 20:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Ha ez 10 évig itt marad, akkor lecserélik a "társasház" feliratot,

"BOLONDOK HÁZA" feliratra.

2021. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, úgy gondolod, hogy van annyi családi ház Magyarországon, ami képes lenne felszívni a többszázezer, társasházban lakó embert?

Szerintem nincs, és innentől kezdve már borul minden. Ha túlkereslet lenne a családi házakra, akkor azoknak az egekbe menne az ára. Egyre kevesebben lennének képesek kifizetni, akik pedig nem tudják kifizetni, azok maradnak a társasházakban.

Másrészről: rohadt sokan- köztük én is- nem érzem úgy, hogy családi házba kellene költöznöm. Most eléldegélek a társasházban, vírus ide vagy oda, nem puszilgatom sorra a szomszédokat és ők sem engem.

Nagyobb veszélynek vagyok kitéve, mikor elmegyek bevásárolni, mint azzal, hogy 20 másik emberrel lakom egy társasházban.

Vásárolni menni pedig azoknak is kell, akik családi házban laknak.

De ha online rendelsz mindent, akkor az mindenkire érvényes, mindegy, miben lakik.

Harmadrészről: azért sem akarok családi házban lakni, mert sokkal több szabadidőmet elvinné annak karbantartása, mint amennyit én szívesen eltöltenék vele. Kezdve a ház körüli karbantartási munkáktól a téli hólapátoláson át a kerti tevékenységekig. Nem izgat. Van egy 20 nm-es teraszom, bőven elég.

A lényeg az, hogy nincs annyi családi ház, ami felszívhatná azt a mennyiséget, amekkorát te a kérdésedben feltételezel. De nincs is rá szükség, szerintem.

2021. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Hát eltelt egy év a vírusból. Egy vidéki nagyvárosban úgy látom, kb 20%-ot emelkedtek az árak. Szerintem teljesen reménytelen, hogy itt "lenullázódjanak az árak".
2021. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
26%
Ezt az idióta már megint kezdi.
2021. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%
A sok köcsög lakástulajdonosnak nem nagyon tetszenek az ilyen kérdések. Pedig ezúttal is vissza fog nyalni a fagyi, mint mindig. A sok kretén semmirekellő akik ingyenpénzre vettek lakást és feltolták az árakat. Mekkora pofáraesés lesz nekik, öröm lesz nézni.
2021. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
25%

Hogyan lehet ingyen pénzre venni lakást?

Taníts az albérletből..

2021. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

HA a vírus itt marad még 10 évig, akkor szerintem olyan mértékű nincstelenség lesz úrrá az országon/ világon, hogy nem hogy egy kertes házat, de egy garzont is megterhelő lesz fenntartani ...

Amúgy nem tudom miből gondolod, hogy mindenki kertesben akar lakni. Nem szögellte még magara senki a lakását.

2021. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Inkább felértékelődnek, mert több időt kell otthon tölteni, mint a szabadban.
2021. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

"a városi panelek árai mentek az egekbe, a vidéki kertes házak árai pedig relatívan alacsonyak voltak."


Jó, ezen kívül még van 4-5-féle lakóingatlan-tipus.

2021. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
#8 Ugye tudod hogy a kijárási korlátozás nem vonatkozik a birtokra? És remélem azt is hogy az az egészséges ha az ember friss levegőn van,napsugár éri, mozog. Nem pedig az ha otthon ül a panelban egésznap.
2021. márc. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!